SportGyőzelemmel folytatódtak a HFC-s tavaszi felkészülések

2018. január 20., szombat

Győzelemmel folytatódtak a HFC-s tavaszi felkészülések

A HFC II. és a Bordány után újabb győzelmet szerzett az NB III-ra készülő Hódmezővásárhelyi FC. Ez alkalommal is egy megyei élvonalban szereplő csapatot, a Csongrád együttesét sikerült felülmúlni.

Csongrádon is többnyire jó játékkal és támadófocival rukkolt elő a Hódmezővásárhelyi FC a szombati edzőmérkőzésen. A csapat az elmúlt két felkészülési találkozón is a támadásokra helyezte a hangsúlyt és hasonló volt a helyzet a jó játékerőt képviselő megyeegyes Csongrád ellen is. Ennek eredményeként az első játékrészben 3-0-ra ment a HFC, a fordulás után pedig meglett a negyedik találat is.

A játék azonban nem volt teljesen hibátlan, két eladott labda is megbosszulta magát, 4-2-re tudtak zárkózni a Tisza-partiak. A végére azonban a vásárhelyiek megrázták magukat és megrúgták az ötödik gólt is.

A Vásárhelynél ismét szerepet kaptak a már Bordány elleni is próbázó játékosok, Benke Bálint, Füredi Szabolcs, Szekér Dávid és Szabó Imre is.

Időközben pedig az is biztossá vált, hogy Ablonczy Gerjén távozik a csapattól. Jó eséllyel Marton Bence sem tudja vállalni a folytatást a kék-sárgáknál, valamint az előzetesek várakozások szerint Faggyas Milán is csapatot vált tavaszra.

A Hódmezővásárhelyi FC január 24-én, szerdán 18 órától a Tiszasziget elleni meccsel folytatja a gyakorlást hazai pályán.

Felkészülési mérkőzésen:

Hódmezővásárhelyi FC - Csongrád TSE 5-2 (3-0)

Vásárhelyi gólszerzők: Szabó D. (2), Koncz, Varga, Szilágyi

Szűcs Róbert: „Ez alkalommal is ült a taktikánk. A félidőre magabiztos vezetést tudtunk szerezni, ezt követően pedig tudtuk gyakorolni, amit akartunk. A második félidőben szerencsére kijött egy-két hibánk, ezekből tudunk tanulni, ezért is vannak ezek a meccsek. 4-2-re zárkózott az ellenfél, két csúnyán eladott labda után, de megszereztük a végén az ötödik gólt is. Hasznos mérkőzés volt.”

A Hódmezővásárhelyi FC II. január 20-án, szombaton a Szőreg ellen folytatta a tavaszi felkészülést. A Vinnai - Bacsa tanítványok jó iramú mérkőzésen végül 8-4-es győzelmet arattak. A támadások az esetek többségében ültek, a védekezésben viszont akadtak pontatlanságok.

A csapat a héten komoly edzésmunkával készült, a bajnokságban is ellenfélnek számító gárda ellen. A két csapat egyébként bajnoki meccsen még szeptemberben, Szőregen találkozott egymással. Akkor gólváltást követően végül 4-2 arányban a vásárhelyiek győztek.

Gólokból ez alkalommal sem volt hiány, végül összesen 12 találatot termeltek a csapatok. Fölényben inkább a HFC játszott, többet volt a piros mezben játszó hazaiaknál a labda és helyzeteket sokaságát sikerült kidolgozni. 45 perc alatt három gólig jutottak Mohácsi Ozminék, a védelem pedig egyetlen alkalommal kapitulált.

A fordulás után sem változott jelentősen a játék képe. A labda többet volt a hazaiaknál, akik újfent többször kerültek helyzetbe. A támadószekció, mint a bajnokságban, most is egészen remek teljesítményt nyújtott, ugyanakkor a védelem, a fordulás utáni cseréket követően kicsit megbomlott. Ezt igyekezett kihasználni a Szőreg, akik rövid időre próbálták szorossá tenni a végeredményt, a fiatalok azonban végül jobbak voltak.

A csapat január 27-én, szombaton újabb edzőmeccset játszik, ráadásul a hétvége zsúfolt lesz az együttes számára, hiszen a Saller Kupán is érdekeltek a srácok, valamint vasárnap megyei futsal bajnoki fordulót is rendeznek számukra.

Hódmezővásárhelyi FC II. - Szőregi RSE 8-4 (3-1)

Vásárhelyi gólszerzők: Nagy D., (4), Mohácsi, Győrfi, Bábi

HFC II: Nagy Abonyi, Bábi, Pálinkó, Dér, Rau, Lévai, Siber, Surján, Nagy D., Győrfi, Mohácsi
Cserék: Pomozi, Perpauer, Rajsli, Gyuris
Edzők: Vinnai István, Bacsa Zsolt

Vinnai István: Ma is, mint a múlt heti edzőmeccsen, az NB III-as csapat ellen, számtalan helyzetet dolgoztunk ki az első félidőben, igaz sok helyzet ki is maradt. A második félidőben, amikor elkezdtük cserélgetni a játékosokat, akkor a szerkezet egy kicsit megbomlott, de még akkor is voltak helyzetek és gólok. A védekezés viszont kicsit felbomlott, nem tudtunk hatékonyan védekezni és az ellenfél vérszemet kapott és gólokat rúgott. Úgy gondolom, hogy a középpályán kell figyelnünk a labdaszerzésre és eladásra, de össze fog állni ez a csapat. Tegnap komoly terhelést kaptak a játékosok és ez látszott is. Nem vállaltak annyit, mint szoktak, belebonyolódtak a cselezésbe és sok eladott labdánk volt.”

Forrás: hfc1912