SportNyert a rutin

2016. szeptember 12., hétfő

Nyert a rutin

Valószínű a facebookon sokak által megosztott ’Most kell igazán a szurkolás’ című - önmagáért beszélő - cikkünk is besegített, hogy legalább 300 néző tette szurkolástól zajossá a Balogh Imsi Sport Arénát, amelyben a HLKC kezdte első NBI/B-s mérkőzését.

Fotó: Blaskovics Tibor

A több száz NBI-es mérkőzés tapasztalatával érkező Pilisvörösvár ellen Nagy és Sebők góljaival gyorsan három gólos előnyt szereztek a vásárhelyi lányok, amit sokáig jól tartottak, sőt a 20. percben már öt-gólosra duzzadt a vezetésük (11-6). A félidő végére csökkent ugyan a különbség, de így is előnnyel vonulhattak pihenőre (15-13).

Semmi jel nem utalt rá, mégis rémálomszerűen kezdték a második játékrészt. A Pilisvörösvár rutinos, NBI-et megjárt játékosai fokozatosan a HLKC-ra kényszerítette játékukat, és főként Drávai átlövéseivel átvették a vezetést (39. perc, 17-18). Többször is lett volna lehetőség még visszavenni a vezetést, de támadásépítésben sok hibát vétettek, és rengeteg helyzetet elhibáztak. Az 53. percben csak egy gól volt a hátrányuk (25-26), teljesen nyílt volt a végjáték. A vendégcsapat azonban rutinosan kihasználta a HLKC hibáit, és az utolsó 6-8 percben magabiztossá tette győzelmét.

NBI/B Kelet csoport - Női felnőtt kézilabda bajnokság 1. forduló

Hódmezővásárhelyi LKC – Pilisvörösvári KSK 27-34 (15-13)

Játékvezetők: Sándor Gy., Szabó B.
Versenybírók: Dr. Serfőző Zs., Miklós M.
HLKC: Kothencz – Kónya , Nagy 6, Sebők 6, Tószegi 2, Török 2, Fazekas, Cs: Répás (k), Áncsán (k), Szűcs 7, Ilyés 3, Becsei 1, Szabó, Klemm, Földesi, Blaskovics

Gaál Adrienn: „A jó első félidő után a második játékrészt sajnos enerváltan kezdtük. A vereség ellenére úgy gondolom, hogy amit a csapat mutat, az jó irányba halad. Viszont meg kell tanulnunk nyerni ezeken a ki-ki mérkőzéseken, hiszen most is sokáig vezettünk. A Pilisvörösvár három rutinos játékossal is rendelkezett, akik az NB I-ben is megfordultak, ez döntő volt. A második  félidőben sok butaságokat csináltunk, eladtuk a labdákat és ziccerek sorát hagytuk ki. Ők pedig arra mentek rá, hogy faultokat csináljanak és magas játékosuk révén átlövésből gólt szerezzenek. Ez ellen sajnos nem volt ellenszerünk.”

A következő fordulóban a HLKC Felnőtt csapata szeptember 18.-án a tavalyi bronzérmes Eszterházy KFSC vendégeként lép pályára Egerben.

Forrás: HLKC

Nemzetközi tenisztorna Vásárhelyen

Vasárnaptól egy hétig 25 ezer dolláros összdíjazású Női Nemzetközi Egyéni és Páros Teniszverseny kezdődött Hódmezővásárhelyen.
Bor, gasztronómiai és zenei csemegék

Minden eddiginél több borászattal, látványos szüreti felvonulással és állandó művészeti kiállítással várja a minőségi borok szerelmeseit az idei szegedi Bortér.
Késsel támadt egy lányra Vásárhelyen

A Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság munkatársai őrizetbe vették a napok óta keresett 35 év körüli agresszív nőt, aki több személyt inzultált a városban.
Halálra gázolt egy embert a vonat

Vásárhely és Mindszent között a hétfő délelőtti órákban helyre állt a vonatközlekedés. A helyszínelést befejezték.