SportKosztolányi Anna sporttörténetet írt

2013. október 3., csütörtök

Kosztolányi Anna sporttörténetet írt

A fitness sportág történetébe valószínű bekerül a hódmezővásárhelyi Kosztolányi Anna neve, aki első alkalommal nyerte meg a Magyar Fitness Szövetség által alapított új Fitness Lady kategóriát.

Szeptember 29-én a Hód Fitness SE. kapta a Fit Kid Bajnokság és Grand Prix Országos döntő rendezési jogát. Hódmezővásárhelyen a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban tartott egésznapos – végig nagy közönség érdeklődés mellett zajló - verseny egyik várt fénypontja volt a debütáló kategória kezdése. Tizenhét lány vonult fel kétszer, először koktélruhában, majd fürdőruhában. A kicsit a szépségversenyek hangulatát idéző debütáló versenynek kitűnő helyszíne volt a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színes reflektorokkal elegánsan megvilágított színpada.

B. Tóth János a Magyar Fitness Szövetség elnöke a verseny előtt a Vásárhelyi Híreknek elmondta, azoknak akarnak versenyzési lehetőséget biztosítani, akik nem a testépítésben szeretnék megmutatni magukat. Nem az izmok, hanem a testalkat harmonikus kidolgozottsága, arányossága dominál, de szempont lehet a szépség és kisugárzás is.

A most 17 éves Kosztolányi Anna is ott volt a 17 lány között. Mint azt a Vásárhelyi Híreknek elmondta, Rácz Ildikó edző javaslatára próbálta ki magát ebben a kategóriában, mert ő egyébként indult a Fit Kid IX. korcsoport egyéniben is.

„Nagyon örültem, hogy Fitness Lady kategóriában első lettem. Különösen jól esett, hogy a kisugárzás is szerepet játszott a bírók döntésében.”

Ezen a versenynapon nem ez volt az egyetlen dobogós helyezése, egyéniben egy ezüst-, Fitness Woman-ben egy bronzérmet is besöpört.

„Nem szeretnék a testépítés női kategóriáival próbálkozni, nekem a fitness a sportom és ennél is maradnék” válaszolta, arra a kérdésünkre, vannak-e tervei a Fitness testépítő formájával kapcsolatban.

Voltak ugyanis „sikeres kiruccanásai” amelyekről a Vásárhelyi Hírek is beszámolt, amikor tavaly kipróbálta magát, Temesváron a WBPF – azaz a Bodybuilding and Phisique Európa Bajnokságon, ahol 4. és 5. lett. Illetve beneveztek a Budapesten megrendezett WBPF Világkupára, ahol Junior Fitness Modell kategóriában 3. lett, és Junior Fitness -165 cm-es kategóriában 1. helyet ért el. Ezek azonban nem tántorították el a fitnesztől.

Kilenc évvel ezelőtt kezdte a fitneszt és Miklós Melinda edző hathatós közreműködésével, seregnyi díj fűződik a nevéhez.

A Bethlen Gábor Református Gimnázium 12. osztályos tanulójának most azonban egy kissé „lassítania kell”, mert - mint mondta - fontos a jó érettségi, hiszen nagy álma hogy orvos lesz.

Zsarkó Dániel Péter a magyar VB keret tagja

A Hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do Club legeredményesebb sportolója, Esztergomban a Magyar Bajnokság megnyerésével, kiharcolta a világbajnoki részvételt.
Kézilabda fiesta Hódmezővásárhelyen

Szombaton és vasárnap 40 csapat, több mint 400 sportolója pattogtatja  a labdát Hódmezővásárhely sportcsarnokaiban és iskolai tornatermeiben.

Kétnapos program a Népkertben. Városkártyával egy alkalommal ingyen sör/virsli a felnőtteknek, ingyen vattacukor és ugrálóvár a gyerekeknek.Részletes pr ogram.
Ennivaló receptjeink! - A szeszélyes április süteménye

Április első napja nagy meleget hozott, de még vissazatér a hűvös idő, vagyis a szeszélyességét bizonyító áprilishoz egy finom sütemény receptjével csatlakozunk.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.