SportHerczeg Viktória Magyar Egyéni Rapid Sakkbajnok

2016. május 17., kedd

Május 14. és 16. között harmadik alkalommal is Hajdúböszörmény adott otthont a Magyar Korcsoportos Egyéni és Csapat Rapid Sakkbajnokságnak, amelyen 6 leány és 6 fiú korcsoportban összesen 308 versenyző ült a sakkasztalokhoz.

A Vásárhelyi Pákozdy Ferenc Sakk Sportegyesület 3 fiú és 4 leány versenyzővel képviseltette magát. A 2006-2007-ben született fiúk között indult Molnár Mihály (Varga Tamás Ált. Isk.), aki tapasztalatszerzés reményében indult a versenyen.

A 2008-ban és előtte született fiúk csoportjában ketten, Szép Kristóf Csaba (Szőnyi Benjamin Ref. Ált. Isk.) és Domján András (Kertvárosi Katolikus Ált. Isk.) vették fel a küzdelmet.

Tőkés János edző beszámolója szerint, Kristóf gyors játékával hívta fel magára a figyelmet, míg Andris éppen ellenkezőleg, nyugodtan, megfontoltan szövögette terveit a sakktáblák fölött. Ő volt a mezőnyben az egyetlen, aki a verseny későbbi győztesét letudta győzni. Előbbi fiú 1 éve, míg utóbbi csupán fél éve edz. Ha majd már nagyobb versenyrutinnal rendelkeznek, szép eredményeket fognak elérni, már a közeljövőben. Ezt bizonyítja a versenyen szerzett 5-5 pontjuk és 16. illetve 12. helyezésük a 37 fős mezőnyben.

A 2006-2007-ben született lányok között a fiúkhoz hasonlóan szintén ketten indultak, az egyesület színeiben. Molnár Orsolya (Szent István Ált. Isk.) a 3 forduló után még az előkelő 5. helyen állt, de aztán megtorpanás következett játékában és a verseny végére visszacsúszott egészen a 17. helyig.

Márkus Molli Amina (Varga Tamás Ált. Isk.) egy-két megingástól eltekintve magabiztosan játszott a versenyen, de egy nem várt vereség jobb állásból, valamint két döntetlen elég volt ahhoz, hogy lecsússzon a dobogóról és a 4. helyen fejezze be a versenyt.

A 2008-ban vagy előtte született lányoknál a Herczeg testvérpár képviselte egyesületét. A bajnokságba nevező mindössze 5 és fél éves, még óvodás korú Herczeg Zsófiának (Szeremlei S. Óvoda) csupán a tapasztalatszerzése lehetett a cél, jövőre már reméljük, az egyik esélyest köszönthetjük személyében. Vásárhelyi szempontból – kétségkívül – a legnagyobb sikert a Szőnyi Benjámin Református Általános Iskolába járó, csupán másfél éve sakkozó 2. osztályos Herczeg Viktória érte el, hiszen veretlenül nyerte meg az egyéni versenyt. A diadal jelentőségét növeli az a tény is, hogy hódmezővásárhelyi leány sakkozó még soha nem nyerte meg ezt a rangos viadalt.

A 10 év alattiak csapatküzdelmeiben a Márkus Molli Amina, Molnár Orsolya, Herczeg Viktória, Szép Kristóf Csaba, Domján András összetételű csapat feladata, a tavaly elért 14. helynél jobb és 10,5 pontnál több elérése volt. Tőkés János edző szerint ez sikerült is, hiszen a fiatalok egy helyet előrébb lépve a 13. helyre értek be 11,5 pontot gyűjtve.

Szereplésüket egyénekre lebontva, elmondhatjuk, hogy a fiatalabb versenyzők az egyéni versenyeken ellőtték a puskaporukat, a többnapos verseny pszichikai terhelését kevésbé bírták, de a legnagyobb különbség talán az volt az egyéni versenyhez képest, hogy 2-3 évvel idősebbek és tapasztaltabbak ellen is játszaniuk kellett. A csapat húzóemberei az első és második táblán játszó Márkus Molli Amina és Molnár Orsolya volt, akik 6 játszmából 5, illetve 4 pontot gyűjtöttek. Ezzel a remek eredményükkel Molli az 1. táblások között a 2. helyre, a 2. táblások között Orsi az 5. helyre került fel.

VH-Tőkés János

Majdnem elraboltak egy gyereket?

Az asszony néhány pillanat múlva a kisfia kiáltásaira lett figyelmes: Anya, anya! – kiabálta kétségbeesetten a gyerek. A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság reagált.
Wolf Eszter korosztályában az ország 3. legjobb tőrvívója

A hétvégén az Utánpótlás Országos Bambi versenyen Esztergomban a Csomorkány SE kér versenyzője indult: Wolf Eszter és Molnár Réka.