KözéletEzt még unokáink is látni fogják!

2010. szeptember 15., szerda
 
Ezt még unokáink is látni fogják!

Díjazták, hogy Vásárhely többek között sokat tesz a biológiai sokféleség megtartásáért, a mártélyi holtágért, a Bodnár Bertalan Oktatóközpont működtetéséért.

 

 

 

 

 



A Balatoni Integrációs Közhasznú Nonprofit Kft. 2010 elején felhívást tett közzé: „Mutasd meg milyen a természeted!” címmel. 43 település- köztük városunk - küldte be jelentkezését, töltötte ki a pályázati anyagot. Szeptember 15-én  a fővárosban a Vidékfejlesztési Minisztérium adott otthont az eredményhirdetésnek, amelyen az egyik díjazott Hódmezővásárhely lett.

 

A díjkiosztó ünnepségen részt vett dr. Rácz András, a Vidékfejlesztési Minisztérium környezet és természetvédelemért felelős helyettes államtitkára és dr. Molnár Gábor, a Balatoni Integrációs Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója. Az államtitkár hangsúlyozta: a földi élet sokszínűségének védelme nem pusztán erkölcsi kötelességünk, hanem az emberiség fennmaradása érdekében egyben mindannyiunk felelőssége is. Molnár Gábor a pályázatot kiíró, és koordináló cég ügyvezető igazgatója elmondta: fontosnak és kiemelten jó lehetőségnek tartja ezt a versenyt, ahol végre a települési önkormányzatok is megmutathatták mi mindent tesznek a természetes zöldfelületek védelméért, továbbá kinyilváníthatták természetvédelmi felelősségvállalásuk fontosságát.

 

A 30 és 100 ezer lakosú települések kategóriában, Veszprémet és Hajdúböszörményt megelőzve, az első helyezett Hódmezővásárhely lett. A díjat Almási István alpolgármester vette át. Az elismerés odaítélésének indoklása szerint Vásárhely többek között sokat tesz a biológiai sokféleség megtartásáért, a mártélyi holtágért, a Bodnár Bertalan Oktatóközpont működtetéséért.

 

Olvassa el ezt is!

Kilenc vásárhelyi érmes helyezés

Kilenc vásárhelyi érmes helyezés

Gerendáson rendezték meg a VIII. Fehér Kupa és VIII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt.
Nagyszerű teakwondos eredmények

Nagyszerű teakwondos eredmények

A Diákbajnokságról és Engrich Mariann Emlékversenyről húsz dobogós helyezéssel tért haza a Máté Taekwondo és Hapkido Sportegyesület.
Civil- és sportszervezeteket támogattak

Civil- és sportszervezeteket támogattak

Hódmezővásárhely Önkormányzata 37,5 millió forinttal támogatta a helyi egyesületek működését. Idén megemelt kerettel, összesen 40 millió forintot osztottak ki.
Van mit javítani a mezőgazdaság jelenlegi állapotán

Van mit javítani a mezőgazdaság jelenlegi állapotán

Problémák vannak a földtörvénnyel; kihasználatlan uniós támogatások; művelési rendszerek felülvizsgálata; aszály; politikamentes agrárkamarák. Bóna Szabolcs sajtótájékoztatója.
 

És ezt már olvasta?

Pünkösdölő a Tájházban
Pünkösdölő a Tájházban A Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színes népi programmal várja a vásárhelyieket május 23-án délután 3-tól 5-ig, Pünkösd alkalmából.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 20. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Elhunyt Kőszegfalvi Ferenc
Elhunyt Kőszegfalvi Ferenc

Kőszegfalvi Ferenc Hódmezővásárhely egyik ismert helytörténésze, bibliográfusa és helyismereti kutatója volt, aki sokat tett a város történetének dokumentálásáért.

 
A 10. helyen zárt a Kosársuli
A 10. helyen zárt a Kosársuli Saša Vejinović: "Hullámzó szezonon vagyunk túl, amiből nagyon sokat kell tanulnunk és a tanulságot levonnunk.”
 
Az agrárium ünnepe
Az agrárium ünnepe Május 14-én délelőtt megnyitotta kapuit a XXXII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok, Magyarország egyik legjelentősebb agrárszakmai rendezvénye.
 
Az agrárszakma háromnapos ünnepe
Az agrárszakma háromnapos ünnepe A XXXII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napokat május 14–16. között rendezik Hódmezővásárhelyen, a Hód-Mezőgazda Zrt. Kiállítási Centrumában.Részletes program.
 
Lengyel testvérvárosi látogatás
Lengyel testvérvárosi látogatás Lengyelországban május 3-a az Alkotmány napja, (1791-ben) az Európában első, modern alaptörvényt ünneplik.