SportNem jött össze az első idegenbeli győzelem

2018. január 22., hétfő

Nem jött össze az első idegenbeli győzelem

Három negyeden keresztül partiban volt a Nagykőrös otthonában a Vásárhelyi Kosársuli. Vas Péterék ugyan többször hátrányból jöttek vissza, de a parádés utolsó periódusban mégis a hazaiak felé billent a mérleg nyelve.

A Pest megyeieknek indult jobban a találkozó, de a zsinórban 10 pontot hintő Molnár Bencének köszönhetően tartotta magát a vendégcsapat. A kék-sárgáknál az okozhatta a legnagyobb fejtörést, hogy Molnáron kívül ki fog még betalálni, 19-13-ig csak ő tudott betalálni. Végül Szabó, Vas és Varga eszmélt a legkorábban, társuk mögé állva 4 pontos előnnyel hozták le az első negyedet.

A fordítás nem szegte a Sólymok szárnyát, 4 perccel később ugyanis már egyenlő volt az állás. (30-30) A hazaiaknál Lakosa, és Molnár Bence Vásárhelyen is megforduló testvére, Miklós vitte a prímet. Lassacskán ismét a hazai oldalra került az előny, ami nem volt nagy csoda tekintve, hogy a játékrész első 8 minutumában 18-8-as rohanást produkáltak. Végül a fiatal Horváth, Molnár és Szabó trojkája hozta vissza a meccsbe a félidőre a Kosársulit.

43-42-nál fordultak a gárdák. A kék-sárgák kezdték jobban a második félidőt, a 7. percig vezettek, de a Nagykőrös újabb ébredése meghozta az eredményét, és megint fordult a kocka. (64-59) Az erőre kapó Gajic és Varga kosarai után 1 pontra mentette a harmadik periódust Utasi Gábor legénysége, még volt tehát miért izgulni a zárófelvonásban.

Nagy tűzijátékot rendeztek a nagykőrösiek az utolsó 10 perc elején: gyorsan frissen 7 egységet termeltek, elsősorban a szezonban új erőre kapó Molnár Miklóssal nem tudott mit kezdeni a Hódmezővásárhely. (78-67) Ezután a Nagykőrösnek gyorsan sikerült bevinnie a kegyelemdöfést, és eldöntenie a találkozó sorsát. 37 pontot kapott ebben az időszakban a Kosársuli, amiből egyenesen következik, hogy ezúttal sem jött össze az első idegenbeli győzelem.

Nagykőrösi Sólymok KE - Vásárhelyi Kosársuli 105-89 (21-25, 22-17, 25-25, 37-22)

NBI B csoport, alapszakasz, vezette: Menyhárt, Földi és Horváth.

Nagykőrös, Kossuth L. Ált. Isk. Tornaterme, 150 néző.
Nagykőrös: LAKOSA 23/6, Tóth 11/9, MOLNÁR M. 29/15, DOBOS 20, FEHÉR 14/3.
Csere: Mácsai 4, Kónya 2, Kocsis -, Szablics 2.
Edző: Lakosa Zsolt

Kosársuli: Szabó 12/3, Bálint 7/3, MOLNÁR B. 22/9, Vas 8/3, Gajic 10.
Csere: Kun -, VARGA 17/9, Pavlovic 4, Horváth 3/3, Béres 6.
Edző: Utasi Gábor

Utasi Gábor: “A negyedik negyed védekezése katasztrofális volt. Ott 5 perc alatt vesztettük el a meccset. Sokat kell javulnunk, ha meccseket akarunk nyerni.”

A kék-sárgák jövő pénteken a Miskolc otthonában szerepelnek majd.

Forrás: Kosársuli

Vásárhelyen is az Elios nyerte a közvilágítás megújítását

A Pest Megyei Főügyészség hétfőn elrendelte a nyomozást az Elios Innovatív Zrt. ügyében. Az OLAF jelentése 2009 és 2014 között kibocsátott KEOP-pályázatok vizsgálatáról szól.
Újabb lépések a fúzió felé

Határoztak egy egyeztető testület létrehozásáról, hogy a Hód-Úszó SE-vel tárgyaljon a további közös működési forma meghatározásáról.
Új bölcsőde épült Mindszenten

A négy csoportszobás bölcsődét a település központjában a Városi Szolgáltató Kft. leromlott állapotú, átalakításra alkalmatlan épületei helyén építették fel.

A telefonos alkalmazások felhasználói viselkedést követő algoritmusai még mindig kevésbé ismert területnek számítanak.