SportHullámzó színvonal Kosársuli győzelemmel

2019. május 19., vasárnap

Hullámzó színvonal Kosársuli győzelemmel

Az NB I/B Zöld csoportjának harmadik helyéért zajló párharc első mérkőzésén lépett pályára szombat este a Vásárhelyi Kosársuli. Az ellenfél, az Óbudai Kaszások nem érkezett feltartott kézzel a Hódtói Sportcsarnokba, ahol sokáig igencsak szoros összecsapást láthatott a nagyérdemű – a végén a mi ünneplésünkkel.

Jó tempóval, de lassú pontmederben kezdődött a találkozó, az első negyed nálunk Vas Péter pontjairól, a vendégeknél a tíz perc alatt nyolc lepattanót szerző Takács Andrásról szólt. 9-4-nél már öttel ment az egy fokkal koncentráltabban kezdő Kosársuli, és hiába kért időt Saeed Armaghani, a különbség egészen a játékrész végéig megmaradt (13-8).

A második negyedben aztán védekezésben és támadásban jöttek a hibák a mieinknél, így 20-20-nál egyenlített az Ondima kosarai által repített Óbuda, majd pár pillanat erejéig a vezetést is átvette. Vas mellett Molnár Bence és Varga Zalán is jó teljesítménnyel nyitott, az pedig, hogy mindkét edző igyekezett rotálni csapatát, nekünk kedvezett jobban a szünetig. Tóth Tamás mindenkinek lehetőséget adott a bizonyításra, a félidőt jelentő dudaszó előtt Czégel András szép triplával hálálta meg a bizalmat (33-27).

A pihenőt követően mindkét gárda igyekezett fokozni a tempót, a feljebb kapcsolás a vendégeknek sikerült jobban, Bencsik szórta meg magát. Tóth Tamás időkérését követően kiegyenlítődött a játék, Börcsök hármasa és Perák közelije után 46-46 állt az eredményjelzőn, majd a negyed végén egy jó védekezéssel és egy Pavlovic-, valamint Kelemen-kettessel ismét nálunk volt az előny. Sőt, utóbbi dudaszós triplája a legnagyobb differenciát addig a mérkőzésen (54-48).

A zárónegyedben aztán másfél perc után időt kértek a feketemezesek, hisz Varga triplája után már tizenegy ponttal vezettünk (61-52). Kelemen remeklésével tovább nyílt az olló, így Béres hármasánál (68-54) ismét összehívta csapatát Saeed Armaghani, s noha az utolsó három percre közelebb ért az Óbuda, és 73-65-nél már Tóth Tamásnak kellett időt kérnie, a vége már abszolút a miénk volt: Kovács József tíz másodperc alatt öt pontjával eldöntötte a mérkőzés sorsát. A vége 80-69, az első lépést megtettük a harmadik hely felé!

NB I/B Zöld csoport, a bronzéremért, első mérkőzés:

Vásárhelyi Kosársuli - Óbudai Kaszások 80-69 (18-13, 15-14, 21-21, 26-21)

Hódtói Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Kovács, Maár, Borgula

Kosársuli: Molnár 5, Kelemen 14/6, Varga 9/3, Bálint 6, Vas 12/6,
Csere: Kovács 7/3, Béres 9/3, Czégel 3/3, Perák 10, Börcsök 3/3, Rostás -, Pavlovic 2.
Vezetőedző: Tóth Tamás

Óbuda: Molnár 18/9, Ondima 10, Farkas 5/3, Jenei 1, Takács 17/3,
Csere: Bencsik 12/3, Meleg 4, Reiter -, Pintér 2.
Vezetőedző: Saeed Armaghani

Tóth Tamás: „Mind a két csapat a szokottnál picit fásultabban és több hibával játszott, de ez teljesen érthető, a mai nekünk már a harmincadik bajnoki mérkőzésünk volt. Igyekeztem jól beosztani a játékperceket, mert messze még a párharc vége. Ma kezdőként Kelemen, míg a padról Perák és Kovács játszott extrát, ettől is eredményes a mi csapatunk. Az egyik kedvenc játékvezetőmnek, Maár Gábornak ez volt az utolsó mérkőzése, szívből gratulálok a pályafutásához!”

Saeed Armaghani: „Gratulálok az ellenfélnek. Nagyon hullámzó volt az egész találkozón a teljesítményünk, bár többször visszajöttünk a meccsbe, nem tudtunk tartósan vezetni. Szerdán, a második mérkőzésen megpróbálunk javítani.”

Folytatás május 22-én, szerdán 18 órakor Óbudán. Amennyiben megnyerik azt az összecsapást, úgy a Kosársuli a bronzérmes, ha a Kaszások diadalmaskodnak, akkor május 24-én, pénteken ismét a Hódtói Sportcsarnokban néznek farkasszemet egymással.

Forrás: Nagy Benjámin - Kosársuli

Nincsen május Sárgulás nélkül

Annak ellenére sem szakadt meg ez a Hódmezővásárhely életét színesítő sok évtizedes hagyomány, hogy diplomát decemberben kapnak a végzősök.
Zöld Hódmezővásárhely duatlonnal

Záró szakaszához érkezett a Zöld Hódmezővásárhely összefoglaló című projekt. Kerékpáros- és futóverseny volt az Európa Parkban.

2024. 14. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik

Sokan a krémektől várják a csodát, pedig a bőr mégiscsak belülről épül: sejtjei a véráramon keresztül kapják a szükséges anyagokat, tehát szoros kapcsolatban van a vér- és nyirokkeringéssel, a belső szervekkel, az idegrendszerrel.

A szezon meccsének is beillő találkozó volt
A szezon meccsének is beillő találkozó volt Kétszeri hosszabbításba torkolló mérkőzést játszott egymással a Vásárhelyi Kosársuli és a Veszprém április 11-én este a Hódtói Sportcsarnokban.