SportNem sikerült a bravúr

2015. június 14., vasárnap

Nem sikerült a bravúr

Idei harmadik salgótarjáni fellépésén sem tudott nyerni a Vásárhelyi Kosársuli. A gárdának azonban utolsó szezonbeli mérkőzését követően sem kell szégyenkeznie.

A bajnokság előtt kitűzött célt ugyanis túlteljesítették: nem csak a keleti csoport legjobb négy gárdája közé jutottak be, hanem a konferencia bajnoki cím után majdnem a bronzérmet is elcsípték az NBI B-ben.

A kék-sárgák az első negyedet még egálra hozták(17-17), de a második periódusban a rossz támadójátékuk miatt leszakadtak a hazaiaktól, akik a Gorski-Madár-Szabó trió vezetésével 12-vel léptek meg a nagyszünet előtt. A vendégekben a meccsen 19 pontot gyűjtő Czibere tartotta a lelket.

A fordulást követően csak néhány pontot tudott faragni hátrányából a Vásárhely, de a 10 pont körüli különbség állandósulni látszott. Nem vitte túlzásba a két együttes a pontgyártást: ebben 10 perc 12-11lett az eredmény. Az igencsak gyenge támadójátékot a csapatok dobószázalékai is mutatják, Vulticsék 42, míg Vasék 34 százalékos pontossággal tüzeltek.

A zárójátékrészben beindultak a tarjániak, és hat perc alatt 17 pontra növelték az előnyüket. Madár villogott leginkább ebben az időszakban. A 70-56-os végeredmény végül Rostás Imre közelijével alakult ki.

A Vásárhelyi Kosársulinak ezzel befejeződött a 2014-15-ös bajnoki idény. Dr. Elek András fiai a most elszenvedett vereséggel együtt eredményes szezont zártak: a Debrecen elleni ki-ki meccsen megnyerték az alapszakaszt, valamint ezüstérmet szereztek a Hepp Kupában.

Konecranes-Salgótarjáni KSE – Vásárhelyi Kosársuli 70–56 (17–17, 28–16, 12–11, 13–12)

NB I/B, mérkőzés a 3. helyért, harmadik mérkőzés, Salgótarjáni Városi Sportcsarnok.

Vásárhely: Vejinovics 7/3, CZIBERE 19/9, Vas P. 5/3, GENAL 11, Varga D. 8.

Csere: Gruda, Rostás I. 6, Mócsai, Kelemen.

Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András edző: Ilyen gyenge támadójátékkal, különösen Salgótarjánban, nem lehet mérkőzést nyerni.

Forrás: Vásárhelyi Kosársuli

Amerikai film készült a vásárhelyi gyilkosról

A Scotland Yard szerint a kriminalisztikában szinte példátlan, hogy a gyilkos a helyszínelés alatt és napokig a lakásban, egy szivacsmatrac belsejében kivágott búvóhelyen volt.
'56 és Nagy Imre az irodalomban

Előadás lesz Az 1956-os forradalom és Nagy Imre alakja a magyar irodalomban címmel június 15-én, hétfőn 17 órai kezdettel Hódmezővásárhelyen, az Emlékpontban.
Már nincs messze az 5. hely

A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.

Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.

Már csak egy meccs van az 5. helyért
Már csak egy meccs van az 5. helyért Az NB I/B Zöld csoportjának 5. helyéért Győr ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli.

Elkezdődtek az idei érettségik
Elkezdődtek az idei érettségik A következő hetekben, május 3. és július 3. között 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700-an érettségiznek.

Rollerezés Vásárhelyen is
Rollerezés Vásárhelyen is Vásárhelyen is bérelhetők a Lime rollerek. 250 járművel, legalább 60 parkolóhellyel indult a szolgáltatás Hódmezővásárhelyen.

Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok
Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok Az állattenyésztő szakma számára ma már európai hírű a kiállításra a hazai és külföldi kiállítók 50 ezer érdeklődőre számítanak idén is.