SportJó felkészülés jó helyezések

2013. április 17., szerda

Jó felkészülés jó helyezések

Remek eredmények születtek az Országos Rövidpályás Vidékbajnokságon: 16 érmes helyezés, Süli Ákos 50 m hátúszásban Magyarország Rövidpályás Vidékbajnoka lett.

A Magyar Úszó Szövetség Hódmezővásárhelyen, a Gyarmati Dezső Sportuszodában április 11-13. között rendezte a XVII. Országos Rövidpályás Vidékbajnokságot.

37 egyesület 312 úszója mérte össze tudását. A Hód Úszó SE versenyzői kiválóan teljesítettek mindhárom napon. Süli Ákos 50 m hátúszásban Magyarország Rövidpályás Vidékbajnoka lett, ezenkívül 1 második és 2 harmadik helyezést is szerzett.

Szabó Tamás – az egyesület EB résztvevő mellúszója - bokasérülése ellenére rajthoz állt és 50 valamint 100 m mellúszásban ezüstérmes lett.

Szintén ezüstérmes helyezést ért el Kendi Csaba 50 m mellen. Kerecsen Gerle háromszor állt a dobogón, 50, 100, 200 m mellúszásban 3. helyezett,  Köteles Dávid pedig 200 m hátúszásban végzett harmadikként.

Az 1997-1998-as váltó (Kendi Csaba-Hös Nimród-Vándor Tamás-Szunyi Ákos) kétszer, a felnőtt férfi háromszor állt a dobogó második fokára.

Összességében a Hód Úszó SE 1 arany, 8 ezüst, 7 bronzérmet szerezve a csapatverseny 4. helyén végzett.

Olaszné Bajusz Andrea: A csapatom teljes létszámmal képviseltette magát a versenyen. A csapat egyéni számokat tekintve 67 rajtot hajtott végre, melyből 52 egyéni csúcs született. Érmeket tekintve 1 arany, 4 ezüst és 5 bronzérmet szereztek a versenyzők. Kiemelkedő eredményt ért el Süli Ákos aki 50m hátúszásban Rövidpályás Országos Vidékbajnok lett és ezen kívül még 1 ezüst és 2 bronzérem tulajdonosa. Kiemelkedő eredményt ért még el Kerecsen Gerle aki 3 bronzéremmel gazdagította az egyesület hírnevét, valamint Kendi Csaba aki 50 mellúszásban szerzett ezüstérmet. Továbbá a váltók versenyében a csapat két 2. helyett szerzett.

Pontszerző helyezéseket értek el: Szentkereszty Cecília, Kovács Norman, Hös Nimród, Bánfi Bence, Vándor Tamás, Szunyi Ákos és Csényi Lívia

Eredményes szereplésünkhöz még hozzájárultak: Károlyi Fanni, Csókay Lenke, Nagygyörgy Nikolett, Bányai Viktor és Baricsa Alexandra valamint segítőként Mikite Lilla.

Tóth Tibor: A XVII. Országos Rövidpályás Vidék Bajnokságon a felnőtt csoportból nyolc versenyző állt rajthoz. Ez a verseny tekinthető a tavaszi szezon fő versenyének. Az idei felkészülés első szakaszát ezzel a versennyel zártuk le. A 20 egyéni rajtból 18 egyéni csúcs született (90%). Az egyéni csúcsok mellett két ezüst és egy bronzérem került a birtokunkba. A váltók is szépen teljesítettek, hiszen három ezüstérmet, két negyedik és egy ötödik helyet úszott össze a csapat.

Összességében tekintve sikeres versenyt zártunk. A helyezések értékelésénél figyelembe kell vennünk, hogy ezen a versenyen az ifjúsági és a felnőtt korosztályt együtt értékelik. Ez természetesen az „ifik” dolgát nehezítette jobban.

Tavaszi lendületben a vásárhelyi tájfutók

Húsznál több egyesület, köztük a Hódmezővásárhelyi Tájékozódási Futó Club sportolói álltak rajthoz a regionális rangsoroló, egyéni tájékozódási futóverseny mindkét napján. Eredményekkel!
Harcosok klubja Hódmezővásárhelyen

Mobil kiképzőcsoportokat alakítottak az Afganisztánból hazatért katonákból, akik a Magyar Honvédség alakulatainál átadják a tapasztalataikat. Képekkel!
A Stars Of Hope újabb országos sikere

Április 20-án Budapesten, az Erzsébet Ligeti Színházban rendezték meg a XXXIII. Junior Táncművészeti Fesztivál döntőjét.
Szúnyoggyérítés Vásárhelyen

Elindult a központi szúnyoggyérítés, amelyet évek óta a katasztrófavédelem irányít, de az önkormányzat is végeztet szúnyogírtást, szükség szerint többször is egy szezonban.

Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés
Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés 35 országból érkeztek vendégek és érdeklődők, hogy megnézzék a 31. kiállítást, amit a három nap alatt 54 028-an kerestek fel.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek
Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek Gerendáson rendezte meg a Spárta Taekwon-do Klub a VII. Fehér Kupa és VII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt. Eredményekkel.