SportEzüstérem Orosházán

2016. szeptember 19., hétfő

Ezüstérem Orosházán

Szeptember 17-én rendezték az idény első B kategóriás versenyét Orosházán Zsoldos Péter Emlékverseny néven.

A versenyben egyben egy kihívás is volt, azzal a céllal, hogy beállítsák a 24 órás vívás rekordját. Ezt a szervezők sikeresen teljesítették.

A versenyek két díszvendége is volt Nemcsik Zsolt olimpia ezüstérmes kardozó és Rédli András az olimpiai bronzérmes párbajtőr csapat tagja.

A versenyen a hódmezővásárhelyi Csomorkány S.E. 6 (5 férfi, 1 nő) vívóval nevezett be a versenybe.

A férfiak két csoportforduló után rangsorolták magukat a táblára. Magyary Ágnes vezetőedző a Vásárhelyi Híreknek elmondta, „a versenyszezon elején járunk ez meg is látszott mindenki csoportbeli teljesítményén a fiúk a középmezőnyben kezdték meg a direkt tábla küzdelmeit. A 8-as döntőbe 5-ből csak 2 versenyzőnknek sikerült bejutnia.”

Makó András klubtársát Kriván Ádámot múlta felül 15-8-ra míg Sápi Ferenc Hegedűs Sándor Törekvéses versenyzőt verte meg 15-8-ra.

Ezután már nehezebb asszó következett mindkét vásárhelyi versenyzők számára. Makó András a verseny későbbi győztesétől szenvedett vereséget, a 8. helyen végezve azonban teljesítménye így is nagyon szép fiatal kora ellenére és biztató szezonkezdetet jelent. Sápi Ferenc „útjába” Káli András, egy korábbi válogatott vívó került, aki nemrég kezdett újra komolyabban edzeni. Az asszó elején hamar elhúzott az ellenfél több tussal innen próbált versenyzőnk fokozatosan felzárkózni, de ez csak annyira volt elég hogy szorosabb legyen az eredmény, de győzni már nem sikerült így a 7-ik helyen végzett - összegezte a férfiak eredményeit Magyary Ágnes.

A női versenyben egyedül Bereczki Réka képviselte a vásárhelyi színeket. A csoportkörben még neki is akadtak nehézségek, de a táblán már magabiztosan nyerte az asszókat. Az első helyért vívott kiélezett asszóban Polner Mónika szegedi versenyző volt az ellenfele.

A két versenyző jól ismeri egymást sok nagy csatát vívtak már meg, ez most sem volt másként, szoros küzdelemben ezúttal a szegedi versenyző diadalmaskodott. Így Bereczki Réka ezüstérmes lett.

A vásárhelyi vívósport újabb erőssége

Olimpiai bajnoki címhez, magyar bajnoki dobogós helyezések sokaságához járult hozzá. A 15 év után hazaköltöző vásárhelyi edző, mostantól az iskolai testnevelésben segít.
Ismét megkérdezik a vásárhelyieket

Sem a Rapcsák András sétálóutcát sem a Kaszap utcai tervezett szabadidőparkot nem említi a kérdőív. 800 millió forint van közösségi terek kialakítására.
Ennivaló receptjeink! - A szeszélyes április süteménye

Április első napja nagy meleget hozott, de még vissazatér a hűvös idő, vagyis a szeszélyességét bizonyító áprilishoz egy finom sütemény receptjével csatlakozunk.

A Mezőgazdasági Kar első ízben rendez Erasmus Week rendezvénysorozatot, melynek apropója a Wellman Oszkár Nemzetközi Tudományos Konferencia.

Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik
Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik Sokan a krémektől várják a csodát, pedig a bőr mégiscsak belülről épül: sejtjei a véráramon keresztül kapják a szükséges anyagokat, tehát szoros kapcsolatban van a vér- és nyirokkeringéssel, a belső szervekkel, az idegrendszerrel.