SportKecskeméti portya érmekkel

2013. november 7., csütörtök

Kecskeméti portya érmekkel

November 2-3. között a Kecskeméti Fürdőben másodszor rendezték meg a Dr. Dobai Gyula, úszó emlékverseny. Az idei évben rendhagyó módon, kétnapos volt a verseny. Szombaton az 50 méteres, vasárnap a 25 méteres medencében zajlott a viadal.

32 egyesület 352 versenyzője, köztük a Hódúszó SE 23 sportolója állt rajthoz.  A verseny különlegessége az volt, hogy a második napon 25 méteres medencében folytatódott a verseny, ahol a rövidpályás bajnokságra lehetett szintidőket úszni. Kiss László csapata:

A 10 versenyszámban összesen 37 alkalommal álltak rajthoz Kiss László edző versenyzői. Az eredményhirdetésben 2 arany- és 6 ezüstéremmel, hat alkalommal voltak érdekeltek .

Oláh Norbert megnyerte az 50 m mellúszást, második lett 50 pillangón, 50 gyorson, illetve 200 mellen. Ugrai Panna első helyen végzett 50 pillangón és ezüstérmes lett 400 gyorson.

Tót Csaba 200 pillangón, Nagy Petra 50 pillangón végzett a második helyen.

Az érmes helyezéseken túl még 15 alkalommal végeztek Kiss László versenyzői pontszerző helyen. A 200 mellen Kovács Zétény révén új alapidő született.

Majdnem teljes létszámmal vett rész a versenyen. Ádándi-Kiss Gyula és Tóth Tibor edzők
csapata.  Mindenki indult 400 gyorson és 400 vegyesen, ezen kívül mindenki szabadon választhatott egyet a 200 méteres számokból. A verseny előtti néhány napos edzőtábornak köszönhetően számos egyéni csúcsot úsztak a versenyzők, főleg 400m gyorson,

Szunyi Ákos 3. helyezés

Tóth Tibor csapatából négy versenyző szerepelt ezen a versenyen. A Rövidpályás Országos Bajnokság előtt ez volt az utolsó felkészülési verseny. Ennek megfelelően az elvárás az volt, hogy az egyéni csúcsokat megközelítő eredmények szülessenek. Ez szinte maradéktalanul sikerült.

Eredmények:

Ambrus Diána (1993.) 50 pillangó 2. helyezés, 100 pillangó 2. helyezés

Szabó Tamás (1988.) 50 mell 2. helyezés, 100 mell 2. helyezés

Köteles Dávid (1993.) 50 hát 6. helyezés, 100 hát 4. helyezés

Kendi Péter (1995.) 50 hát 5. helyezés, 100 hát 6. helyezés

Már csak egy hét maradt

A keresztféléves felsőoktatási felvételi eljárás során a továbbtanulni vágyóknak még november 15-ig van idejük rögzíteni jelentkezésüket a jövő februárban induló felsőoktatási képzésekre.
Risztov Éva Németországban

Itt a meglepetés! Az olimpiai bajnoki címet szerző magyar úszó, vasárnap elutazott Würzburgba a hosszútávúszás ikonja, Thomas Lurz mellé.
Az 5. helyen végzett a Kosársuli

Lejátszotta utolsó mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli. Kettős sikerrel szerezte meg az 5. helyet az NB I/B Zöld csoportjában.
Rollerezés Vásárhelyen is

Vásárhelyen is bérelhetők a Lime rollerek. 250 járművel, legalább 60 parkolóhellyel indult a szolgáltatás Hódmezővásárhelyen.

Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés
Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés 35 országból érkeztek vendégek és érdeklődők, hogy megnézzék a 31. kiállítást, amit a három nap alatt 54 028-an kerestek fel.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek
Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek Gerendáson rendezte meg a Spárta Taekwon-do Klub a VII. Fehér Kupa és VII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt. Eredményekkel.