SportElszenvedte első vereségét az EnterHód Vásárhelyi Kosársuli

2013. november 19., kedd

Elszenvedte első vereségét az EnterHód Vásárhelyi Kosársuli

Két hét telt el a Bp. Honvéd elleni remek győzelem óta, amelyen 5-0 mutatóval az NB I/B keleti csoportjának élére kerültek Utasi Gábor tanítványai.

Nem volt túl sikeres az azt követő időszak, hiszen előbb négy napig nem tudott edzeni csapat az Országos Ökölvívó Döntő miatt, utána meg jöttek a sérülések és hiányos volt a létszám. A szombati mérkőzésre 4 sérült ugyan versenyképes állapotba hozta magát, de Czibere és Szilágyi nem tudott játszani. Ráadásul Nyilas sem ért rá.

A budapesti fiatalok remekül felkészültek a Kosársuliból: az egész meccsen rendkívül szoros, agresszív emberfogással akadályozták meg a vásárhelyiek szervezett támadásait. Az első perctől biztosan vezetett a MAFC, csak a 19. percben volt (alig 10 másodpercig) egál a mérkőzés. A félidő után még 4 percig volt remény (51-47), de azután felőrölték a jobb fizikai állapotban lévő hazaiak Drahosék ellenállását. 22 pont is volt Vas Péterék hátránya, de a Kosársuli erejét jelzi, hogy a 39. percre 6 pontra sikerült felzárkózni. A végén azonban jöttek a hazai büntetők, és 10 pont lett a különbség.

MAFC - EnterHód Vásárhelyi KS 85-75 (22-15, 22-26, 27-11, 14-23)

NB I/B-s felnőtt bajnoki mérkőzés, Budapest - 100 néző

Kosársuli: DRAHOS 18/6, Mócsai 2, VAS 24/12, Marinkovic 5, GRUDA 13,

csere - Vejinovics 6/3, Kukla 4, Rostás I. 3, Rostás G. -

dr. Elek András edző: "Sajnos tartalékosan esélyünk sem volt a kiváló budapesti csapat ellen. Jót küzdöttünk, és sokat tanultunk a meccsből. Remélem Vas Peti most már mindig így fog játszani."

Forrás: EnterHód Vásárhelyi Kosársuli SE

Nem kell a génmódosított

November 20-án 14 órától, a GMO-mentes mezőgazdaságról tartanak előadásokat a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
Sikeresek a Kosársuli utánpótlás csapatai

Rendkívül jól szerepeltek az elmúlt napokban a Kosársuli utánpótlás csapatai. A gyermek (u12) korosztályban Mezőberényben és Karcagon mind a hat meccsét megnyerte a három csapat.
Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés

35 országból érkeztek vendégek és érdeklődők, hogy megnézzék a 31. kiállítást, amit a három nap alatt 54 028-an kerestek fel.
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese

A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.

Ballagás és sárgulás a Mezőgazdasági Karon
Ballagás és sárgulás a Mezőgazdasági Karon Május 17-én a ballagási ünnepség után, délután a sárgulási fogatos menet végigvonulva a városon a végzősök jelképesen búcsúztak Vásárhelytől, amely befogadta őket. Képekkel.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek
Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek Gerendáson rendezte meg a Spárta Taekwon-do Klub a VII. Fehér Kupa és VII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt. Eredményekkel.