SportVállalható vereség Egerben

2016. szeptember 19., hétfő

Vállalható vereség Egerben

A HLKC Felnőtt csapata a tavalyi bronzérmes egri Eszterházy KFSC csapata ellen lépett pályára a kézilabda bajnokság második fordulójában.

Képen egy egri támadás (Fotó: Kormos Ádám)

A hazaiak esélyeshez méltón kezdték a találkozót, gyors támadásépítéssel és határozott, kemény védekezéssel adták meg a meccs alaphangját. Ennek köszönhetően negyedóra alatt 4-5 gólos előnyt szereztek, de nem érhette nagy kritika a vásárhelyiek játékát, hiszen jól tartották vendéglátókat.

A félidőre megmaradt az 5 gólos különbség, de nem kerültek túl nagy hátrányba (18-13).
A második játékrészben igencsak huszárosan kezdett a HLKC, talán saját magukat is meglepve visszakapaszkodtak egy gólra (40. perc, 21-20). Védelmük jól szűrte ekkor az egri próbálkozásokat, támadásban pedig a Tószegi, Török, Ilyés hármas ellenállhatatlan volt.

A félidő végére sajnos visszaállt a 6-8 gólos különbség, “hosszabbnak” és erősebbnek bizonyult az egri kispad.

A HLKC vezetése szerint a nyolc-gólos vereségük ellenére ezúttal minden dicséretet megérdemelnek a lányok, hiszen a meccs nagy részében nyílttá tudták tenni az eredményt a vitán kívül erősebb kerettel rendelkező hazaiak ellen.
A mutatott játék és küzdőszellem jó alap lehet a szeptember 21-i Magyar Kupa mérkőzésre, valamint a szombati hazai bajnoki meccsre.

NBI/B Kelet csoport
Női felnőtt kézilabda bajnokság – 2. forduló

szeptember 18., 17.00, Eger Eszterházy Főiskola spcs. – 250 néző

Eszterházy KFSC – Hódmezővásárhelyi LKC 34-26 (18-13)

Játékvezetők: Rontó Ádám, Szanyi Péter

HLKC: Kothencz – Kónya, Nagy, Sebők 5, Tószegi 6, Török 6, Fazekas, Cs: Répás (k), Szűcs 6, Ilyés 3, Becsei, Szabó, Klemm, Kandó
Eszterházy KFSC gólszerzői: Schaffer 7, Borbély 6, Grünfelder 5, Molnár 4, Sári 4, Petrovics 2, Iván 2, Mészáros 2, Nyakó 2

Gaál Adrienn vezetőedző: “A lányok maximálisan helytálltak, taktikailag nagyon fegyelmezettek voltak a mai meccsen. Lényeges előrelépést tapasztaltam a játékunkban, ebből kell építkeznünk a soron következő meccsekre.”