SportMegint nem jött össze

2017. március 26., vasárnap

Megint nem jött össze

Egy hét szünet után szombaton folytatódott a HLKC Felnőtt Női Csapat számára az NBI/B női bajnokság. A 19. forduló mérkőzésén a mezőny egyik legdinamikusabb, legtöbbet futó csapatát, az FTC II.-NYCS csapatát fogadták hazai pályán, a Balogh Imsi Sport Arénában.

Fotó: Blaskovics Tibor

A körülbelül kétszáz néző nagy része nagy reményeket fűzött a vásárhelyi lányok játékához, mert már nagyon hiányzik egy győzelem, de a tabella 8. helyén álló gárda eddigi 8 győzelme, 9 veresége, illetve egy döntetlenje ismeretében, akár a HLKC győzelme is elképzelhető volt.

A HLKC honlapján Bartók Csaba vezetőedző is úgy nyilatkozott : “Az eddigi munkánknak csak akkor van eredménye, ha a szombati meccset megnyerjük. Ez nem ígérkezik könnyű feladatnak, hiszen a tavasz legnehezebb mérkőzésére számítok a rendkívül jó erőkből álló fiatal ferencvárosi csapat ellen. Csak akkor lesz esélyünk, ha a korábbi meccseken mutatott küzdőszellemmel lépünk pályára, emellett több játékostól is kimagasló egyéni teljesítményre lesz szükség.”

Hiába az optimizmus, egy újabb vereséget könyvelhettek el az NB I-es szereplésük során.

Tény, hogy az eddig lejátszott mérkőzéseken az FTC II. csapata lőtte a legtöbb gólt (593), viszont a kapott gólok tekintetében is élen jár (561) a fiatal ferencvárosi gárda. Rengeteg lőtt és kapott gól jellemzi tehát mérkőzéseiket.

A Balogh Imsiben a szombati meccsen nem volt így, de a két gólos különbség ha nem is rontott, de nem is javított a tabella 12. helyén. Az FTC II viszont egyet lépett előre, a 7. helyre.

NBI/B Keleti csoport

Női felnőtt kézilabda bajnokság - 19. forduló

Hódmezővásárhelyi LKC - FTC II. - NYCS 30-32

HLKC: Aradi - Szűcs 3, Ilyés 6, Markos 1, Nagy 7, Török 5, Fazekas 4, Cs: Ádász (k), Balogh 1, Kandó, Földesi 1, Becsei, Klemm, Blaskovics, Horváth 2, Szabó

A juniorok mérkőzése is két gól különbséggel, szintén a ferencvárosi gárda győzelmét hozta:
Hódmezővásárhelyi LKC - FTC II. - ZÖFE 31-33

VH

Rangadóhoz méltó óriási küzdelem

Hosszabbítás után kapott ki a Kosársuli a Nyíregyháza otthonában. A Vásárhely így is kiemelkedő eredményt ért el a tavaly még az élvonalban pattogtató ellenfelével szemben.

Ismét egy szenzációs lelet Vásárhely határában

Szeptember óta folytatnak régészeti feltárást a 47- es és a 45-ös főút csomópontjánál. Értékes, különleges tárgyak kerültek most elő. Képekkel!
Szeged, Tisza-part és SZIN-es buliforgatag készül

Már több, mint félszáz fellépő ismert az idei nyárzáró buli előadói közül. Ne feledjük: augusztus 28-31, Szegedi Partfürdő.
A Kosársuli már csak az 5-8. helyért folytatja a bajnokságot

A Veszprém remek csapatmunkával, demoralizáló triplákkal és szoros védekezéssel hasonló módon lerohanta a kezdés után a Vásárhelyi Kosársulit.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 14. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit
Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.

Április 16. - A holokauszt magyar áldozatainak emléknapja

A vásárhelyi zsinagóga órája mind a mai napig azt az időpontot, 10 óra 10 percet mutatja, amikor 1944. június 16-án elhurcoltak a városból 737 zsidó polgárt.

Nemzetközi konferencia és Észak-afrikai professzorok Vásárhelyen
Nemzetközi konferencia és Észak-afrikai professzorok Vásárhelyen A Mezőgazdasági Kar első ízben rendez Erasmus Week rendezvénysorozatot, melynek apropója a Wellman Oszkár Nemzetközi Tudományos Konferencia.

Elfogták a tavaly óta keresett vásárhelyi tolvajt
Elfogták a tavaly óta keresett vásárhelyi tolvajt Egy idős hódmezővásárhelyi nőt beengedett a lakásába, mivel segített neki a táskái cipelésében.

Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik
Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik Sokan a krémektől várják a csodát, pedig a bőr mégiscsak belülről épül: sejtjei a véráramon keresztül kapják a szükséges anyagokat, tehát szoros kapcsolatban van a vér- és nyirokkeringéssel, a belső szervekkel, az idegrendszerrel.

A szezon meccsének is beillő találkozó volt
A szezon meccsének is beillő találkozó volt Kétszeri hosszabbításba torkolló mérkőzést játszott egymással a Vásárhelyi Kosársuli és a Veszprém április 11-én este a Hódtói Sportcsarnokban.