SportJavítani akarnak a vásárhelyi kézis lányok

2017. szeptember 20., szerda

Javítani akarnak a vásárhelyi kézis lányok

Bartók Csaba edző az újabb vereség ellenére is bizakodó. Az NBI/B után a Magyar Kupa első fordulóján sem sikerült pozitívra a HLKC eredménye.

A HLKC Felnőtt csapata szeptember 19-én a Balogh Imsi Sport Arénában lejátszotta a Magyar Kupában az első fordulójának mérkőzését. A PC Trade Szeged KKSE csapatát fogadták a házigazdák.

A mérkőzés a szegediek elképzelései szerint indult, hamar 3-4 gólos előnybe kerültek. A félidő derekától azonban jelentős változás állt be a vásárhelyiek játékában, masszív védekezésüknek és Veress, valamint Ádász kiváló kapusteljesítményének köszönhetően 15 percig érintetlen maradt a kapu. A HLKC támadásai viszont sorra góllal fejeződtek be, ennek köszönhetően előbb kiegyenlítettek, majd a 29. percben már 3 góllal vezettek is (10-7), ami a félidőre kettőre csökkent.

A második játékrész továbbra is szoros játékot hozott. A HLKC oldalán olvasható értékelés szerint örömteli volt, hogy megmaradt a fegyelmezett védekezés és a jó kapusteljesítmény. Támadójátékuk kicsit akadozott ugyan, de így is végig tapadtak a vendégcsapatra.
A félidő derekától a szegedieknek sikerült ellépni, a vásárhelyiek a jó hajrákkal azonban újra szorossá tették a meccset, ami végül kétgólos vendéggyőzelmet hozott.

Magyar Kupa – 1. forduló
2017. szeptember 19., Balogh Imsi Sportaréna – 120 néző

Hódmezővásárhelyi LKC – PC Trade Szeged KKSE 23-25 (10-8)

Játékvezetők: Bujdosó Máté, Horváth Viktor
Versenybírók: Daru Péter, Medvegy Péter

HLKC: Dömény-Veress – Török 2, Nagy 2, Szepesi 8, Herceg 4, Lovistyék 3, Kandó 2, Cs: Ádász (k), Áncsán (k), Horváth, Klemm 1, Becsei 1, Bálint
A Szeged gólszerzői: Dajka 4, Bató 4, Bárány 4, Molnár 3, Maláti 3, Takács 2, Mikó 2, Egervári 1, Zsikó 1, Homoki 1

Bartók Csaba vezetőedző: “Játékunk közelített ahhoz, amivel reményeim szerint elérhetjük a bajnokságra kitűzött célunkat. A kitűnő kapusteljesítmény, és masszív védekezés volt a játékunk alapja. Támadásban továbbra is több hibát vétettünk a kelleténél, ezen javítanunk kell. Összességében elégedett vagyok a lányok teljesítményével, erre a meccsre építhetünk a szombati, rendkívül fontos bajnoki mérkőzésen a Nyíradony ellen.”

Kérem vigyázzanak, az ajtók záródnak!

Mi lesz amikor elhangzik ez a mondat a vásárhelyi Nagyállomásról induló tram trainen? Miért is nem lesz Kishomokon megálló?
Most nem jött össze az érmes helyezés

A vásárhelyi Márkus Molli idén is kvalifikálta magát az Európa-bajnokságra és számára szenzációsan indult a korcsoportos sakk Európa-bajnokság.
Halálra gázolt egy embert a vonat

Vásárhely és Mindszent között a hétfő délelőtti órákban helyre állt a vonatközlekedés. A helyszínelést befejezték.