KözéletHFC döntetlen a Csepel ellen

2012. április 9., hétfő

HFC döntetlen a Csepel ellen

A labdarúgó NB III Alföld csoportjának 20. fordulójában Csepelre látogatott a Hódmezővásárhelyi FC gárdája. A tavaszi idényben kiválóan rajtoló két együttes barátságosnak egyáltalán nem mondható összecsapáson megőrizte veretlenségét, de a vásárhelyiek pontszerzése nem volt “véráldozatok” nélküli.

Már a kezdet sem sok jót igért a vásárhelyieknek, hiszen a bemelegítés során megsérült Kovács Krisztián, a HFC rutinos kapusa, így a télen Kecskemétről igazolt Hegedűs Viktor első alkalommal őrizte a vendégek kapuját, míg a kapitányi karszalag Sipos karjára került. A kényszerű csere talán még benne volt a fejekben, hiszen a csepeliek már a harmadik percben vezetést szereztek. Egy jobb oldali beadást Haraszkó a hosszú oldalról visszafejelt és az érkező Tóth András közelről bólintott a kapuba, 1-0.

A gólt követően is a hazaiak játszottak fölényben, de komolyabb gólhelyzetig nem jutottak el. Sok volt a szabálytalanság és a hazaiak rengeteget reklamáltak Bodac játékvezetőnél, de ez a sípmestert egyáltalán nem hatotta meg, sőt a csepelieknek osztott ki két sárga lapot. Szünet után folytatódott a szikrázó küzdelem, a vásárhelyiek kemény játéka láthatóan nem ízlett a hazaiaknak, forrt a hangulat a kispadon és a nézőtéren egyaránt. Bodac játékvezető igyekezett megfogni a mérkőzést, sorban jöttek a sárga lapok, két hazai sárga mellett negyed óra alatt Domonkos, Kökény, Varga Máté, Juhász I. Sándor és Kavaric is besárgult a vásárhelyiektől.

A félidő közepére megérkezett az eső, ami talán a fejeket is lehűtötte, az viszont biztos, hogy a csúszóssá vált pályán lelassult a játék. Egyre többet próbálkozott a HFC, míg a hazaiak megpróbálták megőrizni minimális előnyüket. A 74. perc meghozta az egyenlítést, egy jobb oldali szabadrúgásból beívelt labdát az előrehúzódó Nikola Kavaric fejelte a csepeli kapuba, 1-1.

Tíz perc múlva megfogyatkoztak a vásárhelyiek, Juhász I. Sándor gáncsolásért megkapta a második sárga lapját, így mehetett zuhanyozni. Az utolsó percekben megpróbálta kicsikarni a győzelmet a szigeti együttes, de erre már nem volt igazi esélyük. A tíz sárga és egy piros lapot hozó találkozón a pontvesztést nehezen viselték a csepeliek, a vásárhelyieknél pedig Szűcs Róbertnek azon kell gondolkodnia, hogy a következő fordulóban, a listavezető Dabas ellen kikkel pótolja a kiállított Juhász I. Sándort, valamint az ötödik sárga lapját begyűjtött Sipost és Kökényt.

Labdarúgó NB III Alföld csoport 20. forduló:

INDOTEK Csepeli FC – Hódmezővásárhelyi FC 1-1 (1-0)

Csepel, 200 néző. Vezette: Bodac T.

Csepel: Berhidai – Haraszkó, Teplán, Horváth N. (Juhász L. 83′), Tóth A. (Moldován 60′) – Maczó (Vinczellér 70′), Krupár, Vejmola, Németh G. – Süveges, Sarnyai. Edző: Gabala Krisztián.

HFC: Hegedűs V. – Boros, Kavaric, Antal, Marton B. – Varga M. (Horváth R. 87′), Sipos, Juhász I. S., Varga I. – Kökény (Lékó 65′), Domonkos (Rácz L. 90′). Edző: Szűcs Róbert.
Góllövők: Tóth András (3′), ill. Kavaric Nikola (74′).

Szűcs Róbert: “A körülmények figyelembevételével dicséretesnek tartom az egy pontot. A csapatból most minden játékos nagyon odatette magát, ezért külön kiemelni senkit sem akarok.”

Forrás: szegdma.hu

2024. 10. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
A paléi szikes földtől és tanyától a miniszteri bársonyszékig

Tanulmánykötet jelent meg a napokban Takács Ferenc egykori iparügyi miniszter, földművelésügyi államtitkár, szociáldemokrata politikus életútjáról.
Mestervizsga vásárhelyi résztvevővel

Budapesten rendezte meg a Magyar ITF Taekwon-do Szövetség a Központi Edzőteremben, az idei mestervizsgákat.
Tavaszköszöntő Mártélyon

Részletes program.

A Föld kis vásárhelyi bajnokai
A Föld kis vásárhelyi bajnokai Az EON által a 'Föld bajnokai' címmel hirdetett pályázat egyik győztese a Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda Oldalkosár utcai Tagintézménye.

A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen
A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen A 3 napos döntőt Dél Alföld egyik legjelentősebb agrárképző intézménye, a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola rendezi.

Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével

A húsvéti nagyhét közepén járunk
A húsvéti nagyhét közepén járunk 400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Kampánystart
Kampánystart Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.

Idén is remekeltek a Máté taekwondosok
Idén is remekeltek a Máté taekwondosok Mogyoród adott otthont a 2024-es Diákbajnokságnak, amelyen  27 egyesület 340 versenyzővel vett részt.

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!