SportHúsz gólos különbséggel győzött a HLKC

2018. október 9., kedd

Húsz gólos különbséggel győzött a HLKC

Az előzetes várakozásoknak megfelelően sima mérkőzésen tartották itthon a két pontot a szombati, Makó elleni mérkőzésen a Hódmezővásárhelyi Leány Kézilabda Club csapata az NBII felnőtt bajnokságban.

A HLKC honlapján olvasható beszámoló szerint, kicsit foghíjas csapattal álltak fel, hiszen ezúttal sérülés miatt Nagy Emese és Klemm Kata is hiányzott, így az eddig kevesebb lehetőséget kapó játékosok is bizonyíthattak.

A vendégcsapat dolgát az első félidőben alaposan megkönnyítették a vásárhelyiek, türelmetlen, kicsit kapkodó támadásbefejezéseikkel nem sikerült kialakítani azt a különbséget, amit elterveztek. Sajnos újra visszaköszönt az első két forduló kardinális problémája a rengeteg kihagyott helyzet képében. Ettől függetlenül már az első játékrészben 7 gólos előnyt szereztek (14-7), de a szép számú közönségüket ekkor még nem sikerült teljesen kiszolgálni jó játékkal.

A második félidőben aztán más sebességi fokozatra kapcsoltak, amit a makóiak már nem tudtak követni. A 7 gólos előnyből 15 perc alatt 14 lett (45. perc 24-10). Gyakorlatilag tetszés szerint érték el góljaikat, főként a lerohanásuk működött egészen jól. A HLKC védelme is jól dolgozott, szinte folyamatosan passzív játékra kényszerítették a vendégeket, ezekből pedig villámgyors akciókat vezettek. A meccs vége már igazi örömjátékot hozott, Dankó Ervin vezetőedző pedig több felállási formációt is kipróbálhatott. Az utolsó 10 percet egy 10-2-es etappal zárták le, ennek megfelelően húsz gól fölé nőtt a különbség a két csapat között.

Hódmezővásárhelyi LKC – Makó KC 36-15 (14-7)

NBII Dél-keleti csoport női felnőtt bajnokság – 3. forduló

Balogh Imsi spcs. – 150 néző
Jv: Lengyel Vivien, Demus Mónika

HLKC: Ádász – Blaskovics 2, Szabó 3, Lukács 2, Balogh 2, Török 7, Becsei 9, Cs: Áncsán, Kovács, Székesi 2 Kandó, Bálint 3, Horváth 6

Dankó Ervin vezetőedző: “Csapatom végig koncentráltan kézilabdázott, aminek nagyon örülök. Sok elemben még fejlődnünk kell, de dolgozunk rajta”.

A bajnokság következő fordulójában, október 13.-án a tabellán 11. helyen álló Gyomaendrőd vendégeként lép pályára a HLKC Felnőtt csapata.

Tornyai alkotó szellemisége nyomán

Az Őszi Tárlat megnyitójára érkező művészeket és a helyi alkotókat hívta találkozóra a mártélyi alkotóházába a Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. Képekkel.
A vásárhelyi úszók is letették a névjegyüket

Joggal lehet büszke Bán Sándor vezetőedző a tanítványaira – hasznos és tanulságos világeseménnyel lettek gazdagabbak a versenyzők.

A Mezőgazdasági Kar első ízben rendez Erasmus Week rendezvénysorozatot, melynek apropója a Wellman Oszkár Nemzetközi Tudományos Konferencia.
Kampánystart

Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.