Kultúra, oktatásMesevár a Varga Tamásban

2019. március 3., vasárnap
 

Sok éves hagyomány, hogy az általános iskolák nyílt napra várják az óvodásokat, akik számára most még játék az iskola, de szeptembertől az óvodai kisszéket iskolapadra cserélik és ez lesz az elsősök új „munkahelye.”

 

 

 

 

 

 

A napokban a leendő első osztályos gyerekeknek szervezett Mesevár programot a Hódmezővásárhelyi Varga Tamás Általános Iskola, a helyszín az iskola tornaterme volt. A rendezvény az óvodásoknak meghirdetett rajzpályázat eredményhirdetésével kezdődött, amelynek témája az idén a gyerekek számára elképzelt álomiskola volt. A rajzokból kiállítás nyílt az intézményben.

 

Az elmúlt évekhez hasonlóan a mostani negyedikes osztályfőnökök kezdenek szeptemberben A Mesevár program során az ovisok a leendő elsős tanító nénik, pedagógusaik és szüleik előtt mondhatták el meséiket, melyet a taps és a dicsérő szavak mellett mindenkit ajándékokkal jutalmazott a zsűri.

Március 7-én 8-tól 10 óráig a leendő elsős tanítók nyílt órákat tartanak.

 

Olvassa el ezt is!

Tonnaszámra gyűjtötték össze a szemetet

Tonnaszámra gyűjtötték össze a szemetet

Tucatnyi autógumit, linoleumtekercseket, fém- és műanyagdobozokat, gyermekjátékokat, sőt komplett személyautó műanyaglökhárítót rejtett a Rárósi út menti bozótos.
Vásárhelyi néptánc-népdal sikerek

Vásárhelyi néptánc-népdal sikerek

A Népek Tánca - Népek Zenéje országos évenkénti döntőjén a vásárhelyiek nemcsak résztvevők, hanem rangos eredményt is elérnek Idén négy díjazott volt.

Múzeumok éjszakája Vásárhelyen

Múzeumok éjszakája Vásárhelyen

A roma jazztől az őslény-kutatáson át a porcelánöntésig a Múzeumok éjszakáján. Részletees program.
A vásárhelyi szakképző intézmények érettségizői

A vásárhelyi szakképző intézmények érettségizői

HSZC intézményeiből összesen 26 osztályban 523 tanuló fejezte be tanulmányait a 13. technikumi és a 3/11 szakképző évfolyamokon.
 

És ezt már olvasta?

Hetilap lesz a Délmagyarországból
Hetilap lesz a Délmagyarországból Médiaelemzők szerint felértékelődhet a független online sajtó szinte minden megyében, beleértve Csongrád-Csanádot is, miután hetilapokká alakulnak a regionális napilapok.
 
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, a nyilvánossá vált 790-es listában – 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 
Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával
Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával A fennállásának 50. évfordulója alkalmából, 2015-ben a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Hódmezővásárhelyen.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 25. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.

A kormány elrendelte a dohánykoncessziók teljes körű felülvizsgálatát, benne az 1100 milliárd forintos forgalmat folytató hódmezővásárhelyi gyökerű céget. 

 
Pláza épülhet az Aldi mellett
Pláza épülhet az Aldi mellett A beruházó egy üzletházat épít a területen, a szerződés alapján pedig a fejlesztésnek legalább 45–50 ember foglalkoztatását kell lehetővé tennie.
 
Jelentős összegből megújulhat a belváros
Jelentős összegből megújulhat a belváros A Belváros keleti részének átfogó megújítása kezdődhet meg Hódmezővásárhelyen az új, kétszintes parkolóház megépülésével az Ótemplom közelében.