SportMagyarország jó tanulója jó sportolója díjazott lett Horváth Ákos

2022. május 17., kedd

Magyarország jó tanulója jó sportolója díjazott lett Horváth Ákos

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma idén januárban is nyílt pályázatot hirdetett a Magyarország jó tanulója, jó sportolója − 2021 cím elnyerésére, mellyel a 2020/2021. tanévben kimagasló tanulmányi- és sporteredményt elérő tanulókat kívánta elismerni.

A pályázat kiírásában közreműködő sportköztestületek: a Magyar Olimpiai Bizottság, a Magyar Paralimpiai Bizottság, a Nemzeti Versenysport Szövetség, valamint a Nemzeti Diák, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség.

A pályázatokat február 28-ig lehetett benyújtani, és most megtörtént az eredményhirdetés.

Az egyik díjazott a nappali rendszerű iskolai oktatásban vagy egyéni munkarend keretében részt vevő 9−13. évfolyamos tanulója kategóriában Horváth Ákos, a Németh László Gimnázium 9. a osztályos diákja lett, aki a Hód Úszó SE tagja. Edzője Máté Hunor.

A kitűnő tanuló osztályfőnöke Széphegyi Eszter.

Eredményei:

Országos Serdülő Bajnokságon ezüstérmes, A Nyíltvízi Országos Bajnokságon ezüstérmes, az Országos Hosszútávúszó Medencés Bajnokságon ezüstérmes és bronzérmes, a Nyíltvízi Junior Európa-bajnokságon 4. helyezett lett.

Legutóbb, idén márciusban a Modern Városok Nagydíja versenyen Szegeden két egyéni csúccsal két aranyérmet szerzett.

VH

Fókuszban az agrárium

Az agrárátárca a korábiakhoz képest négy és félszer többet szeretne gazdaságfejlesztésre, kétszer annyit zöldítésre, másfélszer annyit tudásátadásra és generációváltásra fordítani.
Nagysikerű Korea Nap Vásárhelyen

Félezernél többen voltak kíváncsiak május 15-én délelőtt, a Máté Taekwondo és Hapkido Sportegyesület szervezésében megrendezett Korea napra.
Érmes helyezések az Aquatlon Országos Bajnokságon

Harminckilenc egyesület küzdött meg az érmekért a Sport XXI. Aquatlon Országos Bajnokságon. A vásárhelyi HÓD-TRI és ÖTTUSA csapata érmeket is szerzett.
Ballagás és Sárgulás a Mezőgazdaság Karon

Május 13-án száznál több végzős hallgató búcsúzott – ha nem is véglegesen – az alma matertől a Szegedi Tudományegyetem  Mezőgazdasági Karán. Képekkel.

Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling
Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling A cikk címét az április 30-án délután, este kilátogatóktól idéztük. A régi időket idézte a vásárhelyi önkormányzat által szervezett Népkert majálisa. Képekkel.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.

Lelkes amatőrök, profi cuccok
Lelkes amatőrök, profi cuccok Április 27-én délelőtt a Hódmezővásárhelyi Rádió Klub börzét rendezett, amelyre több, mint 100 kiállító érkezett az ország több pontjáról.

Szúnyoggyérítés Vásárhelyen
Szúnyoggyérítés Vásárhelyen Elindult a központi szúnyoggyérítés, amelyet évek óta a katasztrófavédelem irányít, de az önkormányzat is végeztet szúnyogírtást, szükség szerint többször is egy szezonban.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.