GazdaságÚjabb vásárhelyi szakképző újult meg

2018. szeptember 18., kedd
 
Újabb vásárhelyi szakképző újult meg

Jelentős fejlesztési folyamat fejeződött be a napokban a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrumhoz tartozó Kalmár Zsigmond Szakgimnázium és Szakközépiskolában.

 

 

 

 

 


Az önkormányzati tulajdonú, 1973-ban épített Kalmárban sokáig nagyobb műszaki beruházás nem történt. A folyamatos korrózió, öreg, elavult építési technikák miatt bizonyos épületrészek állaga felújításra szorult. Az épületrészek hő és vízszigetelésének hiánya, a fémkeretes, régi nyílászárók szigetelési adottságai miatt az iskola fűtése gazdaságtalan volt.

 

A Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum fenntartója a Nemzetgazdasági Minisztérium 554,5 millió forintos forrást biztosított a szakképző iskola, valamint a Cseresnyés Kollégium felújítására. A májusban kezdődött és nemrég befejezett munkálatok során Kalmár Zsigmond iskola épületén elvégezték a lapostető vízszigetelését, hőszigetelését, felújították a csapadékvízelvezető rendszert. Továbbá kicserélték a homlokzati nyílászárókat és hőszigetelést kapott az épület.

 

Mint arról írtunk, idén januárban Lázár János miniszter, országgyűlési képviselő által az Ipari Park bővítésének bejelentéséről tartott sajtótájékoztatón is elhangzott, a Modern városok programban a Kalmár, az Eötvös Szakközépiskolák és a Cseresnyés Kollégium teljes felújítása kezdődik el ebben az évben. Két szakközépiskola, a Corvin és a Gregus Máté rekonstrukciója önkormányzati forrásból már korábban megtörtént. 

 

 

A magyar állam 2015 óta fenntartója a vásárhelyi szakképzési intézményeknek. 2015. július elsejétől több száz szakképző iskola került át a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtól (Klik) a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) fenntartásába, ezek az oktatási intézmények 44 szakképzési centrumba szerveződtek. Ezek egyikébe, a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrumba tartozik három vásárhelyi szakgimnázium és szakközépiskola és további 6 intézmény megyeszerte.

 

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Idén még nem kapott TAO pénzt a HFC

Idén még nem kapott TAO pénzt a HFC

Az elmúlt hetekben minden korosztályt tekintve elrajtolt a futballszezon a vásárhelyi FC számára is. Az egyesület gazdálkodását viszont hátráltatja a támogatók hiánya.
A Nagy Háború emlékei a vásárhelyi gimnáziumban

A Nagy Háború emlékei a vásárhelyi gimnáziumban

A Meritum Egyesület Elfeledett hőseink című megyei, történelmi ismeretterjesztő vándorkiállítása a Németh László iskolába érkezik.
Az agrárium ünnepe

Az agrárium ünnepe

Május 14-én délelőtt megnyitotta kapuit a XXXII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok, Magyarország egyik legjelentősebb agrárszakmai rendezvénye.
Ütős hétvége a Hódtóiban

Ütős hétvége a Hódtóiban

Május 9-én a Hódtói Sportcsarnokban rendezte meg a Hódmezővásárhelyi Box Club a II. Szalkai László-emlékversenyt.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 22. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Rapcsák András szobráról döntenek
Rapcsák András szobráról döntenek Az egykori polgármester szobrának áthelyezését kezdeményezi a hódmezővásárhelyi közgyűlés - döntöttek a testület legutóbbi ülésén.
 
Értékteremtő Nevelési Díjakat adtak át
Értékteremtő Nevelési Díjakat adtak át Brunszvik Teréz Emléknapot és Szakmai Konferenciát tartott a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvoda teljes dolgozói állományának bevonásával.
 
Timeline játék a vásárhelyi Levéltárban
Timeline játék a vásárhelyi Levéltárban A Hódmezővásárhelyi Levéltár egy új, - Magyarországon családi, baráti körben, pubokban egyre népszerűbb - társasjátékra invitálja a vásárhelyieket.
 
Magyar Hősök Emléknapja
Magyar Hősök Emléknapja Koszorúzással emlékeztek a Kossuth téren, a Kincses temető Hősök parcellájánál, a katolikus temetőben, valamint a Szent István templom falán elhelyezett táblánál.
 
Útban a világhírnév felé
Útban a világhírnév felé Május elején Papp Jázmin az isztambuli világkupán vívott a felnőttválogatottban. Az ötödik helyet a kínaiak legyőzésével érdemelték ki a magyarok.
 
Nagy vásárhelyi siker a Suzuki Streetball bajnokságon
Nagy vásárhelyi siker a Suzuki Streetball bajnokságon

Május 30-án, Hódmezővásárhely adott otthont az idei Suzuki Streetball sorozat második rendezvényének.