SportMontenegró – 7 úszó - 26 érem

2016. február 17., szerda

Montenegró – 7 úszó - 26 érem

A 2016-os szezont egy külföldi versennyel nyitotta az a 7 fős csapat, amelyet Máté Hunor kísért el. A vásárhelyi úszókon nem látszott meg az év eleji forma. Bár edzésből utaztak a versenyre, így is sikerült több egyéni csúcsot is megdönteniük.

A Mimoza kupán 10 nemzet  (Montenegro, Kosovo, Bosznia, Albánia, Szlovénia, Szerbia, Horvátország, Oroszország, Ausztria, Magyarország) 32 klubja, összesen 1406 versenyző állt rajthoz, köztük korosztályos válogatottak is, így a verseny színvonalában sem volt év eleji.

A 7 versenyző összesen 26 érmet szerzett. A legeredményesebb Winkler Máté volt, aki 5 arany, és 1 ezüstérmet gyűjtött össze:

Kerecsen Gerle  3 aranyat és 2 ezüstöt ;

Miksi Richárd 3 aranyat, 2 bronzot;

Rozanovic Ádám 2  aranyat ,1  ezüstöt;

Maxim Inic 2 ezüstöt;  Kendi Csaba 1 ezüstöt, 1 bronzot;

Morotvanski Dániel 3 bronzot nyert.

A verseny pénz-díjas volt – amelyben a LEN pontjai alapján  férfiak között első lett Miksi Richárd, a harmadik Rozanovic Ádám,  a nők versenyében pedig Kerecsen Gerle második lett Tanja Smid szlovén olimpikon mögött. Az éremtáblázat élén a Hód Úszó SE végzett.

A verseny után a csapattal utazó Máté Hunor a következőképpen nyilatkozott:

„Összességében elégedett lehetek a srácokkal, mivel nem vettünk vissza a terhelésből a verseny előtt. Na, nem mintha kellett volna. Ez egy jó erőfelmérő volt, így másfél hónappal az idény rajtja után. Egy pozitív visszajelzés  kollégám Bajusz Andrea  és számomra is, hogy a felkészülés jó irányba halad . Remélem, ez mindenkit kellőképpen motivál a folytatásra.”

Rozanovic Ádám Pécsről igazolt a vásárhelyi egyesületbe, aki nagy erőssége lehet a csapatnak:

„Nagyon jó korban lévő, jó mentalitású versenyző, aki a csapattársaknak is jó motivációt adhat. Ezen a versenyen is látható volt, hogy bőven vannak még tartalékai. Örülök, hogy minket választott.”

A legfrissebb igazolás pedig az ifi válogatott Miksi Richárd:

„Ricsi egy nagyon fiatal úszó, kiváló adottságokkal.  Korosztályos válogatott versenyzőről beszélünk, tehát az ő érkezése is erősítés. Számára a legfőbb cél az Ifi Eb-re való kijutás, amit egyébként idén Hódmezővásárhelyen rendeznek meg. Az ő karrierjében is fontos lenne ez a siker, így mindent ennek rendelünk alá.”

Legközelebb majd a február végi Tavaszváró versenyen állnak rajthoz a Hód Úszó versenyzői

Forrás: Hód Úszó SE

Szezonkezdés fölényes győzelemmel

A Hódmezővásárhelyi Leány Kézilabda Club Felnőtt és junior csapata számára vasárnap...
Hét tanuló továbbjutott

Idén is drukkolhatunk vásárhelyi tanulókért a Szakma Kiváló Tanulója Versenyen. Három...

Szóljon hozzá Ön is!

Óriáscsiga és futókacsa – állati jó óra a könyvtárban
Óriáscsiga és futókacsa – állati jó óra a könyvtárban Rendhagyó természetismereti foglalkozást tartott kisiskolásoknak a Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesülete és az Országos Állatvédelmi Alapítvány.

Nézze meg mind a 34 tervpályázatot!
Nézze meg mind a 34 tervpályázatot! A városvezetés által tavaly meghirdetett Könyvtár és tudásközpont építészeti megfogalmazása építészeti pályázat valamennyi tervét értékelhetik az olvasók is.

Végső búcsú Hamvas Ödöntől
Végső búcsú Hamvas Ödöntől Április 20-án a Szent István Templomban gyászmisével vettek végső búcsút dr. Hamvas Ödöntől, aki hosszan tartó betegség után 77 éves korában hunyt el.

Mester és a tanítványa Budapesten
Mester és a tanítványa Budapesten Generációs konvenciók címmel nyílt meg csütörtök este a fővárosi Bartók 1 Galériában a két vásárhelyi alkotó, Sonkoly Tibor és V. Nagy Nándor közös kiállítása. Képekkel.

A felsőházban maradás a tét
A felsőházban maradás a tét Tiszta lappal! – ez most a jelszó a Vásárhelyi Kosársuli háza táján. A kék-sárgák ugyanis az NBI B felsőházában maradásért csatáznak a két mérkőzésen.