KözéletÜnnepség a Nagy Imre Sétányon

2010. október 23., szombat
 
Ünnepség a Nagy Imre Sétányon
Gyulai József  az '50 -es évek -a mai fiatalság számára is érthető - visszáságairól beszélt.

Október 23-án a Hősök terén Gyulai József professzor, akadémikus ünnepi beszédében az ’50-es évek - a mai fiatalság számára is érthető - visszáságairól beszélt. Egy disznóvágásért életfogytiglanra ítélt gazda példáján keresztül próbálta meg illusztrálni  „hogy mi volt ama terror mögött, mi volt az az ideológiai elv, amely mögé beálltak azok, akik ránk kényszerítették a szocializmus nevezetű rendet, a kommunizmus előszobájának építését.” Az akkori kort sok példával, plasztikusan felidéző beszédét azzal fejezte be: „Adja az isten, hogy élni tudjunk mi is és gyermekeink, unokáink is azzal az áldozattal, hagyatékkal, amelyet a történelmünk, jelesül 1956 októbere adott nekünk!” Beszédét követően városunk intézményeinek, közéleti, civil és egyházi szervezeteinek képviselői koszorúztak. Az ünnepségen közreműködött Bohus Brigitta és Harangozó Ágnes, a Bethlen Gábor Református Gimnázium tanulói, valamint a Magyar Honvédség 5. Bocskai István Lövészdandár Fúvószenekara.
 

Olvassa el ezt is!

A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren

A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren

Az országot 2021 óta járó, az előző év legjobb sajtófotóit bemutató vándorkiállítás Hódmezővásárhelyre érkezett.
Megszerezte első idegenbeli sikerét

Megszerezte első idegenbeli sikerét

Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán

A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán

A PTE-PEAC-ot fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 16. fordulójában. a csapat végig uralta a meccset és visszavágott az őszi vereségért.
A Kosársuli nem tudta megszorítani az egyik bajnokesélyest

A Kosársuli nem tudta megszorítani az egyik bajnokesélyest

Február 14-én este a Baja vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 17. fordulójában.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 7. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Kupa hétvége Vásárhelyen
Kupa hétvége Vásárhelyen Február második hétvégéjén a Fülöp Mihály Magyar Kupa soron következő fordulóját rendezték a vásárhelyi Vívócentrumban.
 
Elfogadták Hódmezővásárhely idei költségvetését
Elfogadták Hódmezővásárhely idei költségvetését A város működési bevételeiből fedezi működési kiadásait, az ingatlanértékesítésből származó összeget teljes egészében fejlesztésre fordítják.
 
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
 
Vásárhelyi Művészeti Díj 2026
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026 Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.