SportHazai pálya de vendéggyőzelem

2017. december 20., szerda

Hazai pálya de vendéggyőzelem

A negyedik negyedre is tartogatott izgalmakat a Vásárhely-Pécs NBI B csoportos kosárlabda mérkőzés. Végül Szabó Péter 31 pontja ellenére is a baranyaiak örülhettek, miután az utolsó percekben sem remegett meg a keze a Juhász Olivér által dirigált fiataloknak.

A Kosársulinak ezúttal sem ment túl jól a játék, így egyelőre várat magára a negyedik siker a bajnokságban.

Nem voltak megilletődve a meccs elején a pécsi fiatalok, Bíró két hármast szórt, amire Vas válaszolt. (5-8) Ekkor még nem is volt olyan rossz a helyzet mint azután, hogy további három trojkát zúdítottak be a vendégek, Utasi edző rögtön időt is kért 9-19-nél. Szerencsére jól sikerült az ébresztés a Vásárhelynél: Molnár és Szabó góljaival háromra csökkent a differencia.

Érdekes támadási formát választottak a hazaiak a pécsi zóna ellen, többször jégkorong-mérkőzésen látható, emberelőnyös helyzetben alkalmazott módszerrel, körbe állták a hármas vonalat, majd hosszú passzjátékot követően tüzeltek. Ez azonban arra volt csak elég, hogy ne húzzanak elé a feketék. (34-40) Majd újabb csiki-csuki jött, de Szabó vezetésével ismét háromra jött fel a Csongrád megyei gárda a nagyszünetre.

Tovább robotoltak a baranyaiak, akik a harmadik negyed első perceiben ziccerekkel operáltak. Sajnos ez az időszak sem a kék-sárgákról szólt, akik folyamatosan futottak az eredmény után, míg a másik oldalon Krnjajski, Dragasevic és Bíró is remekelt. (52-62) Ismét területvédekezésre álltak a fekete mezesek, amit Szabó lőtt át a hármas vonalon túlról többször, mellé Béres zárkózott fel. 69-65-re jött fel a Hódmezővásárhely, de csak átmenetileg, a pécsiek ugyanis megint offenzívába kezdtek, mellyel 10 pontos előnyre tettek szert a zárójátékrészre.

Fel volt tehát adva a lecke a Kosársulinak, ezért agresszív és zavaró védekezésre állt át a gárda, ami ugyan bevált, de a támadó térfélen nem úgy mentek a dolgok, ahogy kellett volna. Vas és Molnár vitte ekkor hátán az együttest, de riválisaik sem tétlenkedtek, állandósulni látszott Krnjajskiék 5-6 pontos vezetése, de 81-81-nél utolérték őket Gajic-ék, akiknek bejött a pörgős védekezési szisztéma. Végül azonban a tehetségekkel tele tűzdelt PVSK bírta jobban idekekkel, Popgyákunik hárompontosa után már lehetett tudni, hogy övék lesz a győzelem.

Vásárhelyi Kosársuli – PVSK-Kronosz Kiadó 89-98 (24-27, 21-21, 24-31, 20-19)

NBI B csoport, alapszakasz, vezette: Kovács, Radnóti és Lövész.
Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 300 néző.

Kosársuli: SZABÓ 31/15, Bálint -, Molnár 12, Vas 13/9, Gajic 18.
Csere: Horváth 2, Szarka -, BÉRES 10/3, Kun 3/3.
Edző: Utasi Gábor

Pécs: DRAGASEVIC 20/12, BÍRÓ 17/6, KRNJAJSKI 19/6, POPGYÁKUNIK 17/9, Kővágó-Laska 12.
Csere: Benke 6, Riskó 4, Berkics 3/3.
Edző: Juhász Olivér

Utasi Gábor: „Már a mérkőzés előtt tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk a Pécs ellen még hazai pályán sem. Az ellenfél fiatal játékosai ezt teljes mértékben igazolták is. Hiába dobtunk jó százalékkal, és büntetőztünk hibátlanul, ma este ez kevés volt. Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!”

Forrás: Kosársuli
VH

Vádemelés a vásárhelyi futtatók ellen

A Csongrád megyei Rendőr-főkapitányság vádemelést javasol azzal a hódmezővásárhelyi férfivel és nővel szemben, akik egy fiatalkorú lányt prostitúcióra vettek rá. Videóval!
Életműdíj Hernádi Gyulának

A Délmagyarország Kiadó december 19-én tartotta a hagyományos Év sportolója díjátadó gáláját a szegedi Hungi Vigadóban. Az idei 20 díjazott egyike a Hód TC elnöke.

Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling

A cikk címét az április 30-án délután, este kilátogatóktól idéztük. A régi időket idézte a vásárhelyi önkormányzat által szervezett Népkert majálisa. Képekkel.
Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit

Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.

Elkezdődtek az idei érettségik
Elkezdődtek az idei érettségik A következő hetekben, május 3. és július 3. között 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700-an érettségiznek.

Rollerezés Vásárhelyen is
Rollerezés Vásárhelyen is Vásárhelyen is bérelhetők a Lime rollerek. 250 járművel, legalább 60 parkolóhellyel indult a szolgáltatás Hódmezővásárhelyen.

Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok
Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok Az állattenyésztő szakma számára ma már európai hírű a kiállításra a hazai és külföldi kiállítók 50 ezer érdeklődőre számítanak idén is.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.

Lelkes amatőrök, profi cuccok
Lelkes amatőrök, profi cuccok Április 27-én délelőtt a Hódmezővásárhelyi Rádió Klub börzét rendezett, amelyre több, mint 100 kiállító érkezett az ország több pontjáról.

Szúnyoggyérítés Vásárhelyen
Szúnyoggyérítés Vásárhelyen Elindult a központi szúnyoggyérítés, amelyet évek óta a katasztrófavédelem irányít, de az önkormányzat is végeztet szúnyogírtást, szükség szerint többször is egy szezonban.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.