SportNehezen alkalmazkodtak a Győr védekezéséhez.

2023. március 4., szombat

Nehezen alkalmazkodtak a Győr védekezéséhez.

Március 3-án este a Győr vendégeként lépett pályára a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 22. fordulójában.

Vuk Pavlovic csapata zsinórban öt győztes bajnokit követően kapott ki ismét, hiszen a jó színvonalú meccset a győriek nyerték.

A sérült Balogh és Varga Zalánt nélkülöző vásárhelyiek úgy utaztak a tabellán nyolcadik helyen álló, legutóbbi két bajnokiját elveszítő Győrhöz, hogy győzelem esetén megerősíthetik a negyedik pozíciójukat. Mivel az alapszakaszból mindössze három forduló van hátra, így különösen sokat számít egy-egy siker, hiszen matematikailag még a tizedik Kecskemétnek is esélye van a felsőházi rájátszás elérésére.

Novemberben, a Hódtói Sportcsarnokban 90-84-re a Kosársuli győzött, és most is nagyon jól alakult a meccs eleje: Kelemen ketteseivel és Bősz triplájával a 4. perc elején már 0-7 állt az eredményjelzőn. Innen ugyan elkezdett zárkózni a támadásban helyenként felgyorsuló Győr, ám elöl és hátul is megfelelően működött a vásárhelyi taktika, Kelemen pedig az utóbbi meccsekhez hasonlóan ezúttal is vállára vette a csapatot. A negyed második felében Borbáth, Bálint és Knyur is megrezegtette a hálót, így 19-9-re vezetett a Kosársuli az első tíz perc után.

Amilyen jól alakult a kezdés, annyira ellentétesen a folytatás. A második negyed elején még tartani tudta a tízpontos előnyt a Kosársuli, ám innen elindult felfelé a Győr, ráadásul sorra jöttek a vásárhelyi pontatlanságok támadásban. A 15. percben időt kért Vuk Pavlovic (19-24), majd két perccel később szintén, hiszen Hágen kosaraival megfordították az eredményt az egyre tempósabban játszó és kiválóan védekező hazaiak (27-26). A félidő vége is az övék volt, 8-0-s rohammal zártak, így 35-28-ról jöhetett a folytatás a szünet után.

Úgy tűnt, magára talált a pihenő alatt a Kosársuli, hiszen Borbáth, Knyur, Kelemen és Varga Ákos is beköszönt, emellett a védekezésen is sikerült szorítani - ennek az lett az eredménye, hogy a 25. percben teljesen fej-fej mellett állt a két csapat (41-40). Két triplával válaszolt a Győr, majd ismét kilenc pontra léptek el, ám Bálint büntetői életben tartották a vásárhelyi reményeket a hajrára (53-47 a harmadik negyed végén).

A zárónegyed elején is maradt az öt pont környéki különbség, ám Hágennel, a Kámán testvérekkel és a jó győri védekezéssel nem tudott mit kezdeni a Kosársuli: a 35. percre tíz pont fölé nőtt a hazaiak előnye (63-52), a 11-0-s sorozatukat pedig úgy zárta le Nagy egy triplával, hogy az a meccset is végérvényesen eldöntötte (70-52). A végén próbált közelebb zárkózni a vásárhelyi csapat, Pinnyey és Borbáth vezetésével picit sikerült is, de későn: 79-65-re a Győr nyert, így lépett egyet a playoff felé. A Kosársuli továbbra is a negyedik, ám a mostani vereséggel gyakorlatilag eldőlt, hogy semmiképpen sem végezhet előrébb a tabellán. A mostani mérkőzés legeredményesebbje egyébként a 19 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplázó Kelemen lett.

NB I/B Zöld csoport, 22. forduló:

Agrofeed UNI Győr - Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 79-65 (9-19, 26-9, 18-19, 26-18)

Vezetőedző: Vuk Pavlovic

Vuk Pavlovic: "Jól kezdtük a mérkőzést, a Győr gyors játékát sikerült lelassítanunk az első negyedben, a támadásaink is jól működtek, járt a labda. A második negyedtől megváltozott a mérkőzés képe, nem a mi akaratunk érvényesült, sok pontot kaptunk és sajnos hátrányba kerültünk a félidőre. Nehezen alkalmazkodtunk a Győr védekezéséhez, emberfogás és zóna ellen sem találtuk az ellenszert, rossz ritmusban támadtunk és nehezen tudtunk pontokat szerezni. A mérkőzés fontos szakaszaiban, amikor sikerült faragnunk a hátrányunkon, a Győrnek mindig volt egy-egy jó támadása vagy extra kosara, nem engedték ki a vezetést a kezükből. A csapatban volt tartás: az utolsó pillanatig hajtottunk. Gratulálok a Győrnek, jól játszottak ma! Sok sikert kívánok nekik a folytatásban!"

A remek első negyedet produkáló U20-asok a 34 ponttal és 19 lepattanóval 51-es VAL-értékig jutó Megyesi vezetésével 84-75-re nyertek, így két meccsel a bajnokság vége előtt még mindig bőven őrzik esélyüket a bajnoki dobogóra.

Folytatás március 11-én, szombaton, hazai pályán a Kecskemét ellen.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2023

2023. 17. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
A sportnap díjazottjai 2023

Február 24-én délután a város legkiválóbb jó tanulóit, jó sportolóit díjazták, de díjazták az év csapatait, edzőjét és testnevelőjét is. A díjazottak névsorával.
Két vásárhelyi vívó érmes helyezése az Európa-bajnokságon

A magyar kadet női párbajtőrcsapat aranyérmes, a női tőrcsapat bronzérmes lett a korosztályos Európa-bajnokságon Tallinnban.
2023. évi munkaszüneti-, és pihenőnapok

2023-ban kétszer lesz 4 napos hétvége, és négy alkalommal 3 napos pihenő, nem lesz ledolgozandó munkanap szombaton.

Elhunyt Vásárhely mecénása
Elhunyt Vásárhely mecénása 1998-ban vásárhelyi születésű férje halála után költözött a városba, amelyet második szülőföldjének telkintett. Életének 88. évében tért örök nyugalomra.

Az 5. helyen végzett a Kosársuli
Az 5. helyen végzett a Kosársuli Lejátszotta utolsó mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli. Kettős sikerrel szerezte meg az 5. helyet az NB I/B Zöld csoportjában.

4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul
4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul Május 6-án kisorsolta a Helyi Választási Bizottság a június 9-i hódmezővásárhelyi helyhatósági választások szavazólapjain a sorrendet.

Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon
Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon Egy hónap múlva, június 6-án  elstartol a Deja Vu Fesztivál. Három napon át egymást váltják majd a színpadokon a 90-es és 2000-es évek sztárjai.

Már csak egy meccs van az 5. helyért
Már csak egy meccs van az 5. helyért Az NB I/B Zöld csoportjának 5. helyéért Győr ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli.

Elkezdődtek az idei érettségik
Elkezdődtek az idei érettségik A következő hetekben, május 3. és július 3. között 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700-an érettségiznek.