SportMegvan a bajnokság 16. győzelme

2014. április 5., szombat

Megvan a bajnokság 16. győzelme

Kiváló védekezésének köszönhetően a közel 400 km-s utazás után is nyerni tudott a Kosársuli Sopronban, pedig Czibere (fogműtét) és Nyilas (munkahelyi elfoglaltság) is hiányzott. Vas Péter és Vejinovics foghatatlan volt támadásban, így nagy küzdelem után ugyan, de behúzta a csapat a 16. győzelmét a bajnokságban.

Nagyon jól védekeztek a vendégek, de 3 percig nem bírtak betalálni. Utána Vejinovics 3 betörésével 6-6 lett az eredmény, majd Vas révén 6-10. Ismét jött 3 perc betli: Grudáék nem nagyon boldogultak a magas hazai centerek ellen, a kinti dobóhelyzetek meg sorra kimaradtak. Látszott, hogy jobb csapat a Kosársuli, de az eredményjelző egált mutatott a negyed végén (12-12)

A második tíz perc elején Kukláék tovább szigorítottak a védekezésen, és Vas Péter 3 triplájával és Mócsai betöréseivel sikerült végre elhúzni (19-27). A negyed végén azonban a hazaiak felzárkóztak 29-31-re.

A szünet után a sokat cserélő vendégek hibáit kihasználva kiegyenlítettek a soproniak (35-35), majd a vezetést is átvették (40-39). Vejinovics és Varga eredményessége révén sikerült fordítani (40-47), és előnnyel zárni a negyedet (41-50)

Az utolsó játékrész elején egy nagyon fáradt, de nagyot küzdő Kosársulit láthatott a néhány lelkes hazai szurkoló. A SMAFC dobott néhány szerencsés kosarat, de Rostás Imre keze végre ráismert a gyűrűre - amelybe soproniként tavaly oly sokszor betalált (52-61). Az utolsó két percet a vendéglátók szétfaultolták, és majdnem sikerrel. Az első nyolc büntetőből csak két vásárhelyi pont jött össze, de a következő tizenkettőből már hat - és ez elég volt. Közben dobtak ugyan a hazaiak jó pár gyors kosarat, de ez csak a felzárkózásokhoz volt elég. Öt pontnál egyszer sem volt kevesebb a Kosársuli előnye - a vége meg kilenc lett.

Ezzel az idegenbeli sikerrel biztosan őrzik Utasi Gábor tanítványai első helyüket a rájátszás középső (9-16.) csoportjában.

NYME-SMAFC - EnterHód Vásárhelyi KS 63-72 (12-12, 17-19, 12-19, 22-22)

NB I/B-s férfi mérkőzés, a 9-16. helyért

Sopron, 50 néző - vezette: Török, Németh, Dombay

Kosársuli: VEJINOVICS 18, Rostás I. (7/3), VAS 21/9, Varga 8, Gruda 4,

csere- Kukla 2, Grezsa -, MÓCSAI 9, Rostás G. 1

edzők: dr. Elek András és Utasi Gábor

dr. Elek András edző: "Ha már az első helyekért nem játszhatunk, elhatároztuk - hogy mind a nyolc meccsünket megnyerjük a rájátszásban. Egy már meglett pénteken, gratulálok az egész csapatnak a küzdeni tudásért."

A Fidesz szerint azonosították a plakátrongálokat

A rongálást leginkább a Fidesz plakátjai sínylették meg, a tapasztalatok szerint más párt hirdetéseit is letépték, lefestették.
Európa aikidosai Vásárhelyen

Szombaton reggel megkezdődött Hódmezővásárhelyen a brüsszeli székhelyű Európai Aikido Szövetség éves közgyűlése.
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával

A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével
A húsvéti nagyhét közepén járunk

400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 14. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit
Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.

Április 16. - A holokauszt magyar áldozatainak emléknapja

A vásárhelyi zsinagóga órája mind a mai napig azt az időpontot, 10 óra 10 percet mutatja, amikor 1944. június 16-án elhurcoltak a városból 737 zsidó polgárt.

Nemzetközi konferencia és Észak-afrikai professzorok Vásárhelyen
Nemzetközi konferencia és Észak-afrikai professzorok Vásárhelyen A Mezőgazdasági Kar első ízben rendez Erasmus Week rendezvénysorozatot, melynek apropója a Wellman Oszkár Nemzetközi Tudományos Konferencia.

Szeged, Tisza-part és SZIN-es buliforgatag készül
Szeged, Tisza-part és SZIN-es buliforgatag készül Már több, mint félszáz fellépő ismert az idei nyárzáró buli előadói közül. Ne feledjük: augusztus 28-31, Szegedi Partfürdő.

Elfogták a tavaly óta keresett vásárhelyi tolvajt
Elfogták a tavaly óta keresett vásárhelyi tolvajt Egy idős hódmezővásárhelyi nőt beengedett a lakásába, mivel segített neki a táskái cipelésében.

A Kosársuli már csak az 5-8. helyért folytatja a bajnokságot
A Kosársuli már csak az 5-8. helyért folytatja a bajnokságot A Veszprém remek csapatmunkával, demoralizáló triplákkal és szoros védekezéssel hasonló módon lerohanta a kezdés után a Vásárhelyi Kosársulit.