SportMostanában nagyon jó ennek a remek csapat edzőjének lenni

2013. május 25., szombat

Mostanában nagyon jó ennek a remek csapat edzőjének lenni

Négy napon belül második vidéki mérkőzésén is nyert a vásárhelyi csapat. A győzelem értékét növeli, hogy Nyilas, Kukla és Dani nélkül - 13 pontos hátrányból nyertek 25 ponttal Cziberéék a hazai pályán eddig veretlen Veszprém ellen.

Képeinken a veszprémi meccs (Fotók: hajraveszprem)

A hosszú utazás után ismét beragadt a rajtnál a vásárhelyi csapat: 3 percig nem sikerült betalálni, miközben az ellenfél 8-0-ra elhúzott, olvasható a Kosársuli hivatalos honlapján.

Ezután Marinkovic és Vas kosaraival sikerült felzárkózni (15-11), majd a cserék és a zónavédekezésre átállás is segített - így csak kétpontos hazai előnnyel zárult az első negyed (20-18).

A második tíz perc elején semmi nem jött össze Cziberééknek, ezzel szemben a házigazdák szárnyaltak (33-20). Az időkérés után Marinkovic és Schéda révén csökkent a hátrány (42-35), de a félidő így is tízpontos hazai előnnyel zárult (51-41)

A szünetben a védekezés volt a fő téma, hiszen anélkül idegenben nem lehet nyerni. Különösen a szerb magasbedobó gyengélkedett ebben a műfajban: az általa fogott veszprémi center 17 pontot termelt be egy félidőben.

A harmadik negyedben agresszív emberfogásra váltott a Kosársuli, aminek meg is lett az eredménye. öt perc alatt mindössze két pontot dobott a hazai csapat. A hazaiak gólkirályát Mócsai leradírozta a pályáról. Támadásban főleg szerzett labdákból voltak eredményesek Cziberéék, akinek triplájával a 35. percben először vezetett a Vásárhely (53-56). A következő négy percben is folytatódott a vásárhelyi csoda: 2 veszprémi ponttal szemben 15 a másik oldalon. Lényegében kilenc perc alatt eldőlt a meccs, hiszen a tízpontos hátrányból 16 pontos előnyt szerzett a Kosársuli (55-71). Mócsai és Szilágyi szerzett labdákból ziccerezett, Czibere pedig haláli nyugalommal dobta sorra a triplákat.

Az utolsó játékrészt is végighajtották dr. Elek András tanítványai, és már a 33. percben húsz pontra növelték előnyüket (68-88). A Veszprém ebben az időszakban jobban támadott, és átállt zónavédekezésre - de Czibere és Vas kinti dobásai, illetve Marinkovic palánk alatti megoldásai ellen nem volt ellenszerük (71-94). Az utolsó három percben a végig kiválóan játszó Schéda brillírozott (Ő dobta a 100. pontot is), Czuprák is feliratkozott a pontszerzők közé - és életében először, a 19 éves Mucsi Ádám is pályára tudott lépni felnőtt meccsen.

A mérkőzés végén 80-105 állt a táblán, a boldog vásárhelyi játékosok pedig sorozatban elért negyedik győzelmüket ünnepelhették.

Veszprémi Egyetem - EnterHód Vásárhelyi KS 80-105 (20-18, 31-23, 8-33, 21-31)

NB I/B-s férfi kosárlabda mérkőzés

Veszprém, 150 néző - vezette: Pálla, Bátovszky, Nagy E.

Kosársuli: VEJINOVICS 4, CZIBERE 23/15, VAS 15, MÓCSAI 11, MARINKOVIC 24/3,

csere - SCHÉDA 19/6, Utasi 2, SZILÁGYI 4, Czuprák 2, Mucsi -

dr. Elek András edző: "Kár, hogy a jövő héten vége a bajnokságnak - mostanában nagyon jó ennek a remek csapat edzőjének lenni. Ismét nagyot küzdöttünk, egymást múlták felül a fiúk. Hétről-hétre bizonyítjuk, hogy van jövője a vásárhelyi felnőtt kosárlabdának."

Az idegenben szerzett 9 tripla és az elképesztően jó, 59%-os dobóteljesítmény kellő önbizalmat adhat a csapatnak a listavezető Győr elleni zárómeccsre. Időpontja: június 1. (szombat) 18.00 - Hódtói Sportcsarnok.

Forrás: EnterHód Vásárhelyi Kosársuli SE

A vásárhelyi Puszta újjáéledhet

Május 30-án 9 órakor Kardoskút-Pusztaközpontban, az érintett hét település polgármestere aláírja a Vásárhelyi Pusztáért Szövetség együttműködési megállapodását. Máris vannak terveik.
Nyári étkeztetésre várják a felajánlásokat

Tavaly példa nélküli adakozással bizonyította a város, hogy képes összefogni egy cél érdekében, amikor a rászoruló gyerekek étkezésére gyűjtöttek. Most is ezt kérik.
Április 16. - A holokauszt magyar áldozatainak emléknapja

A vásárhelyi zsinagóga órája mind a mai napig azt az időpontot, 10 óra 10 percet mutatja, amikor 1944. június 16-án elhurcoltak a városból 737 zsidó polgárt.

Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit

Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.

Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling
Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling A cikk címét az április 30-án délután, este kilátogatóktól idéztük. A régi időket idézte a vásárhelyi önkormányzat által szervezett Népkert majálisa. Képekkel.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.

Lelkes amatőrök, profi cuccok
Lelkes amatőrök, profi cuccok Április 27-én délelőtt a Hódmezővásárhelyi Rádió Klub börzét rendezett, amelyre több, mint 100 kiállító érkezett az ország több pontjáról.

Szúnyoggyérítés Vásárhelyen
Szúnyoggyérítés Vásárhelyen Elindult a központi szúnyoggyérítés, amelyet évek óta a katasztrófavédelem irányít, de az önkormányzat is végeztet szúnyogírtást, szükség szerint többször is egy szezonban.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.