KözéletKinevezték a Vásárhelyi Helyőrség parancsnokát

2011. január 10., hétfő
 
Kinevezték a Vásárhelyi Helyőrség parancsnokát

Az új parancsnok tavaly téli kiképzés vezetését követően a százharminc újonc között több volt a jó és a kiváló minősítésű, de 24-en úgy gondolták, hogy nem nekik való a katonaélet.

 

Megérkezett Kovács István alezredes, a Magyar Honvédség 5. Bocskai István Lövészdandár Hódmezővásárhelyi Helyőrségének parancsnoki kinevezése. Egyúttal ő a Lövészdandár parancsnokának, Dr. Böröndi Gábor dandártábornok helyettese is.

Kovács József 12 éve hadnagyként került Hódmezővásárhelyre és 2004 óta volt parancsnokhelyettes. Információink szerint beosztottjai precíz, kemény katonaként ismerik. Elődje Farkas Imre ezredes még december 17-én adta át Kovács alezredesnek a csapatzászlót.  Akkor azt nyilatkozta, célja, hogy megerősítse a katonák állóképességét, téli-, hegyi-, vízi kiképzésekkel. Terveit komolyan is gondolja, amit az is bizonyít, hogy a tavaly télen rábízott százharminchat újonc kiképzése során azt mondta, a bevonulást követően rövid időn belül kiderült, hogy az újoncok fizikai állapota nagyon gyenge. Az előírt fizikai felmérést elsőre mindössze az újoncok harminc százaléka tudta megfelelő szinten teljesíteni. Az azt követő téli kiképzés után viszont több volt a jó és a kiváló minősítés és csak 24-en gondolták úgy, hogy nem nekik való a katonaélet. Az új parancsnok szándéka szerint továbbra is nagy hangsúlyt kíván fektetni az alapkiképzésbe. Mint mondta, hétfőtől csütörtökig a foglalkozásoké, pénteken a karbantartásé a főszerep.

 

 Egy kis dandár történelem

 

A Magyar Honvédség 5. Bocskai István Lövészdandár a Magyar Honvédség legnagyobb szárazföldi katonai szervezete, amely az MH Összhaderőnemi Parancsnokság közvetlen irányítása alá tartozik. A dandárt három helyőrségbe telepítették. Ezek: Hódmezővásárhely, Debrecen, Hajdúhadház.

1951. november 1-jén alakult meg a dandár jogelődje, a Magyar Néphadsereg 93. lövészezredeként. Az ezred helyőrsége kezdetben Mezőtúron volt, majd 1990-ben költözött a debreceni Kossuth laktanyába. Az 1960-as évektől kezdve az ezred különleges kiképzési feladatokat is végzett. Ilyen volt a hivatásos tiszthelyettes képzés, a hivatásos tiszti hallgatók alapkiképzése, rövidített sorkatonai szolgálatot teljesítők kiképzése.

1987-ben az ezredet gépesített lövészdandárrá szervezték át. 1990. szeptember 29-én ünnepi megemlékezés keretében a dandár felvette Bocskai István, Erdély fejedelmének nevét, így Magyar Honvédség 5. Bocskai István Gépesített Lövészdandár lett.

 

Olvassa el ezt is!

Befürödhetünk a szökőkutakkal

Befürödhetünk a szökőkutakkal

A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026

Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026

Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
Tűz volt Batidán

Tűz volt Batidán

Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 

És ezt már olvasta?

A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Vásárhelyen született Antal Imre
Vásárhelyen született Antal Imre Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.
 
Több, mint 40 előadó
Több, mint 40 előadó Összesen kb. 115 produkció, elektronikus zene, rock, pop és trap, hazai zenekarok és nemzetközi sztárfellépők vegyesen az ide Szegedi Ifjúsági Napokon.