SportVásárhelyi íjász siker

2015. február 24., kedd

Hódmezővásárhelyen a tucatnyi kiemelten kezelt sportág mellett, több olyan is van, amely kevésbé kerül a rivaldafénybe, ugyanakkor az elmúlt években számos hazai és nemzetközi eredménnyel öregbítette a város hírnevét.

Fotók: Turuk Íjászegyesület

Ezek egyike, a 2001-ben alakult Hódmezei Őrzők Íjászegyesület, amelynek például egyik tagja, Nagyhegyesi Ilona eddig 18 arany-, 9 ezüst-, és 7 bronzérmet szerzett, tavaly a Dél-alföldi Régió Bajnokság 2. helyezettje volt, legutóbb pedig február elején a Dél-Dunántúli régió terem 3D versenysorozat 2. versenyén szerzett aranyérmet. (Erről ITT olvashat!)

A múlt hétvégén ismét dobogós helyezést ért el Kiskunfélegyházán. 28. alkalommal rendezett örömíjász versenyt a kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző Egyesület február 21-én a városi sportcsarnokban. A tornára 16 egyesületből 120 versenyző nevezett, de Olaszországból és Hollandiából is érkezett résztvevő.

Az országos bajnokság szabályrendszerét követve alakítottak ki 21 versenypályát, pályánként 3-4 céllal: 7 3D-s cél, 7 lőlapos és 7 technikai cél volt.

Az erős mezőnyben a vásárhelyi Hódmezei Őrzők Íjász Egyesületet két íjász, Nagyhegyesi Ilona és Kovács Gábor képviselte.

A nőknél az úgynevezett Modern Pusztai kategóriában Nagyhegyesi Ilona 287 ponttal bronzérmes lett.

Kovács Gábor szintén a Modern Pusztai kategóriában indult és a 26. helyen végzett.

A vásárhelyi fiúk is kézilabdázhatnak

Sok szülő legnagyobb örömére Hódmezővásárhelyen hiánypótló sportág szárnybontogatásának lehetnkk tanúi február 25-én délután.
Jönnek a szakgimnáziumok

Az általánosból többnyire gyenge tudással kikerült és a szakiskolákban a közismereti képzést nél­külöző diákokat két év alatt, rohamtempóban el akarják juttatni az érettségiig.
Elkezdődtek az idei érettségik

A következő hetekben, május 3. és július 3. között 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700-an érettségiznek.
Szúnyoggyérítés Vásárhelyen

Elindult a központi szúnyoggyérítés, amelyet évek óta a katasztrófavédelem irányít, de az önkormányzat is végeztet szúnyogírtást, szükség szerint többször is egy szezonban.

A mártélyi tájat és az ott megélt közösségi élményeket megörökítő művek tárlata
A mártélyi tájat és az ott megélt közösségi élményeket megörökítő művek tárlata Mindössze két hétig látható a május 11-én megnyílt Mártélyi Képzőművészeti Alkotótábor idei beszámoló kiállítása.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 17. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Elhunyt Vásárhely mecénása
Elhunyt Vásárhely mecénása 1998-ban vásárhelyi születésű férje halála után költözött a városba, amelyet második szülőföldjének telkintett. Életének 88. évében tért örök nyugalomra.

Az 5. helyen végzett a Kosársuli
Az 5. helyen végzett a Kosársuli Lejátszotta utolsó mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli. Kettős sikerrel szerezte meg az 5. helyet az NB I/B Zöld csoportjában.

4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul
4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul Május 6-án kisorsolta a Helyi Választási Bizottság a június 9-i hódmezővásárhelyi helyhatósági választások szavazólapjain a sorrendet.

Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon
Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon Egy hónap múlva, június 6-án  elstartol a Deja Vu Fesztivál. Három napon át egymást váltják majd a színpadokon a 90-es és 2000-es évek sztárjai.

Már csak egy meccs van az 5. helyért
Már csak egy meccs van az 5. helyért Az NB I/B Zöld csoportjának 5. helyéért Győr ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli.