SportLó és lovas összhangja a siker kulcsa

2014. október 19., vasárnap

Elkészült a Hódmezővásárhelyi Sportlovasok Egyesülete idei szezonjának mérlege. Az értékelésből jól látható, hogy lovasaik mozgalmas időszakot zárnak.

Fotók: Szakál Delinke és Hajdú Krisztina

Díjugratásban a megyei szintű versenyek mellett, az ország kiemelt versenyhelyszínein is starthoz álltak és eredményesen szerepeltek.

Minősüléseket az országos bajnokságokra a kiemelt versenyeken lehet megszerezni, mint például Kiskunhalas, Kecskemét  Airvent LC., Mezőhegyes Állami  Ménes, Budapest Nemzeti Lovarda,  Bábolna Nemzeti  Ménesbirtok versenyein.

A legfiatalabb lovas, Hajdú Kitti (lova: Vilja) a tavaszi sikeres rajtengedély vizsgája után kategóriájában az országos minősítő fordulókon bátor tudatos lovaglásaival rövid idő alatt bebiztosította magát az országos bajnokságra. B1a kategóriában két győzelmet, két-két második és harmadik, egy harmadik helyezést és egy-egy negyedik, ötödik és hatodik helyezést ért el. Az Országos Championatus Bajnokság népes mezőnyének középdöntőjében 4., míg a döntőben a kiváló 5. helyezést érte el.

Ligorovics Márta (lova: Forgószél) a téli intenzív fedeles szezon után kicsit szerényebb nyílttéri versenyzéssel B1a kategóriában állt starthoz két kiemelt verseny helyszínen ahol 3., 4. és 6. helyezést ért el.

Az Egyesülethez nyáron igazolt Campestrin Eleonóra (lova: Fukar) a megyei szintű versenyek mellett két kiemelt versenyhelyszínen is starthoz állt és kiválóan szerepelt. Megyei eredményei: B1c kategóriában háromszor lett 1. helyezett, egyszer 2. és kétszer 5.

Megyei Döntőn a bronzérmet nyert csapat tagja volt. Kiskunhalason szintén 1. helyezett, Kecskeméten pedig 4. lett Ligorovics Márta.

Szakál Delinke (lova: Natali), Sarkadi Petra (lova: Bognár Tingli-Tangli) és Nagypál Eszter (lova: Remény) az idei évtől magasabb kategóriába léptek, ahol a feladatok már komolyabb kihívást jelentettek ló és lovas számára.  Mindhárman a megyei versenyek mellett starthoz álltak az országos minősítő fordulókon is. Tapasztalatszerzés mellett nagyon eredményesen abszolválták a magasabb kategória pályáit.

Szakál Delinke a megyei versenyeken B2 Ifi kategóriában egyszer 3. és 5. helyezett. A Megyei Döntőn bronzérmet nyert csapat tagja volt. Az OB. minősítő fordulókon egyszer 3. és 4., kétszer 5. helyezett lett.

Sarkadi Petra a megyei versenyeken B2 Ifi kategóriában egyszer 1., 2. és 4. helyezett. A Megyei Döntőn a bronzérmet nyert csapat tagja volt. Egyéniben Megyei Ifjúsági bronzérmes.  Az OB. minősítő fordulókon egyszer 3. és kétszer 6. helyezett lett.

Nagypál Eszter a megyei versenyeken B2 Ifi kategóriában egyszer 2. és 4. kétszer 3. helyezett lett. A Megyei Döntőn ő is a bronzérmet nyert csapat tagja volt. Az OB. minősítő fordulókon egyszer 3. és 5. helyezett lett.

Török Melinda díjugratásban szerényebb szezont tudhat maga mögött. B2 Ifi kategóriában kétszer végzett harmadikként, egyszer Bronson nevű lován, majd pedig Shagya Suhanc nyergében. Díjlovaglásban viszont magasabb kategóriában mérette meg magát. A minősítő fordulókon A kategóriában kétszer 1. helyezett,  L kategóriában háromszor  1. helyezett volt. Az Országos U25 Bajnokság elődöntőjében Audrey Pins nyergében 3. helyezett, döntőben 8, míg az összetettben a 7. helyen zárt. Talentum Kupa Bajnokság elődöntőében 5., döntőben kiváló lovaglással a  2. helyezést érte el,  így az összetett bajnokságban  bronzérmes lett.

Az Egyesület tagja Török Sándor kiváló szezont tudhat maga mögött. A megyei szintű versenyeken számtalan győzelme mellett több helyezést is elért. Az Országos minősítő fordulókon korosztályos lovaival minősült a döntőkre, ahol I-C.S.S Sunplay lovával ezüstérmet nyert. Ez a páros teljesítményével kijutott a Belgiumban, Lanakenbe rendezett fiatal lovak világbajnokságára. Világszínvonalú pályákat jól teljesített a páros, amely nagyon bíztató a jövőre nézve. Résztvevője volt két nemzetközi hazai rendezésű versenynek, ahol az utánpótlás lovak nagy létszámú mezőnyében, a 44 induló közül a 2. és 3. helyezett lett H-C.S.R. Mende's Balou lovával. Hazai rendezésű legmagasabb pályán is starthoz állt és  Nans nyergében a 7. helyen végzett.  Fiatal lovasok Országos Bajnokságán csapatban bronzérmes, egyéniben 6. helyezett lett.

Az Egyesület vezetőedzője, Törökné Kezes Gabriella 5 év után újra versenypályára lépett egy fiatal lóval (Akcento). A nagy rutinnal bíró lovas nő segíti Akcentot a felversenyeztetésben, mellyel Kiskunhalason 2., míg Zsombón 3. helyezést ért el.

Forrás: HSE

Kommandós akció a szegvári éjszakában

Több ingatlant erőszakkal, fenyegetéssel szerzett meg egy rokkantnyugdíjas férfi. Kiszemelt áldozatainak a maffia tagjaként mutatkozott be, a sértettek félelmükben minden kívánságát teljesítették.
A Kosársuli nyerte az Eger elleni rangadót

Félezer néző izgulta végig az idegek harcát, amit a vásárhelyiek nyertek. A négy közé jutás szempontjából rendkívül fontos összecsapás volt. Képekkel!
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával

A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével
A Föld kis vásárhelyi bajnokai

Az EON által a 'Föld bajnokai' címmel hirdetett pályázat egyik győztese a Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda Oldalkosár utcai Tagintézménye.