SportNem sikerült a pontszerzés

2017. április 25., kedd

Nem sikerült a pontszerzés

Nem sikerült a pontszerzés az NBI/B Felnőtt Női Kézilabda hétvégi fordulójában. A tavaszi szezonra jelentősen megerősödött budapesti Szent István SE csapatához látogattak szombaton, és végül sima vereséget szenvedtek.

Fotó: Blaskovics Tibor

Az Építők Sportcsarnokban szerény (60 néző) érdeklődés mellett kezdtek a csapatok és a beszámoló szerint az első játékrész jelentős részében a vásárhelyiek akarata érvényesült, ennek köszönhetően egészen a 23. percig náluk volt az előny (11-12). Ekkor azonban néhány kétes játékvezetői ítéletnek is köszönhetően a hazaiak átvették az irányítást. A félidőre már a vendéglátóknál volt az előny (17-14).

A második játékrészben sajnos nem bírta a HLKC a Tápaival és Szamoránszkyval felálló hazai csapattal, így a meccs végére tovább nőtt a különbség.

NBI/B Keleti csoport
Női felnőtt kézilabda bajnokság -22. forduló

Szent István SE – Hódmezővásárhelyi lkC 36-27 (17-14)

Játékvezetők: Hantos Dorina, Rózsahegyi Brigitta
Versenybírók: Farkas Zsuzsanna, György Szolanzs

HLKC: Aradi – Szűcs, Ilyés 9, Balogh V. 2, Nagy 4, Török 4, Fazekas 1, Cs: Ádász (k), Ánccsán (k), Becsei 3, Klemm 2, Horváth, Blaskovics, Kandó 1, Földesi, Szabó 1

Bartók Csaba vezetőedző: “20-25 percen keresztül a saját hibáinkat is nehezen tudtuk kompenzálni egy erős ellenfél otthonában, de sikerült. Ezt követően a hazaiak segítése a játékvezetők részéről, már megoldhatatlan feladat volt számunkra. Szétestünk. A két csapat között tetemes különbség alakult ki, ami lehetőséget adott a fiatalok szerepeltetésére, akik becsülettel helytálltak.”

Junior mérkőzés
Női junior kézilabda bajnokság -22. forduló

Szent István SE – Hódmezővásárhelyi lkC 30-26 (13-14)

Játékvezetők:Márton A., Ritter A.
HLKC: Áncsán – Szöllősi 1, Földesi 3, Besenyi 4, Szabó 3, Becsei 7, Bálint 3, Cs: Nagy (k), Balog, Molnár 1, Kis 4, Tarján

Kis Márk vezetőedző: ” A vereség ellenére jól játszottunk, az adott keret ennyit tudott.”

A következő fordulóban a vásárhelyi csapat hazai pályán játszik, április 29.-én a Pénzügyőrt fogadják a Balogh Imsiben.

Wolf Eszter korosztályos magyar bajnok

A hétvégén Vásárhelyre költözött a magyar tőrözők gyermek korosztálya. A Gyermek Tőr Országos Bajnokságot a Vívócentrumban rendezték. Eredményekkel!

Elszállnak a tram-train költségei - Nem épül meg?

Ellehetetlenül a hódmezővásárhelyi tram-train megépítése. Lázár János miniszter közleményt jutatott el szerkesztőségünkbe.
Elkezdődtek az idei érettségik

A következő hetekben, május 3. és július 3. között 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700-an érettségiznek.

Már csak egy meccs van az 5. helyért
Már csak egy meccs van az 5. helyért Az NB I/B Zöld csoportjának 5. helyéért Győr ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli.

Rollerezés Vásárhelyen is
Rollerezés Vásárhelyen is Vásárhelyen is bérelhetők a Lime rollerek. 250 járművel, legalább 60 parkolóhellyel indult a szolgáltatás Hódmezővásárhelyen.

Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok
Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok Az állattenyésztő szakma számára ma már európai hírű a kiállításra a hazai és külföldi kiállítók 50 ezer érdeklődőre számítanak idén is.

Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling
Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling A cikk címét az április 30-án délután, este kilátogatóktól idéztük. A régi időket idézte a vásárhelyi önkormányzat által szervezett Népkert majálisa. Képekkel.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.