SportEgy győzelem már megvan!

2015. április 19., vasárnap

Egy győzelem már megvan!

A keleti csoport győztese látogatott Bajára. Ez volt a Kosársuli és a bajaiak két győzelemig tartó párharcának első mérkőzése.

A sérült Vejinovics nélkül is simán nyert Baján a Kosársuli, ezzel nagy lépést tett a legjobb négy közé jutás felé. Ehhez már “csak” jövő szombaton 18.00-kor kell nyerni a visszavágón is, a Hódtóiban.

Rendkívül jól kezdett a Kosársuli a sérült Mándity nélkül pályára lépő hazai csapat ellen. Remekül védekeztek Nyilasék, támadásban pedig különösen Czibere volt elemében. A 4. percben 0-12 állt az eredményjelzőn, amikor Hosszú István edző kénytelen volt időt kérni és cserélni. A negyed hátralévő részében már felváltva estek a kosarak, és maradt a vásárhelyi előny. Vas és Genal foghatatlan volt, de a bajai Mándity is szépen termelt.

A második negyed elején Czibere megszórta magát, így 20 pont lett a különbség (15-35). A túloldalon Ágfalvi sem tétlenkedett, meg a játékvezetők sem. A Kosársuli kénytelen volt zónára váltani, mert az összes magas ember begyűjtött 3-3 faultot. Mindkét csapat ponterős volt, de nem védekezett jól. A bajaiak büntetőkből, a vásárhelyiek triplákból voltak eredményesek, így félidőre maradt 19 pontos különbség.

A harmadik negyed elején beragadt a Kosársuli, és 11 pontra olvadt az előny (53-64). Ebben az időszakban szinte csak Czibere és Vas tudott betalálni. A nagyobb baj az eladott labdákkal volt, de a védekezés sem volt a csúcson. Az utolsó tíz percben a faultok miatt elég furcsa vásárhelyi ötösök voltak a pályán, de Nyilas és Genal ponterős játékával maradt 11 pont előny a végére is.

Bajai Bácska FKE - Vásárhelyi Kosársuli 80-91 (15-28, 19-25, 22-14, 24-24)

NB I/B-s play-off mérkőzés a négy közé jutásért

Baja, 150 néző - vezette: Gelencsér, dr. Varga, Mintál

Vásárhelyi Kosársuli: VAS 17/12, CZIBERE 24/12, NYILAS 8, Mócsai 2, VARGA 12,

csere: Gruda 4, Rostás I. -, Kelemen 5, GENAL 19/6, Rostás G. –.

Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András edző: “Óriási dolog Baján nyerni, csak gratulálni tudok a fiúknak. 46 lepattanót szedtünk a bajai 27-el szemben – ez volt a döntő. A visszavágón bizonyára nem fogunk ilyen kiváló százalékkal dobni, de a védekezésen tudunk javítani.”

A két győzelemig tartó párharc második mérkőzését április 25-én szombaton 18 órakor a Hódtói Sportcsarnokban rendezik meg.

Forrás: Vásárhelyi Kosársuli

A serdülő kézis lányok az országos döntőben

A vásárhelyi lányok április 15-én a Debreceni SC-SI ellen arattak magabiztos győzelmet, ezzel már matematikailag is bebiztosították második helyüket a tabellán.
A páratlan régészeti lelet története

A kingéci ezüstleletről szóló előadás a régészet iránt fogékony vásárhelyeik számára különösen érdekes, de valószínű szakmai szempontból is fontos lesz.
12 mérkőzés 12 győzelem

Az Atomerőmű SE U23 elleni hazai bajnokival zárta az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszát a Vásárhelyi Kosársuli március 31-én este.