SportSzezonkezdés nyertes mérkőzéssel és bizakodással

2016. augusztus 28., vasárnap

Szezonkezdés nyertes mérkőzéssel és bizakodással

Közel háromhetes kőkemény edzésmunka után a szerbiai Apatinban kezdte meg felkészülési mérkőzéseinek sorát a Vásárhelyi Kosársuli NB I/B-s felnőtt csapata.

A képen Utasi Gábor edző

Sikeresen, ugyanis szinte végig vezetve, helyenként egészen jó játékkal sikerült legyőzni a II. ligás házigazdákat.

A mérkőzés első perceiben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Vásárhelyi oldalon sok hiba jellemezte a támadó játékot, amit a hazaiak könnyű kosarakkal büntettek. Utasi Gábor tanítványai fokozatosan lendültek játékba és Vas tripláival átvették a vezetést. A második negyedben pontosabbá váltak a  támadások és összeállt a védekezés is. Kelemenék rengeteg labdát szereztek letámadásból, így szünetre már 17 pontosra nőtt a különbség.

A szerb kosárlabdázókra nem jellemző hogy feladnák a meccset, bármekkora is a különbség. A harmadik játékrészben a hazaiak minden eszközt be is vetettek, hogy közelebb zárkózzanak, nem riadva vissza a durva szabálytalanságoktól sem. Tíz pont alá csökkent az előny, de az eddigiektől szervezetlenebbül játszva is megnyerték Vas Péterék ezt a negyedet.

Az utolsó tíz percre kicsit elfáradtak a mieink és ekkor már egyre több hiba csúszott a játékukba. Sok volt a rosszul megválasztott dobás és az eladott labda, de a győzelmet nem fenyegette veszély. A mérkőzés üde színfoltja volt a felnőttek között most először pályára lépő 18 éves Domján Ferenc, aki a találkozó végén kapott játéklehetőséget és ezt zsinórban dobott nyolc pontjával meg is hálálta.

KK Dunav - Vásárhelyi Kosársuli 78-91 (22-24, 11-26, 19-22, 26-19)

Kosársuli: SZABÓ P. 12/6, KELEMEN 11, VAS P. 15/12, Varga Z. 5/3, Genal 9,

csere: Pavlovic 5/3, Béres 4, Nemes 6, Rostás I. 8, Rostás G. 8, Domján 8.

Utasi Gábor edző: „Még a felkészülés közepén tartunk, ezért a támadó játékunk elég döcögős volt, viszont a védekezésünkben már láttam a rengeteg befektetett munkát. A kicsit hosszúra nyúlt utazás után nehézkesen mozogtunk, de ahogy felpörögtek a srácok egyre jobbá vált a játékunk. Mindenki nagyon jól szállt be. Volt aki védekezésben és volt aki támadásban tudott többet hozzátenni a győzelemhez.”

Forrás: Kosársuli

Teljesíthető túra a Teljesítménytúra

Eddig már 70 sportkedvelő adta le nevezését a Teljesítménytúrára. A hátralévő időben érdemes belehúzni mert az első 100 előnevező indulócsomagot kap.
Megint elkapták a vásárhelyi tolvajt

A 22 éves férfinak már 2013-ban is volt büntetőügye, most viszont három élelmiszerüzletből, egy italboltból és egy drogériából lopott.
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával

A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével
Április 16. - A holokauszt magyar áldozatainak emléknapja

A vásárhelyi zsinagóga órája mind a mai napig azt az időpontot, 10 óra 10 percet mutatja, amikor 1944. június 16-án elhurcoltak a városból 737 zsidó polgárt.

Adatgyűjtés applikációkon keresztül: valóban aggódnunk kell?
Adatgyűjtés applikációkon keresztül: valóban aggódnunk kell? A telefonos alkalmazások felhasználói viselkedést követő algoritmusai még mindig kevésbé ismert területnek számítanak.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 15. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora
Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora Június 6-7-8-án, Szegeden az Újszegedi Partfürdőre ismét érkezik az ország legnagyobb időutazása, a Deja Vu Fesztivál

Kosarakban gazdag meccs volt
Kosarakban gazdag meccs volt Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.

Majális 2024
Majális 2024 Kétnapos program a Népkertben. Városkártyával egy alkalommal ingyen sör/virsli a felnőtteknek, ingyen vattacukor és ugrálóvár a gyerekeknek.Részletes pr ogram.

A Stars Of Hope újabb országos sikere
A Stars Of Hope újabb országos sikere Április 20-án Budapesten, az Erzsébet Ligeti Színházban rendezték meg a XXXIII. Junior Táncművészeti Fesztivál döntőjét.