SportSikeres debütálás az Európa Bajnokságon

2012. május 29., kedd

„Először neveztünk be testépítő és fizikum sportversenybe, méghozzá rögtön egy Európa-bajnokságba és óriási meglepetés és öröm volt, hogy négy dobogós helyezést értünk el” mondta a Vásárhelyi Híreknek Miklós Melinda edző.

Május 26-án Tökölön, a Városi Sportcsarnokban rendezték a FIT-KID II. osztály egyéni
és csoportos Grand Prix versenyét. Délelőtt az egyéni, délután a csoportos versenyek zajlottak, amelyeken a Hód-Fitness SE versenyzői 2 arany- és 1 ezüstérmes helyezést értek el.

Gál Bea: I. hely

Szintén május 26-án volt Temesváron, a Sala Olimpia Sportcsarnokban, a III. WBPF Testépítő, Fitness és Model Phisique Európa bajnokság.
Erre a versenyre  a vásárhelyi Hód Fitness SE junior sportolói neveztek és a Fitness Physique és Model Physique kategóriában 4 vásárhelyi lány: Bán Vivien, Nagy Viktória,Tóth Jennifer, Kosztolányi Anna, 2 arany- és 2 ezüst érmet, illetve további remek helyezéseket szerzett.

„Először neveztünk be testépítő és fizikum sportversenybe, méghozzá rögtön egy Európa-bajnokságba és óriási meglepetés és öröm volt, hogy négy dobogós helyezést értünk el” mondta a Vásárhelyi Híreknek Miklós Melinda edző. Örömmel számolt be arról is, hogy a két dobogós vásárhelyi lány a World Bodybuilding and Physique Sports Szövetségtől meghívást kapott a 2012. június 9-10-én megrendezésre kerülő I. WBPF Világkupa versenyeire, amelynek rendezési jogát Magyarország nyerte el.

A verseny tétje óriási, hiszen a győztesek kvalifikálják magukat az egyhetes "Sport Festival Extravaganza" keretében megrendezésre kerülő IV. WBPF Világbajnokságra, ami 2012 októberében Szingapúrban lesz.

A Vásárhelyi Hírek kérdésére Miklós Melinda edző, aki maga is Fitness Európa bajnok elmondta, a Fitness Phisique kategóriában másfél perces gyakorlatot kell bemutatni, amikor a bírók fele-fele arányban pontozzák a koreográfiát, technikát, illetve a test kidolgozottságát, annak összhatását. Ellentétben a Model Phisique kategóriával, ahol a versenybírák a fürdőruhában történő felvonuláson a teljes testalkatot, harmonikus kidolgozottságát, az arányosságot nézik.

Új pályázatot kell kiírni a vásárhelyi buszközlekedésre

Januárban döntöttek, hogy közbeszerzési eljárást írnak ki a szolgáltatás ellátására, valami miatt csak március 19-én tették közzé, kéthetes beadási határidővel.

A Mezőgazdasági Kar első ízben rendez Erasmus Week rendezvénysorozatot, melynek apropója a Wellman Oszkár Nemzetközi Tudományos Konferencia.

Egy idős hódmezővásárhelyi nőt beengedett a lakásába, mivel segített neki a táskái cipelésében.
12 mérkőzés 12 győzelem

Az Atomerőmű SE U23 elleni hazai bajnokival zárta az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszát a Vásárhelyi Kosársuli március 31-én este.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.

Lelkes amatőrök, profi cuccok
Lelkes amatőrök, profi cuccok Április 27-én délelőtt a Hódmezővásárhelyi Rádió Klub börzét rendezett, amelyre több, mint 100 kiállító érkezett az ország több pontjáról.

Szúnyoggyérítés Vásárhelyen
Szúnyoggyérítés Vásárhelyen Elindult a központi szúnyoggyérítés, amelyet évek óta a katasztrófavédelem irányít, de az önkormányzat is végeztet szúnyogírtást, szükség szerint többször is egy szezonban.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.