SportMotocross Kelet Kupa sorozat rajt Vásárhelyen

2015. április 14., kedd

Motocross Kelet Kupa sorozat rajt Vásárhelyen

Vasárnap rendezték a vásárhelyi Rolandringen az idei motocross szezon első pontszerző versenyét. Az izgalmasnak ígérkező futamok és a  remek napsütéses idő rengeteg nézőt csalt ki a pályára.

Több mint 100 versenyző adta le nevezését a kora reggeli gépátvételen. A versenypálya szakszerűen elő volt készítve, a locsolórendszer is kitűnően működött. A felnőtt futamok mellett a gyerekversenyeknek igen nagy sikere volt, a nézők közül sokan nem is gondolták, hogy már az 5-10 éves korosztály ilyen színvonalas produkciókra képes. A felnőttek területi futamai mellett a meghívásos profi géposztály futama igazán élményszámba ment.

Mint várható volt, a szurkolók nagy örömére a vásárhelyi sikerek sem maradtak el, a Junior Országos Bajnokság  65 ccm-es kategóriájában Técsy László Márk az értékes 4. helyezést szerezte meg, a hobby géposztályban Véró Zsolt bronzéremmel, Técsy László a seniorok között ezüsttel, Nagy Alex a profi 450-ben futamgyőzelemmel és összetett 2. helyezéssel remekelt.

A Kelet Kupa versenysorozat focinyelven szólva kb. az NB2-nek felel meg, mindezek mellett a rendezvény magas színvonalú volt, a közönség nagyszerűen szórakozott.  Az igazi nagy nemzetközi bajnoki fordulóra június 21.-én kerül sor a Rolandringen, ahol a sportág legjobbjai küzdenek meg a bajnoki pontokért.

Kukába vágott kés

Szerencsére csak a hulladékgyűjtő edényzet sérült meg, amikor a nyomaték kedvéért a vásárhelyi A. János belevágva a kést, követelve egy adósság kifizetését.

Diplomakiosztó és felvételi között félúton

Vásárhely két felsőoktatási intézményének egyikében nőtt, a másikban csökkent a jelentkezők száma. A kérdés melyik diploma eredményesebb a munka világában.
Vásárhelyi lett idén az Év tűzoltója

Április 26-án az Országos Rendőr-főkapitányság székházában a rendőrség és a tűzoltók  védőszentjének napjáról.
A szezon meccsének is beillő találkozó volt

Kétszeri hosszabbításba torkolló mérkőzést játszott egymással a Vásárhelyi Kosársuli és a Veszprém április 11-én este a Hódtói Sportcsarnokban.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.

Lelkes amatőrök, profi cuccok
Lelkes amatőrök, profi cuccok Április 27-én délelőtt a Hódmezővásárhelyi Rádió Klub börzét rendezett, amelyre több, mint 100 kiállító érkezett az ország több pontjáról.

Szúnyoggyérítés Vásárhelyen
Szúnyoggyérítés Vásárhelyen Elindult a központi szúnyoggyérítés, amelyet évek óta a katasztrófavédelem irányít, de az önkormányzat is végeztet szúnyogírtást, szükség szerint többször is egy szezonban.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.