SportGyőzelem egy gól különbséggel

2015. április 14., kedd

Győzelem egy gól különbséggel

A kemény faultokkal színezett utolsó két percre összekapták az utolsó erőiket és így egy gólt sikerült megőrizni az előnyükből.

A Gyula elleni idegenbeli győzelemmel a tarsolyukban, egészséges önbizalommal készültek megyei riválisuk ellen az NBII Dél-Kelet csoport hétvégi fordulójában, összegezte a hétvégi összecsapás előzményét Áncsán István.

A HLKC ügyvezetője szerint az NB2-ben a tabellán elfoglalt helyezés nem tévesztett meg őket, tudták, hogy a kemény mérkőzésre számíthatnak.

Jól indult a mérkőzés, hiszen a kezdeti “tapogatózás” után a félidő derekára 3-4 gólos előnybe (8-5) kerültek a vásárhelyiek, főként Németh jeleskedett a gólszerzésben. Kicsit hektikus volt a játék, mindkét csapat sok hibával játszott, a pontatlan támadás-befejezések miatt több lehetőség maradt kihasználatlanul a kapuk előtt. A huszadik perc környékén sikerült sebességet váltani, ennek köszönhetően hatgólos előnnyel vonultak a félidei pihenőre.

A második játékrészben folyamatos nyomás alatta tartották a makóiakat, így tovább tudták növelni előnyüket.  Összeállt a védekezésük és támadásban is hatékonyan dolgoztak, így a félidő derekára 10 gólosra dagadt a HLKC előnye (25-15). Ekkor sokan azt hitték, hogy megvan a mérkőzés, ehhez képest rémálomszerű 15 perc következett: 12 perces gólcsend, kapkodás, folyamatos emberhátrány és széteső védekezés…Mindez a semmiből!

A kemény faultokkal színezett utolsó két percre összekapták az utolsó erőiket és így egy gólt sikerült megőrizni az előnyükből. Gyulán 10 gólról felálltak, most 10 gólról majdnem veszítettek.

Győzelmükkel pontszámban tartják a lépést az Orosháza és a Szarvas csapataival, a 23 pontos Békéscsaba mögött így csak a gólkülönbség dönt a 2. 3. és 4. helyezésekről. Ez a következő fordulóban valószínűleg változni fog, hiszen a végső sorrendet is befolyásoló rangadón a szarvasiakat fogadják a Balogh Imsiben.

Hódmezővásárhelyi LKC – Marosmenti NKSE 27-26 (15-9)

Hódmezővásárhely, Balogh Imsi Spcs. – 200 néző. Jv: Paska Dániel, Vastag Sámuel
Versenybíró: Daru Péter
HLKC: Kothencz – Hegyi 4, Tószegi, Németh 7, Szőke 4, Rozmann 5, Becsei 3, Cs: Balogh (k), Krumesz, Szabó 4, Sajtos, Kecskeméti, Miklós, Kandó Fürcht
Edző: Gaál Adrienn

Gaál Adrienn: “Nehéz mérkőzés volt, ezért nagyon örülök a győzelemnek! A második félidőben védekezésben picit leengedtünk, így a 10 gólos előnyünket sikerült lecsökkenteni. A Makó próbálta gyorsítani a játékot, mi pedig sajnos elkezdtünk kapkodni, pontatlanabbul játszani. Egy perccel a vége előtt 2 gólos előnyünk volt ott, már nem volt kérdés, hogy bezsebeljük a 2 pontot. Szerencsére a csapat -10-ről és +10-ről is nyerni tud!”

Junior mérkőzés:

Hódmezővásárhelyi LKC – Marosmenti NKSE 35-26 (21-14)

Hódmezővásárhely, Balogh Imsi Spcs. – 200 néző

Jv: Paska Dániel, Vastag Sámuel

HLKC: Balogh (k), Bánfi (k), Földesi 7, kandó 5, Blaskovics 2, Szabó 5, Molnár, Sajtos 4, Molnár 2, Bálint, Becsei 1, Klemm 8, Mérai 1, Fürcht
Edző: Beslin Anikó

Beslin Anikó edző: “Magabiztosan játszott a csapat, de sok hibával. Szerencsére ez ebbe a meccsbe “belefért”. Új felállásokban is tudtunk játszani, és a fiatalok is szépen helyt álltak,ez a jövőre nézve biztató.”

Motocross Kelet Kupa sorozat rajt Vásárhelyen

Izgalmas futamok, remek napsütéses idő, rengeteg néző. Április 12-én rendezték a Rolandringen az idei motocross szezon első pontszerző versenyét.
Diplomakiosztó és felvételi között félúton

Vásárhely két felsőoktatási intézményének egyikében nőtt, a másikban csökkent a jelentkezők száma. A kérdés melyik diploma eredményesebb a munka világában.
Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit

Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.
Vásárhelyi lett idén az Év tűzoltója

Április 26-án az Országos Rendőr-főkapitányság székházában a rendőrség és a tűzoltók  védőszentjének napjáról.

Már csak egy meccs van az 5. helyért
Már csak egy meccs van az 5. helyért Az NB I/B Zöld csoportjának 5. helyéért Győr ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli.

Elkezdődtek az idei érettségik
Elkezdődtek az idei érettségik A következő hetekben, május 3. és július 3. között 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700-an érettségiznek.

Rollerezés Vásárhelyen is
Rollerezés Vásárhelyen is Vásárhelyen is bérelhetők a Lime rollerek. 250 járművel, legalább 60 parkolóhellyel indult a szolgáltatás Hódmezővásárhelyen.

Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok
Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok Az állattenyésztő szakma számára ma már európai hírű a kiállításra a hazai és külföldi kiállítók 50 ezer érdeklődőre számítanak idén is.

Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling
Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling A cikk címét az április 30-án délután, este kilátogatóktól idéztük. A régi időket idézte a vásárhelyi önkormányzat által szervezett Népkert majálisa. Képekkel.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.