GazdaságMég idén megkapják a gazdák a területalapú támogatást

2010. december 21., kedd
 
Még idén megkapják a gazdák a területalapú támogatást

A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) december 20-tól folyamatosan utalja a 2010-es területalapú támogatás (SAPS) még fennmaradó részét a gazdálkodók számára, eddig már több mint 15 milliárd forint kifizetése indult el mintegy 50 ezer ügyfél részére - közölte az MVH kedden.

 

A közlemény szerint a kérelmek ügyintézése, illetve az utalványozás folyamatos, így várhatóan a csaknem 180 ezer érintett gazda nagy részének még ebben az évben a bankszámlájára kerül a támogatás teljes összege. Az idén a SAPS támogatás hektáronként 46.535 forint, így összesen 229 milliárdot kapnak a mezőgazdasági termelők.

Az MVH már az ősszel befejezte a területalapú támogatás előlegének kifizetését, amely 107 milliárd forintot tett ki. A szükséges adategyeztetések után decemberben azoknak a gazdálkodóknak is elindul kifizetés, akiknek túligénylés miatt nem fizethetett előleget az MVH. A túligényléssel érintett ügyfelek esetében részfizetést teljesít a Hivatal.

 

Olvassa el ezt is!

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
Vásárhelyen született Antal Imre

Vásárhelyen született Antal Imre

Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.

Befürödhetünk a szökőkutakkal

Befürödhetünk a szökőkutakkal

A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.
 

És ezt már olvasta?

Vajon lesz megoldás?
Vajon lesz megoldás? Az agrár- és élelmiszergazdasági miniszter segítségét kérte Márki-Zay Péter polgármester az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. bűzterhelése miatt.
 
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026 Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
 
A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Tűz volt Batidán
Tűz volt Batidán Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.