SportKevésen múlott a győzelem

2024. január 6., szombat

Kevésen múlott a győzelem

Elkezdődött 2024 az NB I/B Zöld csoportjában, ami egyben az alapszakasz visszavágóinak sorozatát is jelenti.

A Vásárhelyi Kosársuli szeptemberben szoros meccset játszott a Győr vendégeként, most a Hódtói Sportcsarnokban még szorosabbat – ezúttal túlórában dőlt el az, hogy ki nyitja győzelemmel az évet.

A szezon első fordulójában, Győrben a hazaiak jó utolsó negyeddel 99-86-ra verték a 35. percig remekült helytálló Kosársulit. Azóta eléggé máshogy alakult a két csapat útja, hiszen a mostani találkozó előtt a győriek 9 győzelemmel és 4 vereséggel a 4. helyen álltak a tabellán, míg a vásárhelyiek 4 győzelemmel és 9 vereséggel a 11. helyet foglalták el. Lógár Bence együttese ráadásul október vége óta mindössze egyszer kapott ki, úgyhogy nem volt egyszerű dolga az ezúttal Knyurt és Pinnyeyt is nélkülözni kényszerülő Kosársulinak.

Ennek ellenére remekül, 7-0-s rohammal kezdett a vásárhelyi csapat, a Győr a 4. perc végéig pontot sem tudott szerezni. A Kosársuli jól védekezett, a támadásokat a triplákat leszámítva jól használta ki, a győriek viszont abszolút nem találták a játékukat és a dinamikájukat, így a 10. percben már 12 pontra rúgott a különbség (19-7). A negyedet Bohunicky hármasa zárta (19-10).

A második tíz perc elején az ősszel is remeklő Bakon vette a hátára a vendégeket, neki köszönhetően többször is visszajött öt ponton belülre a vendégcsapat. A Kosársuliból Baloghot nem lehetett megállítani, helyenként egészen extra magasságokig repült, a pontjai mellett pedig a lepattanókat is gyűjtötte, és hamar dupla-duplát ért el. A negyed közepe és második fele Kelemenről és Kámán Bálintról is szólt, no meg arról, vajon a Kosársuli vezetni tud-e a félidőben úgy, hogy egyetlen triplát sem értékesít az első két játékrészben. Nem tudott, Hágen az utolsó előtti másodpercben ugyanis dobott egy hármast, amivel először volt az előny a Győrnél (37-38 a nagyszünetben).

A pihenőt követően adódott a kérdés, hogy mikor törhet meg a jég a triplákat illetően – végül a 24. percig kellett várni, Borbáth javította a 18/0-s csapatmutatót. A legjobbkor jött, a vendégek ugyanis öt pontra húztak el eddigre, cserébe Borbáth lendületben maradt, és a 25. perc végén már a Kosársulié volt az előny (51-46). A negyed második felében fej-fej mellett haladt a két csapat, majd ismét Borbáth volt az, aki elmozdította az állást (56-53 a 30. perc végén).

A negyedik negyed három győri kosárral kezdődött, majd két fantasztikus Balogh-zsákolással folytatódott. Mindkettőre volt válasza a vendégcsapatnak, Bakon és Kámán Bálint triplája hét pontra növelte az előnyüket a 34. percre (60-67), ám a Kosársuli sem maradt adós, Bálint és Borbáth hármasával hamar visszajött döntetlenre. Bálint újabb hármasa után időt kért a Győr (73-70, 38. perc), ám egészen az utolsó perc elejéig nem tudtak betalálni – amikor már-már úgy tűnt, a Kosársuli eldöntheti a meccset, Hágen süllyesztett el egy hármast. A hátralévő időben mindkét csapat támadhatott a győzelemért, ám a Győr eladta a labdát, a legvégén pedig Balogh dobása kipattant a gyűrűről, így 73-73-ról jöhetett a hosszabbítás.

Ahol aztán a Győr végig vezetve kontrollálta a játékot. Hágen két kulcsfontosságú kosara után 78-73-ra léptek el, majd ugyan Kelemen két -hármassal válaszolt (79-80), a 44. percben Kámán Bálint lemásolta ezt, hét pontra növelte az előnyt, és lényegében eldöntötte a meccset (79-86). Az utolsó percben mindent megpróbál a Kosársuli, nagyot küzdött, ám végül 89-84-re kikapott.

A fordulatos meccs legeredményesebbje Balogh lett (24 pont, 13 lepattanó), Kelemen is dupla-dupláig jutott (16 pont, 11 lepattanó), a Győrnél Bakon 23 pontot szórt.

NB I/B Zöld csoport, 14. forduló:

Vásárhelyi Kosársuli-Agrofeed UNI Győr 84-89 (19-10, 18-28, 19-15, 17-20, 11-16)

Edzőpáros: Lógár Bence, Léránt Gábor

Utasi Gábor: „Izgalmas, jó meccset játszottunk. Nüanszokon múlt a győzelem, például a bedobott hárompontosokon. Nagyot küzdöttünk, sajnos a Győr ellen ez kevés volt.”

Az U20-asok 37-26-os félidő után 75-60-ra győztek, így jelenleg a 3. helyen állnak a tabellán. A meccs legeredményesebbje a 27 ponttal és 22 lepattanóval dupla-duplázó Megyesi volt.

Folytatás jövő szombaton a Pénzügyőr vendégeként.

Forrás: Kosársuli

Sokéves munka eredménye

A magas színvonalú szakmai munka alapján Minősített Könyvtár címet kapott a Németh László Városi Könyvtár és Pósa Lajos Gyermekkönyvtár.
Megújult szociális bérlakások Vásárhelyen

A Dobó-, Bibó-, Janáky utcák által határolt területen 8 épületben 118 db önkormányzati szociális bérlakás komplett felújítása befejeződött.
Karácsonykor jön egy hatnapos hosszú hétvége 2024-ben

Nincs jelentősebb változás a 2024-es esztendőben a munkaszüneti napok terén. Ám, mivel egyetlen ünnepnapunk sem esik hétvégére, így 7 hosszú hétvégére készülhetünk.
Ismét régi fény/lés/ében az Emlékpont

Bejezték az Emlékpont felújítását, pontosabban az erősebb szelekre érzékeny homlokzat javítását. A tükröződő homlokzat ismét elvakítja az autósokat.

Elhunyt Vásárhely mecénása
Elhunyt Vásárhely mecénása 1998-ban vásárhelyi születésű férje halála után költözött a városba, amelyet második szülőföldjének telkintett. Életének 88. évében tért örök nyugalomra.

Az 5. helyen végzett a Kosársuli
Az 5. helyen végzett a Kosársuli Lejátszotta utolsó mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli. Kettős sikerrel szerezte meg az 5. helyet az NB I/B Zöld csoportjában.

4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul
4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul Május 6-án kisorsolta a Helyi Választási Bizottság a június 9-i hódmezővásárhelyi helyhatósági választások szavazólapjain a sorrendet.

Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon
Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon Egy hónap múlva, június 6-án  elstartol a Deja Vu Fesztivál. Három napon át egymást váltják majd a színpadokon a 90-es és 2000-es évek sztárjai.

Már csak egy meccs van az 5. helyért
Már csak egy meccs van az 5. helyért Az NB I/B Zöld csoportjának 5. helyéért Győr ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli.

Elkezdődtek az idei érettségik
Elkezdődtek az idei érettségik A következő hetekben, május 3. és július 3. között 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700-an érettségiznek.