SportA szezon meccsének is beillő találkozó volt

2024. április 12., péntek

A szezon meccsének is beillő találkozó volt

Túlzás nélkül a végletekig kiélezett, kétszeri hosszabbításba torkolló mérkőzést játszott egymással a Vásárhelyi Kosársuli és a Veszprém április 11-én este a Hódtói Sportcsarnokban.

A szezon meccsének is beillő találkozót végül a vendégek nyerték meg, akik így elvették a Kosársuli január óta tartó veretlenségét és előnybe kerültek a negyeddöntős párharcban.

Elkezdődött az NB I/B Zöld csoportjában a rájátszás, amelynek negyeddöntőjében az alapszakasz-4. Kosársuli az 5. Veszprémmel csap össze. Mivel a párharc két győzelemig tart, így dupla jelentősége volt annak, meg tudja-e tartani a vásárhelyi csapat a pályaelőnyét.

Az előjelek kedvezőek voltak a Kosársuli szempontjából, hiszen a veretlenségi sorozat egyik legnehezebb állomásaként március közepén 94-84-re sikerült legyőzni a Hódtóiban a veszprémieket. Tudtuk jól viszont, hogy ez most teljesen más meccs lesz, és ez maximálisan így is történt.

Alex Geddes ugyanis alaposan felkészítette a csapatát a Kosársuliból, így az első percekben erődemonstrációt tartott a Veszprém a csordultig telt, ezúttal is elképesztő hangulatú sportcsarnokban. Moore kosaraival a 6. percben már tízzel vezettek (6-16), és hiába kért időt Saša Vejinović, a 8. perc elejére tovább nőtt a különbség (9-23). Mínusz tizennégynél ébredezni kezdett a támadásban és védekezésben is mattolt Kosársuli, de nem sikerült érdemben zárkózni a negyed végéig (16-27).

A második negyed elején viszont rendezte a sorokat a csapat, amihez Balogh zsákolása adta meg az alaphangot. Orgona vezetésével jött egy 8-0-s roham (24-27), és sikerült olyan távolságba feljönni, amivel abszolút meccsben lehetett maradni. A negyed közepén mindkét csapatnál becsúszott egy-két pontatlanság támadásban, majd a félidő előtti bő két perc intenzívre sikerült – a Veszprémben egyaránt megfordult Orgona és Rosic szórt triplát itt, Madár kétszer ott. A nagyszünetre Kelemen állította be a 37-43-as eredményt.

A pihenőt követően ott folytatták a csapatok, ahol abbahagyták. Tapadt a Kosársuli, sőt, Kelemen villanásaival az egyenlítés is összejött (46-46, 22. perc), de a vezetést nem sikerült átvenni. Ez megbosszulta magát és rányomta a bélyegét a harmadik negyedre, hiszen a 23. perc elejétől óriási fordulat állt be a játék képében: a két csapat őszi meccsén fantasztikusan teljesítő Madár vette a hátára a Veszprémet, ami zsinórban három sikeres triplának is köszönhetően egy 16-2-es rohamban teljesedett ki (48-62, 29. perc). A támadásban megzuhant Kosársuli Moore hármasánál az addigi legnagyobb hátrányba került a 30. percben (50-65), és rohanhatott az eredmény után.

Ennek viszont meglett a pozitív hatása, sőt. 54-68-ról hatalmas fokozatba kapcsolt elöl és hátul is a csapat, öt perc alatt egyetlen kosarat sem engedett a Veszprémnek (!), miközben Bálint, Kelemen, majd Rosic szállította elöl a pontokat. Már-már emberfelettinek mondható, 17-0-s sorozattal sikerült fordítani a 36. perc végére, a közönség szurkolása mellett pedig szinte elképzelhetetlen volt, hogy innen ki lehet kapni. Madár és Szabó ugyan összehozott egy 6-0-t (71-74), ám Bálint palánk alatti befejezései nagyon szoros, eredményes védekezésekkel társultak, így az utolsó percet 75-74-ről kezdte a csapat.

A Veszprém támadott, időt kért, majd ismét támadott és ismét időt kért, ám előbb Moore-nak, majd Madárnak sem sikerült a gyűrűbe találnia. Utóbbi aztán tíz másodpercre a végétől eladta a labdát, Bálint bedobta a ziccert. 77-74, öt másodperc hátra… ekkor pedig jött, aminek jönnie kellett – Moore felhozta a labdát, senki nem tudta őt faultolni, a dudaszós triplája pedig a palánkról nem kifelé, hanem befelé pattant.

77-77-ről jöhetett tehát az első hosszabbítás. Úgy tűnt, a lélektani fölénnyel élni tud a Veszprém, hiszen Moore-nak köszönhetően 6-0-val kezdtek a vendégek (77-83). A 44. perc elején a legjobbkor jött Kelemen hármasa, majd Rosic a veszprémi eladott labdákat kihasználva előbb egy büntetőt, majd egy triplát süllyesztett el (84-83). Következhetett a sakkjátszmaszerű büntetőzés, amiből végül egálra jöttek ki a csapatok – 86-86-ról még volt egy támadása a győzelemért a Veszprémnek, ám Madár nem tudta bedobni a triplát, így jöhetett a második hosszabbítás.

Birkás kosarára Kelemen válaszolt, ám Popadic hármasa után jobban bírta az idegek harcát a Veszprém: a Kosársuli büntetőket hagyott ki és Rosic tripláját leszámítva a távoli dobások sem ültek, miközben a vendégektől Moore szórta meg magát ismét. A vége 97-93-as veszprémi siker lett, ami annak tükrében megérdemelt, hogy szinte végig vezettek a meccsen. Ennek ellenére a hatalmasat küzdő Kosársulinak nagyon fájhat a rendes játékidő vége…

NB I/B Zöld csoport, rájátszás, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Vásárhelyi Kosársuli – Veszprém Kosárlabda Klub 93-97 (16-27, 21-16, 15-22, 25-12, 9-9, 7-11)

Vezetőedző: Alex Geddes

Saša Vejinović: „A mait elbuktuk, de a párharcot mi nyerjük. Minden porcikámmal ebben hiszek.”

Alex Geddes: „Nagyon nagy meccs volt, megkockáztatom, hogy mindkét csapat a szezon meccsét játszotta. Hatalmasat kellett harcolnunk elejétől a végéig. Gratulálok a Vásárhelynek, remekül teljesítettek, és gratulálok a közönségnek is, hiszen olyan fantasztikus hangulatot teremtettek, amiben élvezet volt játszani. Remélem, hogy meg tudjuk ismételni a teljesítményünket szombaton, és továbbjutunk az elődöntőbe.”

A második meccs április 13-án, szombaton 18 órakor kezdődik Veszprémben. Amennyiben a Veszprém győz, megnyeri a párharcot és továbbjut, Kosársuli-siker esetén viszont jöhet a harmadik meccs, amit jövő szerdán, április 17-én 18:30-kor játszhatnak, ismét a Hódtói Sportcsarnokban.

Forrás: Kosársuli
VH

Választás 2024 - Grezsa István

Április 11-én délután Hódmezővásárhelyen bejelentették, hogy Grezsa István indul a Fidesz-KDNP színeiben polgármesterjelöltként.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024

2024. 15. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Stars Of Hope siker az országos döntőben

Április 6-án Budapesten, az Erzsébet Ligeti Színházban rendezték meg a XXXIII. Országos Ifjúsági és Felnőtt Táncművészeti Fesztivál döntőjét.
Ennivaló receptjeink! - A szeszélyes április süteménye

Április első napja nagy meleget hozott, de még vissazatér a hűvös idő, vagyis a szeszélyességét bizonyító áprilishoz egy finom sütemény receptjével csatlakozunk.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.

Lelkes amatőrök, profi cuccok
Lelkes amatőrök, profi cuccok Április 27-én délelőtt a Hódmezővásárhelyi Rádió Klub börzét rendezett, amelyre több, mint 100 kiállító érkezett az ország több pontjáról.

Szúnyoggyérítés Vásárhelyen
Szúnyoggyérítés Vásárhelyen Elindult a központi szúnyoggyérítés, amelyet évek óta a katasztrófavédelem irányít, de az önkormányzat is végeztet szúnyogírtást, szükség szerint többször is egy szezonban.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.