SportGyőzelemmel búcsúztak az alapszakasztól

2016. április 4., hétfő

Győzelemmel búcsúztak az alapszakasztól

Győzelemmel fejezte be a 2015-16-os szezon alapszakaszát a Vásárhelyi Kosársuli felnőtt csapata. A vártnál nehezebb első félidő után győztek a Budafok otthonában, ahol a mérkőzés második felében mindössze 16 pontot engedtek ellenfelüknek.

Finoman szólva sem kezdtek jól a vendégek. Az első negyedben alig tudtak betalálni, míg a hazaiak nagyon elkapták a fonalat. Az első kisszünetre a fővárosiak magabiztos vezetést szereztek, 26-21 volt az állás.

A kék-sárgák vesszőfutása a következő periódusban sem ért véget, a Budafok újabb néhány egységet tudott hozzátenni az előnyéhez. Náluk első sorban Drevenka és Fehér villogott, míg a másik oldalon Czibere és Varga Dániel volt eredményesebb társainál. A Vásárhely ennek köszönhetően valamelyest szépíteni tudott, de a félidőre 13 pontos hátrányba került.

Ezután mintha teljesen új meccs kezdődött volna, begyújtotta a rakétákat a Kosársuli. 5 perc játékot követően már csak 2 pontra voltak vendéglátóiktól, sőt a fiatal Varga Zalán középtávolija után már nekik állt a zászló. (38-39) A folytatásban szorosan alakult az állás, a győzelem sorsa teljesen nyitott maradt a zárójátékrész előtt.

47-48-nál indult az utolsó 10 perc. Majd néhány kosárváltás után 50-53-nál mintha beragadt volna az eredményjelző. A Csongrád megyeiek törték meg a gólcsendet, az akkor már 18 pontos Varga Dániel kétszer talált be egymás után. A hét pontos vezetést még további kosarakkal fejelték meg, így a vásárhelyiek győzelemmel búcsúztak az alapszakasztól.

Microsec Budafok - Vásárhelyi Kosársuli SE 54-71 (26-11, 12-14, 9-23, 7-23)

NBI B csoport, XXII. fordulót vezette: Menyhárt F. és Sentényi B.

Budapest, BMTE Fonyódi Antal Sportcsarnok, 50 néző.

Kosársuli: Wirth 6, KELEMEN 14/6, Pavlovic 2, Vas 8/6, VARGA D. 20,

csere: Mócsai -, CZIBERE 10, Kis Molnár -, VARGA Z. 11, Nagy -.

Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András: „Egy borzalmas első félidő után sikerült felrázni a játékosaimat. Jót tett a mérkőzés alakulásának, hogy megváltozott a hozzáállásunk, de a zóna védekezés is bejött. Végül hoztuk a kötelezőt."

A Kosársuli a nyugati ötödik Bonyhád ellen kezdhetik majd a középházi rájátszást.

Forrás: Kosársuli

Makón is összedugják fejüket a kemény fiúk

Egy szegedi csapata mellett egy lelkes makói gárda is az amerikai futball Dél-alföldi meghonosítására szánta el magát. Jövőre már tétes meccset játszanának. Képekkel!
Ismét képben a Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat

Az elmúlt évek kissé elsikkadt kommunikációja után talán a vásárhelyi Önkormányzat most majd jobban odafigyel a munkájukra, ötleteikre.
A szezon meccsének is beillő találkozó volt

Kétszeri hosszabbításba torkolló mérkőzést játszott egymással a Vásárhelyi Kosársuli és a Veszprém április 11-én este a Hódtói Sportcsarnokban.

Egy idős hódmezővásárhelyi nőt beengedett a lakásába, mivel segített neki a táskái cipelésében.