SportÉremeső a hétvégén: kitűnően szerepeltek a vásárhelyi vívók

2013. április 30., kedd

Április 27-28-án Veszprémben rendezték Bors Ágoston-Meskó Gábor Emlékversenyt, ami egyben az utánpótláskorú vívók Vidékbajnoksága is. A két versenyen kívül a Dózsa György Általános Iskola tornacsarnokában pástra léptek az Országos Vívó Diákolimpia V. és VI. korcsoportos sportolói is.

A hódmezővásárhelyi Csomorkány SE egy kivételével, valamennyi korosztályban érdekelt volt.

Szombaton a a serdülők kezdték meg a versengést. A vásárhelyiek mellett elindultak a zalaegerszegi, a szigetszentmiklósi, a debreceni és a nyíregyházi tőrözők is.

A lányok közült Bereczki Réka, Dratsay Katalin, Kádár Kitti és Pósa Szonja léptek a pástra. Az erőviszonyokat jól jellemezte, hogy a verseny végén a dobogós helyeken is ők állhattak. Mondhatni a négy lány között háziverseny alakult ki, aminek a végén Pósa Szonja örülhetett a legjobban, mivel a döntőben, nagy csatában legyőzte Bereczki Rékát.

A Csomorkány SE fiúcsapatából  négyen: Makó András, Szabó Péter, Tóth Gergely és Tóth Martin Szilárd szintén a nyolcas döntőbe jutottak. A további két vásárhelyi induló Kotormán Viktor és Miskolczi Tamás volt, ők tisztes helytállást tanúsítva vívtak a nap folyamán.

A legjobb négy közé Makó András és Szabó Péter jutott, azonban a döntőbe jutásért mindketten vereséget szenvedtek, így az eredményhirdetéskor csak a dobogó harmadik fokára állhattak. Tóth Martin Szilárd 5., illetve Tóth Gergely 7. lett.

Délután került sor a csapatversenyre, de mivel a lányoknál csapatot csak a Csomorkány SE tudott volna állítani, így ez a versenyszám elmaradt.

A fiúknál viszont három csapat is indult: a Zalaegerszegi VE, illetve a Csomorkány SE két csapattal is. Először a Csomorkány SE első (Makó András, Szabó Péter és Tóth Martin Szilárd) és második (Kotormán Viktor, Miskolczi Tamás és Tóth Gergely) csapata mérkőzött meg egymással, ahol az első csapat magabiztos vívással nyert. Ezt követte a zalaegerszegiek és az előzőleg vesztes vásárhelyi fiúk izgalmas összecsapása, amelyen nagy küzdelem után a dunántúliak voltak a jobbak. Az aranyéremért vívott asszók után viszont a vásárhelyiek kerültek ki győztesen.

A szombati érem szüret ezzel még nem ért véget, hiszen a Diák Olimpia V. korosztályának egyetlen vásárhelyi indulója, Horváth Noémi ezüstérmet szerzett. Magyary Ágnes edző szerint Noémi a verseny során végig magabiztosan vívott, aminek eredményeként a döntőig meg sem állt, ahol ellenfele a Terézvárosi SE vívója, Papp Petra volt. A végletekig kiélezett, magazinvonalú asszóban egyetlen találattal, de jobb volt Noémi ellenfele, így a vásárhelyi lány a dobogó második fokára állhatott.

Vasárnap a fiatalabbak, a gyermek és a bambi korosztályok vívói mérkőztek egymással. A jó eredmények itt sem maradtak el, hiszen több érem is vásárhelyi versenyzőkhöz került. A gyermek korosztályban a négy csomorkányos fiú indult: Héjja Alex, Kotormán Viktor, Miskolczi Tamás és Nyerges Péter. Valamennyien a nyolcas döntőbe jutottak, de ami a legörömtelibb, hogy Héjja Alex biztos versenyzéssel meg sem állt a dobogó legmagasabb fokáig: aranyérmes lett.

Ugyanebben a versenyszámban Kotormán Viktor 3., Nyerges Péter 5., Miskolci Tamás 7. helyen végzett. A gyermek fiúcsapat pedig ezüstérmet szerzett. Ebben a korosztályban egyetlen vásárhelyi lány indult: Varsányi Gyöngyi, aki szintén bronzérmet szerzett.

A bambi korosztály sem maradt vásárhelyi versenyző nélkül, hiszen a Csomorkány SE-t Vas Benedek és Szögi Richárd képviselte. Az ünneplés itt sem maradt el, hiszen a legfényesebb érem a magabiztosan vívó Vas Benedek jutalma lett az eredményhirdetéskor. A másik vásárhelyi fiú sajnos helyezetlenül zárta a versenyt. A bambi lányoknál Varga Tóth Blanka indult, aki végül az 5. helyet szerezte meg.

Eredmények:

Serdülő korosztály

Leány egyéni:

Pósa Szonja                                        1.

Bereczki Réka                                                2.

Dratsay Katalin és Kádár Kitti          3.

Fiú egyéni:

Makó András és Szabó Péter 3.

Tóth Martin Szilárd                           5.

Tóth Gergely                                      7.

Kotormán Viktor                               9.

Miskolczi Tamás                             11.

Fiú csapat

Csomorkány SE I.                             1.

Csomorkány SE II.                            3.

Gyermek korosztály

Leány egyéni

Varsányi Gyöngyi                              3.

Fiú egyéni

Héjja Alex                                          1.

Kotormán Viktor                               3.

Nyerges Péter                                     5.

Miskolczi Tamás                                7.

Fiú csapat

Csomorkány SE                                 2.

Bambi korosztály

Varga Tóth Blanka                            5.

Fiú egyéni

Vas Benedek                                      1.

Diákolimpia V. korosztály

Lány egyéni

Horváth Noémi                                  2.

Fűben, fában…bírság is lehet

Sokan kissé elhamarkodottnak tartják az utóbbi egy hétben Hódmezővásárhely családi házas kerületeiben több helyre bedobott figyelmeztető leveleket.

Megtorpant a HLKC Felnőtt csapata

Április 27-én az NBII aktuális fordulójában a Kisteleki KK csapatát fogadták hazai pályán, és sajnos nem sikerült felborítaniuk a papírformát.

2024. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Elhunyt Vásárhely mecénása

1998-ban vásárhelyi születésű férje halála után költözött a városba, amelyet második szülőföldjének telkintett. Életének 88. évében tért örök nyugalomra.

Ballagás és sárgulás a Mezőgazdasági Karon
Ballagás és sárgulás a Mezőgazdasági Karon Május 17-én a ballagási ünnepség után, délután a sárgulási fogatos menet végigvonulva a városon a végzősök jelképesen búcsúztak Vásárhelytől, amely befogadta őket. Képekkel.

Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés
Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés 35 országból érkeztek vendégek és érdeklődők, hogy megnézzék a 31. kiállítást, amit a három nap alatt 54 028-an kerestek fel.

Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek
Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek Gerendáson rendezte meg a Spárta Taekwon-do Klub a VII. Fehér Kupa és VII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt. Eredményekkel.

Lucien Hervé kiállítás Zürichben
Lucien Hervé kiállítás Zürichben A kiállításon az Elkán László néven, Hódmezővásárhelyen született fotográfus életművéből már ismert és korábban be nem mutatott fényképek láthatók.

Vásárhelyen járt a honvédelmi miniszter
Vásárhelyen járt a honvédelmi miniszter A kadétiskola a dél-magyarországi régió egyik kiemelt katonai nevelő-oktató intézménye lesz. A tervek szerint a 2026-27-es tanévben indulhat el.

A mártélyi tájat és az ott megélt közösségi élményeket megörökítő művek tárlata
A mártélyi tájat és az ott megélt közösségi élményeket megörökítő művek tárlata Mindössze két hétig látható a május 11-én megnyílt Mártélyi Képzőművészeti Alkotótábor idei beszámoló kiállítása.

Az 5. helyen végzett a Kosársuli
Az 5. helyen végzett a Kosársuli Lejátszotta utolsó mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli. Kettős sikerrel szerezte meg az 5. helyet az NB I/B Zöld csoportjában.