SportVásárhelyi érmek a Kick-box Világkupán

2014. május 22., csütörtök

Május 17-én  Hatvanban, a XII. ITF Taekwon-do Nemzetek Kupáját, egy nappal később Szegeden a XX. Kick-box Világkupát rendezték meg. Mindkét verseny vásárhelyi sikereket hozott.

Május 17-én rendezték meg Hatvanban, a XII. ITF Taekwon-do Nemzetek Kupáját. A versenyre, 6 ország mintegy 200 sportolója érkezett. Az összes jelentős hazai klubon kívül, szlovák, szlovén, bosnyák, horvát és cseh versenyzők is képviselték hazájuk színeit. A harcművészek küzdelem és formagyakorlat kategóriákban mérhették össze tudásukat. A Hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do Klub egy aranyérmet, illetve egy bronzérmet nyert, formagyakorlat és küzdelem kategóriában.

Az aranyérmet, formagyakorlatban, serdülő korcsoportban, Török Marcell szerezte meg, aki öt győztes mérkőzés után szerezte meg az első helyet.

A bronzérmes Nagy Ramóna lett, aki gyermek lány  küzdelem, -30 kg-os kategóriájában indult.

Egy nappal később, május 18-án Máté Zoltán másik tanítványa, Zsarkó Dániel Péter állt rajthoz a XX. Kick-box Világkupán, Szegeden, a városi sportcsarnokban. A versenyen 23 ország több mint 1000 versenyzője vett részt, köztük a magyar válogatott is.

Péter két szabályrendszerben is elindult, a light-contact és a kick-light szakágban is, 74 kg-ban. Az előbbiben aranyérmet, míg az utóbbi kategóriában ezüstérmet sikerült szereznie, egy embert próbáló nap eredményeként

Zsarkó Dániel Péter Világkupa helyszínén a Vásárhelyi Híreknek elmondta, nagyon fárasztó sokmenetes küzdelem sorozaton van túl, nagy öröm számára a győzelem. Mint mondta, a ranglista pontszámainak további növelése a célja, hiszen a szerzett pontok tétje, hogy az őszi Európa–bajnokságra bekerüljön a magyar válogatott keretbe.

Vannak persze addig közelebbi céljai is, hiszen idén végez a Szegedi Tudományegyetemen, gyógypedagógia szakon.

A java még hátra van

Nagy Alex: A pálya romló állapota ellenére a köridejeim javultak, azonban ezt a tempót már nem tudtam tartani, a harmadik helyen végeztem.
Lázár János szeret vadászni

Lázár János szenvedélyes vadásznak tartja magát, viseli annak a következményeit. Egyelőre nem tudok leszokni róla – mondta.
A szezon meccsének is beillő találkozó volt

Kétszeri hosszabbításba torkolló mérkőzést játszott egymással a Vásárhelyi Kosársuli és a Veszprém április 11-én este a Hódtói Sportcsarnokban.
Választás 2024 - Balog Norbert

Balog Norbert, a Mi Hazánk Mozgalom helyi szervezetének és választókerületi elnöke indul a polgármester-választáson.

Elkezdődtek az idei érettségik
Elkezdődtek az idei érettségik A következő hetekben, május 3. és július 3. között 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700-an érettségiznek.

Rollerezés Vásárhelyen is
Rollerezés Vásárhelyen is Vásárhelyen is bérelhetők a Lime rollerek. 250 járművel, legalább 60 parkolóhellyel indult a szolgáltatás Hódmezővásárhelyen.

Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok
Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok Az állattenyésztő szakma számára ma már európai hírű a kiállításra a hazai és külföldi kiállítók 50 ezer érdeklődőre számítanak idén is.

Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling
Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling A cikk címét az április 30-án délután, este kilátogatóktól idéztük. A régi időket idézte a vásárhelyi önkormányzat által szervezett Népkert majálisa. Képekkel.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.