KözéletA Szabadság tér is sorra kerül

2010. november 18., csütörtök
 
A Szabadság tér is sorra kerül

A belváros rehabilitációját követően a jelentős részben halmozottan hátrányos helyzetű családok lakta Szent István és Szabadság tér és környékének megújítása következik.

 

A Szabadság téren tömbszerűen vannak az önkormányzati lakások, amelyek felújítása a közeljövőben megoldásra váró feladatok egyike. Ennek felmérését is szolgálta dr. Grezsa István képviselő és a Lakosságszolgálat Iroda most lezárult terület- és épületbejárása, amelyek eredményéről tartottak ma délelőtt sajtótájékoztatót. Makó András irodavezető elmondta, hogy itt is vannak akik elmaradtak a lakásbérleti díjakkal, amely most városi szinten 3 és félmillió forintos hátralék. Ezért a legutóbbi közgyűlésen módosították a helyi rendeletet, amely 6 hónapban maximálja lakásbérlet időtartamát. Természetesen hosszabbítható, ha a bérlő kéri. Dr. Grezsa István elmondása szerint a lakók készségesen fogadták a szemlézőket, sőt érezhető volt a segítő szándék. Kérdésünkre, hogy jelentenek-e gondot a közösségi élet íratlan szabályait tágan értelmezők, az önkormányzati képviselő kijelentette: az utóbbi évtizedekben megváltozott a Szabadság téri tömbházak lakóinak összetétele, szociális helyzete, a lakók többsége nem nézi jó szemmel az együttélés szabályai ellen vétőket, de mint mondta, nem jellemző, bár előfordul.

A bejárás során  meggyőződtek arról, hogy időszerű a felújítás. A szociális városrehabilitációs programban 900 millióra pályázik az önkormányzat, amelyből 322 millió forintot tenne ki a Szabadság tér épülettömbjeinek felújítása, nyílászáró cseréje. A program további részében a stadion, a piac és teljes környéke újulna meg és az itt lévő oktatási intézmény, a Szent István Általános Iskola nemcsak küllemében, de tartalmában is megújulna, közösségi funkcióval egészülne ki. A Vásárhelyi Hírek kérdésére Makó András irodavezető válaszában elmondta, a pályázat egyik kitétele, hogy a teljes rehabilitációs munkálatokat 36 hónap alatt be kell fejezni.    

 

Olvassa el ezt is!

Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026

Vásárhelyi Művészeti Díj 2026

Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán

A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán

A PTE-PEAC-ot fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 16. fordulójában. a csapat végig uralta a meccset és visszavágott az őszi vereségért.
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem

A Kosársulinak nem jött össze a győzelem

Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
A Kosársuli nem tudta megszorítani az egyik bajnokesélyest

A Kosársuli nem tudta megszorítani az egyik bajnokesélyest

Február 14-én este a Baja vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 17. fordulójában.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 7. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Kupa hétvége Vásárhelyen
Kupa hétvége Vásárhelyen Február második hétvégéjén a Fülöp Mihály Magyar Kupa soron következő fordulóját rendezték a vásárhelyi Vívócentrumban.
 
Elfogadták Hódmezővásárhely idei költségvetését
Elfogadták Hódmezővásárhely idei költségvetését A város működési bevételeiből fedezi működési kiadásait, az ingatlanértékesítésből származó összeget teljes egészében fejlesztésre fordítják.
 
A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren
A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren Az országot 2021 óta járó, az előző év legjobb sajtófotóit bemutató vándorkiállítás Hódmezővásárhelyre érkezett.
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.