Házon kívülKözépiskolai felvételik január 21-től

2011. január 21., péntek
 
Középiskolai felvételik január 21-től

A középiskolai központi írásbeli felvételi vizsgák január 21-én megkezdődtek, melyekre összesen több mint 69 ezer vizsgajelentkezést rögzítettek.


 

A középfokú iskolák felvételi eljárásának központi írásbeli felvételi vizsgái január 21-én megkezdődtek, melyekre összesen több mint 69 ezer vizsgajelentkezést rögzítettek a középiskolák - tájékoztatott az Oktatási Hivatal (OH). A negyedik, hatodik és nyolcadik évfolyamos általános iskolásokat felvételi eredményeikről február 10-ig tájékoztatják a vizsgát szervező iskolák, míg beiratkozni június 27. és 29. között lehet majd.

Idén az egységes felvételi vizsgákat az érintett hat, és nyolcosztályos gimnáziumokban január 21-én tartják meg, melyet követően január 27-én kerül sor a pótló vizsgákra. A központi írásbeli felvételi vizsgák összesen ötszáz intézmény 523 telephelyén zajlanak majd: a 9. évfolyamra jelentkezők 478, a hatosztályos gimnáziumba jelentkezők 59, míg a nyolc osztályos gimnáziumba jelentkezők 43 intézményben tesznek majd felvételi vizsgát - derült ki az OH tájékoztatásából.
A hivatal a felvételi számok kapcsán beszámolt arról is, hogy 2010. december 15-ig a nyolc, és a hat évfolyamos gimnáziumokba, valamint a 9. évfolyamra történő általános, illetve tehetséggondozó írásbeli felvételi vizsgákra összesen több mint 69 500 vizsgajelentkezést rögzítettek a középiskolák. A nyolc évfolyamos gimnáziumba jelentkező diákok száma ebből 3900, a hat évfolyamos gimnáziumba jelentkezőké ötezer, míg a 9. évfolyamos "általános" középiskolai tantervű jelentkezések száma több mint 57 400 fő.
A középiskolai felvételi következő állomásaként a középiskolák február 21. és március 11. között tartják meg a szóbeli meghallgatásokat, majd március 16-án teszik közzé az ideiglenes felvételi jegyzéket. Ez alapján március 17-18-ig lehet változtatni a megjelölt iskolák között felállított sorrenden. Ezt követően a diákok és az általános iskolák április 27-ig kapják meg a felvételről vagy elutasításról szóló értesítést.
Azokban az iskolákban, ahová a felvehető létszám kilencven százalékánál kevesebb diák került be, rendkívüli felvételi eljárást tartanak május 2. és 13. között.
Az középiskolai felvételi utolsó lépcsőjeként pedig június 27-29. között iratkozhatnak be a diákok a középfokú iskolákba.

A hódmezővásárhelyi középiskolákba  nincs felvételi vizsga, a 6-7-8. osztály év végi osztályzatai alapján rangsorolják a felvételizőket.

 

Olvassa el ezt is!

Pláza épülhet az Aldi mellett

Pláza épülhet az Aldi mellett

A beruházó egy üzletházat épít a területen, a szerződés alapján pedig a fejlesztésnek legalább 45–50 ember foglalkoztatását kell lehetővé tennie.
Jelentős összegből megújulhat a belváros

Jelentős összegből megújulhat a belváros

A Belváros keleti részének átfogó megújítása kezdődhet meg Hódmezővásárhelyen az új, kétszintes parkolóház megépülésével az Ótemplom közelében.
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon

Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon

Az Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 70. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülésén összesen 37 végzett hallgató kapta meg diplomáját.
Szóváltás késeléssel

Szóváltás késeléssel

Egy szóváltást követően megszúrta hozzátartozóit egy szerb férfi egy pékségben június 30-án, egyikük életveszélyesen megsérült.
 

És ezt már olvasta?

A gondatlanság sok pénzbe kerülhet
A gondatlanság sok pénzbe kerülhet A belterületi ingatlanok esetében a jegyző, külterületi és zártkerti ingatlanok esetében a növényvédelmi hatóság köteles eljárást indítani.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 26. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre Életében fontos szerepe volt szűkebb pátriájának a történelme, kultúrája. Szívügye volt az ö-zős nyelvjárás életben tartása, megörökítése.
 
Díszközgyűlés kitüntetésekkel
Díszközgyűlés kitüntetésekkel A Semmelweis-Napi díszközgyűlésen nyolcan vehettek át városi kitüntetést a városháza dísztermében.
 
A Liszt lett a rangos verseny győztese
A Liszt lett a rangos verseny győztese A Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája a Magyar Színház „Az ország iskolája” versenyében 4487 szavazattal az első helyen végzett.
 
Hetilap lesz a Délmagyarországból
Hetilap lesz a Délmagyarországból Médiaelemzők szerint felértékelődhet a független online sajtó szinte minden megyében, beleértve Csongrád-Csanádot is, miután hetilapokká alakulnak a regionális napilapok.
 
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, a nyilvánossá vált 790-es listában – 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.