BulvárLetesztelte, tud-e még úszni

2017. április 11., kedd

Letesztelte, tud-e még úszni

Nem bírta tovább: két hónap után visszatért a medencébe Risztov Éva Az olimpiai bajnok úszónő, Risztov Éva az Aquaworldben tért vissza a medencébe.

Több mint két hónap után újra úszott a 2012-es londoni olimpiai játékok aranyérmes úszója, derül ki instagramjára feltett képből.

A 31 éves egykori sportoló először 2005-ben döntött úgy, hogy felhagy az aktív sporttal, de meggondolta magát és folytatja a pályafutását. Döntését siker koronázta: aranyérmet szerzett a londoni ötkarikás játékokon 10 km-es nyíltvízi úszásban.

A kiváló úszó nem is bírta sokáig, hogy ne legyen víz közelségében. A közösségi oldalára feltöltött fotó tanúsága szerint az Aquaworldben járt, feltehetőleg az elmúlt évek fáradalmait pihenhette ki. Mint írta: "letesztelem, tudok-e még úszni".

Februárban írtunk a Vásárhelyi Hírekben, hogy visszavonul, mint mondta, "Harmincegy éves vagyok, az embernek néha tudnia kell valamit abbahagyni, valahol pedig el kell kezdeni egy civil életet."

"Ötéves korom óta azért küzdöttem, hogy olimpiai bajnok legyek. A pályafutásom dimbes-dombos volt. Volt hogy magaslatokon, volt hogy mélyponton voltam."

Mint ismeretes a vásárhelyi-mártélyi Risztov Éva egyszer már 19 évesen visszavonult, - mint mondta „az a rengeteg második helyezés nem az volt, amire vágytam”, majd 23 éves korában újra kezdte a versenyzést. 2012-ben valóra vált az álma, elmondása szerint élete legszebb napja volt, amikor olimpiai bajnok lett.

Risztov  Éva a TMC menedzseriroda sport divíziójában dolgozik. 2005-ös első visszavonulásáig kizárólag medencében versenyzett, s nyert három világ- és öt Európa-bajnoki ezüstérmet. Négy évvel később tért vissza, akkor már elsősorban a nyíltvízi úszásra koncentrált, de indult hosszabb medencés számokban is, melynek köszönhetően további egy ezüsttel és egy bronzzal gazdagította Eb-s éremgyűjteményét. A pályája csúcsaként Londonban olimpiai bajnok lett 10 kilométeren, tavaly Rióban címvédőként a 13. helyen ért célba.

A XXIV. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok programja

Május 4-5-6-án rendezik meg a XXIV. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok Szakkiállítás és Vásárt. Részletes programmal és térképpel!
Ennivaló receptjeink! - A szeszélyes április süteménye

Az időjárás szeszélyességét a hónap első hetében is bizonyító áprilishoz egy finom sütemény receptjével csatlakozunk.

A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen

A 3 napos döntőt Dél Alföld egyik legjelentősebb agrárképző intézménye, a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola rendezi.
Bűnbandát számolt fel a rendőrség

Egy négytagú vásárhelyi banda éveken át kényszeríett prostitúcióra nőket. Egy kávézót is üzemeltetett. Egy idős férfit ház körüli munkákra kényszerítették.

A Föld kis vásárhelyi bajnokai
A Föld kis vásárhelyi bajnokai Az EON által a 'Föld bajnokai' címmel hirdetett pályázat egyik győztese a Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda Oldalkosár utcai Tagintézménye.

Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével

A húsvéti nagyhét közepén járunk
A húsvéti nagyhét közepén járunk 400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Kampánystart
Kampánystart Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.

Idén is remekeltek a Máté taekwondosok
Idén is remekeltek a Máté taekwondosok Mogyoród adott otthont a 2024-es Diákbajnokságnak, amelyen  27 egyesület 340 versenyzővel vett részt.

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!