SportÚjabb gólzáporos felkszülési meccs

2018. január 28., vasárnap

Újabb gólzáporos felkszülési meccs

A Hódmezővásárhelyi FC NB III-as csapata az Ásotthalmi TE elleni gyakorlással folytatta a felkészülést január 27-én. Szűcs Róbert tanítványai ez alkalommal is jeleskedtek a támadásban, tizenhárom találatig jutottak a kék-sárgák.

Ahogy azt Szűcs Róbert vezetőedző korábban is kiemelte, az edzőmeccsek során, a megyei élvonalban szereplő ellenfelekkel szemben elsősorban a támadások gyakorlása a főszempont. Ennek megfelelően játszott az Ásotthalom ellen is a vásárhelyi gárda.

Varga Bence tulajdonképpen már az első percben megszerezte a vezetést, igaz a jegyzőkönyvbe végül nem került be a találat, a hazaiak játékosa ugyanis lesen volt. Így aztán egy kicsit várni kellett az első kék-sárga gólra. Alig 10 perc után viszont Szilágyi Norbert már eredményes volt, a tizenhatos előteréből bombázott a kapuba. Nagyon megnyomta az első 15-20 percet a csapat, igaz ekkor az ásotthalmi védelem még tartotta magát.

Félórányi játék után azonban a próbajátékon lévő Mátó Gergőt sikerült tökéletesen kiugratni, a makói nevelésű csatár pedig nem hibázott. Nem sokkal később ismét Mátó került helyzetbe, de ekkor nem tudta lövéssel befejezni az akciót, a tizenhatoson belül elsodorták, jöhetett a jogos tizenegyes. A labda mögé Varga Bence állt. A lövés balra, a kapus jobbra tartott, a gól azonban elmaradt, Varga elcentizte.

A félidei lefújás előtt azonban csak meglett a harmadik. Thomas Prasler maradt közepén egy akció után, majd sikerült is őt kiugratni, a kapura rúgásba azonban a védők beleértek. A labda azonban Mátó elé került, aki duplázott.

A fordulás után sorcsere következett a Vásárhelynél, a gólgyártók viszont továbbra sem mondtak csődöt.

Az ismét próbázó Szabó Imre Benk Bálinttól kapott jó labdát a tizenhatoson belül, majd a kapus lábai között átlőve szerzett gólt, ez már a negyedik volt. Úgy tűnt komolyan fáradnak a szűkebb paddal bíró vendégek, szinte végig az ő térfelükön zajlott a játék. Szabó Imre gólja után Szabó Dávid is betalált. Bürgés Balázzsal vállvetve gurigázták ki a védőket.

A hatodikat aztán Gyüre Levente lőtte meg. Bürgés szerzett labdát, aki Benke Bálinthoz passzolt, majd Szabó Dávidhoz került a laszti, aki lőni nem tudott, viszont az üresen maradt Gyürének passzolt, aki kérdés nélkül a léc alá vágta.

Egy kicsiben elvégzett szöglet után született meg a hetedik gól. Gyüre végezte el a sarokrúgást, Koncz Adriánnak gurított, aki az alapvonal mellett kapu felé indult, védőjét lerázta, majd Tóth Józsefhez passzolt, aki a kapuba lőtt.

Percekkel később Bürgés Balázs is feliratkozott a gólszerzők közé, Benkétől kapott labdát, majd teketóriázás nélkül lövésre szánta el magát. Lábbal volt eredményes, ám néhány minutum múlva fejjel is bevette az ásotthalmi kaput, Koncz szögletére érkezett a legjobban, az ellenfél kapusát is megelőzte és büntetett.

Gyüre Levente második gólja pedig már a csapat tizedik találata volt. A kapus jött ki rosszul a kapuból, Szabó Dávid el tudta mellette húzni a labdát és Gyüre Leventéhez passzolt, akiről meg a védők maradtak le, az üres kapu nem sokáig maradt labda nélkül.

Az utolsó negyed órában Bürgés Balázs volt ismét szemfüles, tökéletesen ívelt Szabó Dávidhoz, akinek sikerült átvennie a labdát, majd elfektetnie a kapust, ő is duplázott. Majd a vége előtt triplázni is tudott. Ekkor Koncz bolondította a vendégeket az alapvonalnál, a kapust is sikerült becsapnia, Szabóhoz passzolt, a kapu pedig ismét üresen maradt. Ekkor jártunk a tizenkettedik gólnál.

A sípszó előtt viszont Darida Ádám lábában sem maradt benne a gól. A védő előretört és középről, még a tizenhatoson kívülről vállalkozott lövésre. A vendégek pechjére ez megpattant egy védőn és így talált utat a kapuba.

Felkészülési mérkőzésen

Hódmezővásárhelyi FC – Ásotthalmi TE 13-0 (3-0)

Gólszerzők: Szilágyi, Mátó (2), Szabó I., Szabó D. (3), Gyüre (2). Tóth J., Bürgés (2), Darida

A Hódmezővásárhelyi FC NB III-as csapata a következő héten, szerdán a bajnokságban is ellenfélnek számító SZEOL SC ellen folytatja a gyakorlást.

Forrás: hfc1912

Katonai középiskola alapítás terve Vásárhelyen

A Zrínyi Miklós Laktanyában az együttműködés lehetőségeiről, a 2018-as tervekről tárgyaltak a helyőrségi parancsnoki napon, január 25-én.
Siker a vásárhelyi karon induló mesterképzés

Január 24-én kihirdették az SZTE Mezőgazdasági Karán keresztféléves képzésben induló vidékfejlesztési agrármérnök mesterszak ponthatárait.
A Föld kis vásárhelyi bajnokai

Az EON által a 'Föld bajnokai' címmel hirdetett pályázat egyik győztese a Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda Oldalkosár utcai Tagintézménye.
A paléi szikes földtől és tanyától a miniszteri bársonyszékig

Tanulmánykötet jelent meg a napokban Takács Ferenc egykori iparügyi miniszter, földművelésügyi államtitkár, szociáldemokrata politikus életútjáról.

A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen
A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen A 3 napos döntőt Dél Alföld egyik legjelentősebb agrárképző intézménye, a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola rendezi.

Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével

A húsvéti nagyhét közepén járunk
A húsvéti nagyhét közepén járunk 400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Kampánystart
Kampánystart Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.

Idén is remekeltek a Máté taekwondosok
Idén is remekeltek a Máté taekwondosok Mogyoród adott otthont a 2024-es Diákbajnokságnak, amelyen  27 egyesület 340 versenyzővel vett részt.

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!