SportPazar eredmények a Hód Úszó tájékán

2016. április 19., kedd

Pazar eredmények a Hód Úszó tájékán

Rendkívüli sajtótájékoztatót tartott a Hód Úszó Se, amelyen a kiváló eredmények mellett elhangzottak az egyéni értékelések is. Hódmezővásárhelyi egyesületben készülő sportoló még sohasem állt ilyen közel az olimpiához. Nyilatkozott Máté Hunor edző, és a versenyzők is.

Az elmúlt héten rendezték a felnőtt magyar úszó bajnokságot Győrben. Magyar bajnokságok történetében még sosem volt ilyen eredményes a HÓD Úszó Sportegyesület, mint az idei évben.

A sikeres verseny után elsőként Máté Hunor, a felnőtt csapat edzője nyilatkozott:

"A tavalyi 8 naphoz képest idén mindössze 4 naposra sűrítették a bajnokságot a szervezők. Emiatt elég nagy terhelést kaptak a versenyzők, de felkészülten érkeztek a versenyre, így ez nem okozott gondot. A 3 érem, 12 városi csúcs, több, mint 10 döntős szereplés, és 31 egyéni csúcs azt gondolom, önmagáért beszél."- mondta Máté Hunor.

A szakember kiemelte, hogy a sikerük elsőszámú kulcsa a kemény munka mellett az, hogy egységesek.

"Miksi Ricsi második helye 100 mellen, Szabó Tamás újabb érme 50 mellen, Rozanovic Ádám bronz érme 50 gyorson…Ez mind a közös sikerünk. Az egyesületünk sikere, kezdve a versenyzőkkel, az összes többi edzővel, a szülőkkel, egészen az elnökségig. Nekünk az ad erőt, hogy van csapategység: közös a küzdés edzéseken, de közös a siker is."

Rozanovic Ádám mindösszesen 37 századmásodpercre van már csak a riói kvótától. Korábban gondolta volna, hogy ilyen közelségbe kerülhet egy olimpiához?

"Ha őszinte vagyok, azt mondom, hogy titkon reméltem, hogy egyszer eljutok majd idáig. Az, hogy február óta majdnem 1 másodpercet sikerült javítanom 50 gyorson rendkívül motiváló a számomra."

Mindemellett elérte eddigi legnagyobb sikerét.

"Igen, végre megvan az első felnőtt bajnokságon szerezett érmem, ráadásul az utóbbi évek legerősebb mezőnyében. Sokat küzdöttünk ezért közösen Olaszné Bajusz Andreával, Dr. Járai Róberttel, és Máté Hunorral, de most végre sikerült, és ráadásul a kedvenc versenyszámomban, 50 gyorson. Pályafutásom legsikeresebb időszakát élem most."

Miksi Richárd 100 mellen lett második az olimpiai bajnok Gyurta Dániel mögött, pedig még csak 18 éves. A döntőben elért idejével pedig a korosztályos európai ranglista 2. helyére lépett elő.

"Ez volt az első komoly megmérettetésem az egyesület színeiben. Nagyon vártam már, hogy megmutathassam, mit tudok. Éreztem, hogy jól fog sikerülni a 100 mell, de arra nem számítottam, hogy Gyurta Dani mögött a második lehetek. Az idő pedig… már alig várom, hogy indulhassak az Eb-n és ott is megmutathassam mire is vagyok képes."

A harmadik éremszerző az a Szabó Tamás volt, akinek ez már a hatodik megszerzett érme volt, felnőtt országos versenyeken.

"Erre készültünk egész évben. Azt gondolom, hogy a döntőbe kerülés volt a minimális elvárás, ami szerencsére nem okozott gondot. Az pedig, hogy egy újabb érmet szereztem motivál a jövő évi budapesti vb-re. Ott akarok lenni!"

Mindezeken kívül még elhangzott Winkler Máté, Szentkereszty Cecília, és Kerecsen Gerle sikeres szereplése is.

Máté, három versenyszámából kettőben is döntőt úszhatott. A legjobb helyezést 200 háton sikerült elérnie, ahol 5. helyen végzett.

Cecília, minden számában új egyéni csúcsot úszott. Számára a legjobban az 50 gyors sikerült, ahol 16 éves létére a 9. helyen zárt a felnőtt mezőnyben.

Gerle, amiben rajthoz állt mindenben középdöntőt úszott. Ezúttal ez nem csak a három mellúszó számot jelentette, hiszen 50 pillén, és 50 gyorson is a legjobbak között zárt.

Az edzői és versenyzői vélemények mellett azt is megtudhattuk, hogy Dara Eszter versenyengedélye a tegnapi naptól újra érvényes, és alig várja, hogy megmutathassa, mit tud.

Rozanovic Ádám mellett egyébként még, a bajnokságon döntőt úszó, Inic Maksim is kijuthat az olimpiára, a Montenegrói válogatott színeiben.

VH-Korsós Kristóf

A vásárhelyi atlétikai sport országos elismerése

A városi atlétikai sportág, illetve a Hódiák SE. hírnevét több évtizede öregbítő Héjja Antalt is beválasztották a Sikeres Edzők 2024 Programba.
Óvodai kisszékből az iskolapdba

Vásárhelyen is befejeződött a beiratkozás az általános iskolák első évfolyamára. Idén is sok szülőt állított dilemma elé, nem lenne-e jó még egy évet óvodázni.
Az 5. helyen végzett a Kosársuli

Lejátszotta utolsó mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli. Kettős sikerrel szerezte meg az 5. helyet az NB I/B Zöld csoportjában.
Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora

Június 6-7-8-án, Szegeden az Újszegedi Partfürdőre ismét érkezik az ország legnagyobb időutazása, a Deja Vu Fesztivál

Elhunyt Vásárhely mecénása
Elhunyt Vásárhely mecénása 1998-ban vásárhelyi születésű férje halála után költözött a városba, amelyet második szülőföldjének telkintett. Életének 88. évében tért örök nyugalomra.

4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul
4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul Május 6-án kisorsolta a Helyi Választási Bizottság a június 9-i hódmezővásárhelyi helyhatósági választások szavazólapjain a sorrendet.

Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon
Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon Egy hónap múlva, június 6-án  elstartol a Deja Vu Fesztivál. Három napon át egymást váltják majd a színpadokon a 90-es és 2000-es évek sztárjai.

Már csak egy meccs van az 5. helyért
Már csak egy meccs van az 5. helyért Az NB I/B Zöld csoportjának 5. helyéért Győr ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli.

Elkezdődtek az idei érettségik
Elkezdődtek az idei érettségik A következő hetekben, május 3. és július 3. között 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700-an érettségiznek.

Rollerezés Vásárhelyen is
Rollerezés Vásárhelyen is Vásárhelyen is bérelhetők a Lime rollerek. 250 járművel, legalább 60 parkolóhellyel indult a szolgáltatás Hódmezővásárhelyen.

Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok
Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok Az állattenyésztő szakma számára ma már európai hírű a kiállításra a hazai és külföldi kiállítók 50 ezer érdeklődőre számítanak idén is.