SportCsomorkány SE két bronzérme

2013. április 8., hétfő

Csomorkány SE két bronzérme

Április 6-7-én Kunszentmártonban a Miklóssy János Sportközpontban rendezték a Fülöp Mihály Magyar Kupa soron következő versenyét.

Képünkön Vas Benedek és Makó András

A hétvégén újonc és gyermek korosztályú tőrözők mérték össze tudásukat, valamint a legfiatalabb versenyzők: a bambi és tőrpici kategóriában, a Kunszentmiklós Kupáért léptek pástra. Szintén most rendezték a felnőtt B kategóriás versenyt is, amelybe szintén nevezett vásárhelyi tőröző.

A hazaiak mellett Horvátországból, Szerbiából és Szlovákiából is érkeztek versenyzők.

A fiúknál a hódmezővásárhelyi Csomorkány SE.-t Makó András és Tóth Gergely képviselte.

Makó András a verseny alatt végig kiegyensúlyozott vívással jutott 4 közé, ahol azonban a verseny végső győztesétől elszenvedte első vereségét, így a harmadik helyen végzett. Tóth Gergő  10. lett.

Az újonc lány kategóriában a vásárhelyi egyesület két sportolója indult: Pósa Szonja és Dratsay Katalin személyében. A két csoportkör után Pósa Szonja köszönhetően fegyelmezett vívásának veretlenül, míg a másik vásárhelyi lány néhány vereséget elszenvedve várhatta az egyenes kieséses szakaszt. Pósa Szonja végül a negyeddöntőben szenvedte el első vereségét, ami egyben azt is jelentette, hogy az 5. helyen végzett. Dratsay Katalin a 13. lett.

A bambik versenyében három csomorkányos vívó: Vas Benedek, Szögi Richárd és Varga Tóth Blanka lépett pástra. Vas Benedek szép vívással vette az akadályokat mind a csoportkörökben, mind az egyenes kieséses szakaszban, aminek eredményeként az elődöntőig verekedte magát. A döntőbe jutásért ő is a későbbi győztestől kapott ki, így a dobogó harmadik fokára állhatott. Szögi Richárd a 23. helyet szerezte meg. A lányoknál Varga Tóth Blanka a 12. lett.

Az első napot a felnőtt B kategóriás verseny zárta, ahol a nőknél Bereczki Réka, Horváth Noémi és Kádár Kitti, a férfiaknál pedig Sápi Ferenc indult a Csomorkány SE versenyzői közül. Kádár Kitti jutott a legmesszebbre, hiszen küzdőszelleme a legjobb 8 közé juttatta, ahol végül a 6. helyet szerezte meg. Az egyetlen vásárhelyi férfi tőröző szintén nem állt meg a 8-as döntőig, így helyezettként zárta a versenyt.

Lelkes gyerekek, csillogó szemű szülők, pirosra tapsolt kezek

Vásárhelyen félezer 10 év alatti gyerek két helyszínen ropta a táncot április 5-én a Klauzál Gábor Általános Iskola hagyományos Népi Játékok rendezvényén. Képekkel!
Matekban jó a híre Vásárhelynek

Gyermekbarát feladatok voltak az április 6-án, a Szent István Általános Iskolában rendezett Kalmár László Országos Matematika Verseny megyei  fordulóján. Eredmények három hét múlva.
Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon

Egy hónap múlva, június 6-án  elstartol a Deja Vu Fesztivál. Három napon át egymást váltják majd a színpadokon a 90-es és 2000-es évek sztárjai.

Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.

Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés
Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés 35 országból érkeztek vendégek és érdeklődők, hogy megnézzék a 31. kiállítást, amit a három nap alatt 54 028-an kerestek fel.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek
Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek Gerendáson rendezte meg a Spárta Taekwon-do Klub a VII. Fehér Kupa és VII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt. Eredményekkel.