SportÉrtékes győzelem a Baja ellen

2013. február 8., péntek

Értékes győzelem a Baja ellen

A szokatlan időpont ellenére meglepően sokan voltak csütörtök este a Hódtóiban. A Kosársuli végig hajtós, izgalmas mérkőzést játszott a tavalyi bajnokság ezüstérmese ellen, és mindent elsöprő harmadik negyedbeli játékával legyőzte a bajnoki tabella 4. helyén álló vendégcsapatot.

Nagyon lassan szállingóztak a nézők, így a legtöbben nem látták az első öt perc szenvedését. Egyszerűen képtelenek voltak Cziberéék kintről betalálni, miközben a bajai Mándity foghatatlan volt a palánk alatt. A cserék sem sokat segítettek: 6-6 után gyorsan 6-14 lett, ráadásul Vasra már a 3. faultot fújták rá 6 perc alatt. Különösen az irányítás nem működött, amit dr. Elek András azzal próbált korrigálni, hogy a 8. percben már a harmadik személy irányított. A védekezés javult ugyan, de sajnos még a büntetők is kimaradtak. A negyed 13-22-es vége nem sok jót sugallt a hazai győzelmi remények tekintetében.

A második negyedre szép lassan megtelt a nézőtér, és ekkor már azt láthatták a nézők - hogy Czuprák irányításával feljavult a Kosársuli támadójátéka. Utasi remekül összefogta a védekezést, Kukla (aki ebben a szezonban először játszott Vásárhelyen) foghatatlan volt a palánk alatt, de a visszaállt Vas Péter is sorra betalált. Czibere és  Nyilas kinti dobásai helyett Schéda és Utasi betörésekből szerezte sorra a pontokat. 35-35-nél úgy tűnt minden rendben lesz, de a vendégek Mándity révén ismét elhúztak. A közönségnek nem nagyon tetszett a játékvezetés, a bajaiak túl sok büntetőt dobhattak.

Szünet után Nyilas és Marinkovic közeli találataival tartották a hazaiak Hosszúékkal a lépést, felváltva estek a kosarak 44-48-ig. Ekkor Utasiék lehúzták a rollót: elképesztően jó védekezéssel 7 percig nem kaptak kosarat, miközben 17-et dobtak. Vejinovics remekül irányított, és zsinórban szerzett 11 pontjával eldőlt a meccs. 59-48-as eredménnyel zárult a harmadik játékrész.

Az utolsó tíz perc elején Utasiékat pihentette az edző, de Vas és Marinkovic pontjaival maradt az előny: 69-57. A Baja azonban nem adta föl, kihasználva néhány könnyelmű vásárhelyi támadást - szerzett labdákból felzárkóztak. (69-63) Jött a vásárhelyi időkérés, meg hármas csere - és minden helyreállt. Vas nagyon jókor bevágott egy triplát, majd egy duplát is - miközben Nyilas szép csendben értékesített hatból hat büntetőt. A bajaiak erőlködtek, a mezőnyjátékosok szereztek néhány bravúrkosarat - de a hátrányuk szép lassan nőtt. A 12 pontos hazai győzelem a második félidő alapján reális volt.

EnterHód Vásárhelyi KS - Bajai Bácska FKE 82-70 (13-22, 24-18, 22-8, 23-22)

NB I/B-s férfi kosárlabda mérkőzés

Hódtói Sportcsarnok, 350 néző - vezette: dr. Varga, Vadász, Borgula

Kosársuli: VEJINOVICS 13/3, Czibere 2, VAS 18/6, NYILAS 14, MARINKOVIC 16,

csere - Szilágyi 2, Mócsai 3, Czuprák 2, Kukla 4, UTASI 4, Schéda 4

dr. Elek András edző: "Nagyon értékes győzelmet szerzett a csapat. Tízenegy játékos lépett pályára, és mindenki kivette részét a sikerből. Vagy védekezésével, vagy pontszerzéseivel - néhányan mindkettővel. És még egy nagyon fontos dolog: a közönség ismét elégedett volt!"

Forrás: EnterHód Vásárhelyi Kosársuli SE

Kodály és Bartók zenéje kiégetve

A hódmezővásárhelyi majolika centenáriuma előtt tisztelgő kortárs iparművészek alkotásaiból február 10-én, vasárnap délben nyílik kiállítás az Alföldi Galéria Kossuth téri szárnyában. Képekkel!
Első fokon pert vesztett a Hódmezővásárhelyi Többcélú Kistérségi Társulás

A bíróság szerint a társulás és az alperesek között nincs olyan jogviszony, amely alapján a gyermekek kötelezhetőek lennének a térítésidíj-különbözet megfizetésére.

Június 6-7-8-án, Szegeden az Újszegedi Partfürdőre ismét érkezik az ország legnagyobb időutazása, a Deja Vu Fesztivál

Egy idős hódmezővásárhelyi nőt beengedett a lakásába, mivel segített neki a táskái cipelésében.

Már csak egy meccs van az 5. helyért
Már csak egy meccs van az 5. helyért Az NB I/B Zöld csoportjának 5. helyéért Győr ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli.

Elkezdődtek az idei érettségik
Elkezdődtek az idei érettségik A következő hetekben, május 3. és július 3. között 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700-an érettségiznek.

Rollerezés Vásárhelyen is
Rollerezés Vásárhelyen is Vásárhelyen is bérelhetők a Lime rollerek. 250 járművel, legalább 60 parkolóhellyel indult a szolgáltatás Hódmezővásárhelyen.

Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok
Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok Az állattenyésztő szakma számára ma már európai hírű a kiállításra a hazai és külföldi kiállítók 50 ezer érdeklődőre számítanak idén is.

Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling
Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling A cikk címét az április 30-án délután, este kilátogatóktól idéztük. A régi időket idézte a vásárhelyi önkormányzat által szervezett Népkert majálisa. Képekkel.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.