SportFantasztikus szegedi siker a Kiel ellen

2016. március 21., hétfő

A MOL-Pick Szeged hazai pályán fantasztikus játékkal, 33-29-re múlta felül a THW Kiel gárdáját az EHF Férfi Kézilabda BL nyolcaddöntőjének vasárnapi, első mérkőzésén, ezzel lépést tett a továbbjutás felé.

Fotók: Galambos Adrienn  ( VH© )

3200 néző volt kíváncsi vasárnap az Újszegedi Sportcsarnokban a MOL-Pick Szeged első mérkőzésére az EHF Férfi Kézilabda Bajnokok Ligája kieséses szakaszában. A nyolcaddöntőben a THW Kiellel hozta össze a sors a Tisza-parti együttest, a világ egyik legjobb csapatának számító, ám ebben a szezonban gyöngélkedő németek elleni hazai összecsapást joggal nevezték előzetesen a „tavasz mérkőzésének” – a tavalyi év során hasonló környezetben meglepetésre diadalmaskodott a Pick, ezúttal már egyenrangú esélyesként futott ki a pályára Juan Carlos Pastor legénysége.

Tudósítónk a helyszínről követte figyelemmel az eseményeket, szerinte a kékmezes alakulat Ancsin Gábor góljainak és José Manuel Sierra remek védéseinek köszönhetően fantasztikusan kezdett a katlanszerű hangulatban, a fehérben játszó kieliek már az első percekben érezhették, itt bizony nem lesz könnyű dolguk. Ennek ellenére nagyjából a játékrész feléig a vendégek akarata érvényesült, a klasszis kapus, Niklas Landin többször is kifogott a támadásokat erőltető hazaiakon, miközben elöl Domagoj Duvnjak és Joan Canellas mutatta, miért számítanak a THW legveszélyesebb fegyverének.

Egy nyolcperces gólcsendet követően rendezte sorait a Szeged, a kapuban Sierra parádézott, a védekezés a helyére került, miközben a helyzetek sorra sikerre vezettek – hiába kért időt a Kiel, a 26. percben már 15-11-et mutatott az eredményjelző. A félidő vége kissé kapkodósra sikerült, melynek következtében a szünetre 16-14-es hazai vezetéssel vonulhattak a felek.

A második 30 perc minden várakozást felülmúlt, felejthetetlen játékot láthatott a nagyérdemű. Rajko Prodanovics és Vladimir Vranjes góljára Canellas válaszolt, majd hiába került emberelőnybe a Pick, újra döcögni kezdett a támadószekér, ezt pedig annak rendje és módja szerint kihasználták a vendégek, előbb felzárkóztak, majd Marko Vujin találatai révén a vezetést is átvették. Pastor mesternek lépnie kellett, a zöld kártyát a zsűriasztalra helyezve összehívta fiait, s nemsokára bebizonyosodott, ez nagyot lendített a csapaton.

Miközben a szurkolók egy része a hazai B-középben zajló kisebb incidensre figyelt, a Pick Roberto Garcia Parrondo és Balogh Zsolt jóvoltából fordított, mely kieli időkérést eredményezett. Ezt követően fej-fej mellett haladt a két gárda, valóságos extázis-állapot alakult ki, amely Niko Mindegía pályára küldésével fokozódott. A spanyol irányító Ancsinnal kiválóan összejátszva pillanatok alatt megtörte a kieli falat, az 54. percben átvette a vezetést a Szeged, s ezt a végéig ki sem adta kezéből. Sierra parádézott, az utolsó minutumra fordulva pedig már csak az volt a kérdés, hány gólos győzelemnek örülhet az állva tapsoló publikum. Végül az utolsó tíz perc 7-1-es rohamának köszönhetően teljesen megérdemelten, 33-29-es arányban győzedelmeskedett a Pick, azaz négy találatnyi fórral utazhat a visszavágóra, amelyet szerdán, 18:30-tól rendeznek Kielben. Amennyiben sikerül kiharcolni a továbbjutást, a Barcelona vár a Szegedre.

MOL-Pick Szeged – THW Kiel (német) 33–29 (16–14)

Szeged, 3200 néző, vezette: Gubica, Milosevic (horvátok)

Szeged (kezdőcsapat): SIERRA – Prodanovics 2, Ancsin 6, Bombac 4 (3), Vranjes 5, Garcia Robledo 4, Källman 1. Csere: Wyszomirski (kapus), Parrondo 3, Hegedüs, Blazevic, Thiagus Petrus, Mindegía 4, Balogh 4, Csuruvija, Ilyés. Edző: Juan Carlos Pastor

Kiel (kezdőcsapat): Landin – Ekberg 3, Anic, Canellas 6, Brozovic 5, Duvnjak 4, Klein 2. Csere: Vujin 6 (2), Dissinger 3, Jaanimaa, Dahmke. Edző: Alfred Gíslason

Kiállítások: –, ill. 4 perc

Hétméteresek: 6/3, ill. 2/2

A mérkőzést követően mindkét edző sajtótájékoztatót tartott:

Juan Carlos Pastor, a MOL-Pick Szeged vezetőedzője: „Gratulálok a csapatnak, nagyszerűen küzdöttünk, többször is talpra tudtunk állni és magunk javára tudtuk fordítani a mérkőzést. Köszönet jár a szurkolóknak a hangulatért, azt hiszem, nagy dolognak volt részese az, aki kilátogatott. Ennél is többet kell nyújtanunk ahhoz, hogy legyen esélyünk idegenben, mindent meg fogunk tenni azért, hogy sikerüljön célkitűzésünk.”

Alfred Gíslason, a THW Kiel vezetőedzője: „Mindenek előtt, elismerésem a Szegednek, megérdemelten győztek. Sokszor pontatlanul, hibákkal játszottunk, voltak periódusok, amikor egyszerűen képtelenek voltunk betalálni, ez döntött. Ugyanakkor semmi sem dőlt el, képesek vagyunk arra, hogy továbbjussunk – edzünk egyet, átdolgozzuk a taktikát, rendbe rakjuk a dolgokat.”

Nagy Benjámin

Halálos baleset Újvárosban

Egy ember életét vesztette, egy súlyosan megsérült abban a balesetben, ami szombaton délután történt Hódmezővásárhelyen. Képekkel!
Kettős bethlenes siker

Az ország különböző pontjáról 16 iskola küldte el diákjait az idei Tornyai Sándor Országos Fizikai Feladatmegoldó versenyre. Két vásárhelyi siker is született.
A szezon meccsének is beillő találkozó volt

Kétszeri hosszabbításba torkolló mérkőzést játszott egymással a Vásárhelyi Kosársuli és a Veszprém április 11-én este a Hódtói Sportcsarnokban.
Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik

Sokan a krémektől várják a csodát, pedig a bőr mégiscsak belülről épül: sejtjei a véráramon keresztül kapják a szükséges anyagokat, tehát szoros kapcsolatban van a vér- és nyirokkeringéssel, a belső szervekkel, az idegrendszerrel.

Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora
Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora Június 6-7-8-án, Szegeden az Újszegedi Partfürdőre ismét érkezik az ország legnagyobb időutazása, a Deja Vu Fesztivál

Kosarakban gazdag meccs volt
Kosarakban gazdag meccs volt Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.

Majális 2024
Majális 2024 Kétnapos program a Népkertben. Városkártyával egy alkalommal ingyen sör/virsli a felnőtteknek, ingyen vattacukor és ugrálóvár a gyerekeknek.Részletes pr ogram.

A Stars Of Hope újabb országos sikere
A Stars Of Hope újabb országos sikere Április 20-án Budapesten, az Erzsébet Ligeti Színházban rendezték meg a XXXIII. Junior Táncművészeti Fesztivál döntőjét.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 14. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit
Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.

Április 16. - A holokauszt magyar áldozatainak emléknapja

A vásárhelyi zsinagóga órája mind a mai napig azt az időpontot, 10 óra 10 percet mutatja, amikor 1944. június 16-án elhurcoltak a városból 737 zsidó polgárt.