Sport Harmadik meccs dönthet a 13. hely sorsáról

2018. május 13., vasárnap

Harmadik meccs dönthet a 13. hely sorsáról

Már az első negyedben eldönthette volna a Kosársuli a Győr elleni bajnokiját, amely egyben az utolsó hazai meccse is volt a kék-sárgáknak az idényben, de a dunántúliak többször visszajöttek a meccsbe, ám nem volt elég tartalékuk a fordításra. A 13. hely sorsáról így egy harmadik derbi dönt majd, amit Győrben rendeznek.

Úgy tűnt, hogy Vas Péter "csk" hétközi szavai - miszerint mindenképpen győzni akarnak - hatott társaira, két és fél perc után 13-0 állt az eredményjelzőn. Négy pontot gyorsan termeltek is a vendégek, de az utolsó 3 perc előtt egyértelműen a Kosársuli ment jobban: Vas, Gajic, Béres és Szabó játszott jól, így 16-tal léptek el, ráadásul ezt még tudták fokozni, így 18 pontos vezetéssel vonultak le az első 10 perc után.

Újabb 3 perc kellett, hogy már 20-szal menjen el a Hódmezővásárhely. Ennek ellenére ebben a periódusban már nem volt olyan egyértelmű a hazai fölény, a Győr-Moson-Sopron megyeiek "megérkeztek" a mérkőzésre. Olyannyira igaz volt mindez, hogy pikk-pakk termeltek hét egységet a feketék, és miután Csaba triplája zizzent a hálóban már 38-25-re zárkóztak fel. Időkéréssel rázta fel legénységét Czuprák László, így a nagyszünetben megnyugtató vezetéssel vonulhattak az öltözőbe. (50-34)

A félidőben éremátadásra került sor: a Vásárhelyi Gepárdok, Sági Ákos edző csapata az Országos Gyermek Bajnokság U11-es korosztályában harmadik lett a Dél-keleti régióban. Vuk Pavlovic és Kelemen Balázs gárdája, a Vásárhelyi Cápák pedig U12-ben az Országos Gyermek Bajnokságban Dél-keleti Régiójának döntőjén lett ezüstérmes.

Az öltözőben maradt a Vásárhely, 3 és fél perc alatt 9 egységet faragott a Győr. Itt meg sem álltak a vendégek, akik egyenlítettek is. Ebben Nárainak, Pusztának és Csabának volt oroszlánrésze. A találkozó forgatókönyve kísértetiesen kezdett hasonlítani az egy héttel korábbihoz, igaz azzal ellentétben a Kosársuli kétpontos előnyt még meg tudott menteni a végjáték előtt.

Hamarosan már 65-65-öt mutatott a tábla, percekig egyik együttes sem tudott olajra lépni. Megnyugodni látszott a Csongrád megyei alakulat, és varázsütésre Vas kosaraival 6 pontos előnyt húztak be, igaz csak átmenetileg... A győriek megrázták magukat, és jó büntetőzésük, majd Puszta trojkája után, 72-76-nál már ők örülhettek. A jó formát elcsípő Vas egalizált, és az utolsó percet is jobban bírták, mint riválisaik. A kék-sárga siker pedig azt jelenti, hogy harmadik derbi dönthet a 13. hely sorsáról.

Vásárhelyi Kosársuli - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 84-81 (31-13, 19-21, 11-25, 23-22)

NBI B csoport, rájátszás, vezette: Sallai István, Gergely Csaba és Borgula György.
Hódmezővásárhely Hódtói Sportcsarnok, 120 néző.

Kosársuli: SZABÓ 13/3, Bálint 2, Béres 10, VAS 20/6, GAJIC 13.
Csere: Kun 3/3, Varga 13/3, Pavlovic - , Molnár 8/3, Horvát -, Rostás 2.
Edző: Czuprák László

Győr: Puszta 14/3, Nagy -, Csaba 15/6, GÁLL 17/6, NÁRAI 15.
Csere: Kámán 3, Horváth -, Domsitz 12, Geiger 5.
Edző: Bukics Zsolt

Czuprák László: "Remek kezdés után az első két negyedben kimondottan jól játszottunk, de a harmadik negyed eladott labdáinak köszönhetően magunkra húztuk a Győrt. Nagy dolog volt, hogy 18 eladott labdával nyerni tudtunk, és győzelemmel búcsúztunk a közönségtől. Köszönjük a szurkolóknak, hogy kitartottak mellettünk!"

Forrás: Kosársuli

Szegedi Borfesztivál - Hídivásár 2018

Rekord mennyiségű borász, rekord mennyiségű programmal – indul a XXIV. Szegedi Borfesztivál. Részletes programmal!

Három helyszínen mérik a gyorshajtókat

Vásárhely határában a Szentesi úti fix traffipaxot leszámítva, három helyen lesz ellenőrzés. Ezeket a vásárhelyiek javasolták az országos akció részeként.
Elődeink nyomában - az agrárszakoktatás története

Nagy feladat hárul a Hódmezővásárhelyi Levéltárra az agrárszakoktatás feldolgozásában. Képekkel.
Idén is remekeltek a Máté taekwondosok

Mogyoród adott otthont a 2024-es Diákbajnokságnak, amelyen  27 egyesület 340 versenyzővel vett részt.

A Föld kis vásárhelyi bajnokai
A Föld kis vásárhelyi bajnokai Az EON által a 'Föld bajnokai' címmel hirdetett pályázat egyik győztese a Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda Oldalkosár utcai Tagintézménye.

A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen
A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen A 3 napos döntőt Dél Alföld egyik legjelentősebb agrárképző intézménye, a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola rendezi.

Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével

A húsvéti nagyhét közepén járunk
A húsvéti nagyhét közepén járunk 400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Kampánystart
Kampánystart Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!